Пт, 2024-04-19, 06:44


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2010 » Лютий » 4 » КС визнав неконституційною постанову Кабміну про обов'язкове використання української мови в школах
12:42
КС визнав неконституційною постанову Кабміну про обов'язкове використання української мови в школах
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/


Конституційний Суд України визнав неконституційним положення постанови Кабінету міністрів щодо обов'язкового застосування викладачами у робочий час української мови. Відповідне рішення з цього приводу оприлюднив сьогодні голова КСУ Андрій Стрижак, передає УНІАН.
КС визнав неконституційною постанову Кабміну про обов'язки вчителів говорити на роботі по-українськи. На думку КС, Кабмін, ухваливши таке рішення, вийшов за рамки своїх повноважень, оскільки це питання може бути врегульоване лише законом, тобто входить до компетенції Верховної Ради.

При цьому КС встановив конституційність іншого положення зазначеної постанови Кабміну. Відповідно до нього у державному та комунальному загальноосвітньому навчальному закладі мовою навчання є українська мова. Поряд з українською мовою в навчально-виховному процесі в таких навчальних закладах також можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин. КС мотивував своє рішення в цій частині тим, що вищезазначене положення не виходить за рамки Конституції.

Як зазначається в рішеннs, до КСУ звернулися з відповідним поданням 52 народних депутати. Зокрема, вони вказували, що Положення про загальноосвітній навчальний заклад уряд постановою від 30 вересня 2009 року (№ 1033) доповнив новим абзацом, згідно з яким в робочий час у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі педагогічні працівники зобов'язані постійно застосовувати українську мову.

Також у постанові відзначено, що у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі з навчанням мовою національних меншин поряд з українською мовою - також мову, якою здійснюється навчально-виховний процес в цьому закладі.

Аналіз цієї норми положення свідчить про те, що в ній Кабінетом міністрів визначено порядок застосування мов педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів, тоді як за Конституцією України порядок застосування мов визначається виключно законами України.

Таким чином, Кабмін вийшов за межі своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України. Тому ця оспорювана норма не відповідає ч.5 ст.10, ч.2 ст.19, п.4 ч.1 ст.92, ч.3 ст.113, ч.1 ст.117 Основного Закону України.

Виходячи з викладеного, КС вирішив визнати таким, що відповідає Конституції п.24-1 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 14 червня 2000 року №964 в редакції постанови Кабміну про внесення змін до Положення про загальноосвітній навчальний заклад від 30 вересня 2009 року №1033.

Також абзац 2 п.46 затвердженого постановою Кабміну від 14 червня 2000 року №964 в редакції постанови Кабміну про внесення змін до Положення про загальноосвітній навчальний заклад від 30 вересня 2009 року №1033 визнано неконституційним, і він втрачає чинність з дня ухвалення КС цього рішення, яке є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Коментуючи це рішення на прес-конференції, голова КСУ сказав: "Так сталося, що мовна політика в нашій державі є особливо чутливим питанням і особливо у передвиборчий час. Але КС у цій справі діяв виключно в рамках Конституції і законів і не мав на меті будь-якої політизації цього питання".

За словами Стрижака, парламент повинен врегулювати цю проблему в законодавчому порядку.

Кандидат на пост президента, чинний прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що вона готова виконувати рішення Конституційного суду України, який визнав неправомірним рішення уряду про використання виключно української мови в середньо-освітніх школах.

"Я думаю, що рішення будь-якого суду всі повинні виконувати", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер.

25 січня народний депутат України Вадим Колесниченко розповів в ООН про "утиск російськомовних в Україні". Він виступив з доповіддю на тему "захисту прав російськомовних громадян, національних меншин, та протидії героїзації фашистських пособників".

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1220 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ