Чт, 2024-04-25, 15:56


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Квітень » 7 » Архіви радянських спецслужб силові структури України передали Інституту нацпам'яті до 21 травня 2017 року
13:16
Архіви радянських спецслужб силові структури України передали Інституту нацпам'яті до 21 травня 2017 року
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Начальник управління інституційного розвитку політики національної пам`яті Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик заявляє, що силові структури України повинні передати до 21 травня 2017 року Інституту національної пам’яті архіви радянських спецслужб.

Про це УНІАН поінформували у Центрі досліджень визвольного руху.

Відповідно до закону "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" в Україні триває процес передачі архівів радянських спецслужб з-під відомств Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони та інших силових та оборонних структур до цивільного архіву (Галузевого державного архіву) Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП). Після передачі історики їх опрацюють та викладуть у відкритий доступ в інтернеті.

"Нині українські силові та оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917-1991 років у них є. Передати архіви до Інституту національної пам’яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємось створенням та забезпечення всім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам`яті", - розповів Кулик.

В Україні готуються опублікувати онлайн документи комуністичних спецслужб на прикладі Чехії, яка публікує онлайн 300 тисяч таких документів.

В повідомленні зазначено, що на даний час Україна проводить ревізію своїх архівів КДБ для створення, на зразок Чехії, єдиного відкритого архіву - Архіву національної пам’яті.

При цьому зазначається, що уже майже рік, з початку дії "декомунізаційних законів", в Україні усі документи репресивних органів радянських спецслужб доступні в архівах будь-кому безкоштовно.

У Центрі досліджень визвольного руху звернули увагу, що в Україні вже функціонує волонтерський електронний архів визвольного руху avr.org.ua, який містить понад 20 тисяч електронних копій документів з історії українського визвольного руху у XX ст. та матеріалів КДБ.

Між Архівом Служби безпеки України та чеськими партнерами - Архівом служб держбезпеки та Інститутом дослідження тоталітарних режимів - триває активна співпраця. Зокрема, запланована підготовка і видання збірників документів "Чеська операція та її наслідки (за документами НКВС УРСР 1937-1941 років)" та "ОУН і УПА в документах спецслужб Чехословаччини (1944-1959 років)".

Також між Україною та Чехією відбувається обмін електронними копіями документів: чеська сторона передає документи про протидію чехословацьких спецслужб діяльності Організації українських націоналістів, натомість українська сторона - матеріали архівних кримінальних справ на репресованих радянським тоталітарним режимом жителів колишньої Чехословаччини.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко вимагає повного і беззастережного виконання закону про декомунізацію та подальшого розкриття архівів Комітету державної безпеки.

Нагадаємо, раніше архів Служби безпеки України презентував матеріали кримінальних справ про людей, які чинили опір діям радянської влади в 20-30 роках ХХ ст., через що нею було організовано Голодомор 1932-1933 років.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 775 | Додав: adminA | Теги: архіви радянських спецслужб, силові структури України, 2017 р, Інститут нацпам'яті
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ