Пт, 2024-04-19, 01:19


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Березень » 31 » Порошенко біля Меморіалу Голодомору у Вашингтоні - ми ніколи не пробачимо Кремлю знищення мільйонів українських патріотів
19:46
Порошенко біля Меморіалу Голодомору у Вашингтоні - ми ніколи не пробачимо Кремлю знищення мільйонів українських патріотів
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Президент України Петро Порошенко відвідав та поклав квіти до Меморіалу жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні у Вашингтоні та поспілкувався з українською громадою під час робочого візиту до США.

"Пам'ять про Голодомор об’єднує весь цивілізований світ і робить нас сильнішими", - цитує Порошенка прес-служба голови Української держави.

За словами президента, цей Меморіал показує, що злочини, вчинені проти українського народу, визнаються геноцидом.

"Ми ніколи не пробачимо Кремлю знищення мільйонів українських патріотів. Ми відновимо справедливість і ті, хто скоїв цей злочин навіки отримають свою заслужену кару у пам’яті не лише українців, а й по всьому світу", - наголосив Порошенко.

Він наголосив на важливості збереження пам'яті про Голодомор та його жертв для виховання молодого покоління українців. За останні роки змінилося ставлення до Голодомору в світі, зазначив президент і подякував міністру закордонних справ Литви Лінасу Лінкявічусу, який разом з українською делегацією вшанував пам'ять жертв цієї трагедії.

Порошенко зазначив, що як і злочин Голодомору, так і всі нинішні злочини в окупованому Криму і на Донбасі, що здійснюються кремлівською владою, будуть неминуче покарані. Президент додав, що невідворотним буде покарання тих, хто незаконно позбавляє свободи Надію Савченко, Олега Сенцова та інших українських патріотів.

Голова держави також зазначив, що Україна вдячна США і всьому цивілізованому світу за підтримку в спільній боротьбі за відновлення справедливості і верховенства права. Президент подякував українській громаді за те, що "усім серцем люблять Україну та дбають про неї, перебуваючи в Америці".

Президент зазначив, що не зміг відвідати Вашингтон 7 листопада 2015 року, коли відбулося урочисте відкриття Меморіалу, через події в Україні.

Нагадаємо, 7 листопада 2015 року у Вашингтоні відбулася урочиста церемонія відкриття Меморіалу жертвам Голодомору-Геноциду 1932-1933 років в Україні.

Під час церемонії транслювалося відеозвернення президента США Барака Обами, зачитувались звернення колишнього президента США Джорджа Буша, кандидата в президенти, колишнього держсекретаря США Хіларі Клінтон, конгресменів та сенаторів.

13 жовтня 2006 Конгрес США ухвалив і президент Буш підписав Закон США "Про надання дозволу уряду України встановити на федеральній землі округу Колумбія меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років". Пам'ятник розташований у Вашингтоні, округ Колумбія, між вулицями F, північний захід, Massachusetts Avenue і вулицею North Capitol.

У липні 2012 року на відкритому засіданні Комісії США з образотворчого мистецтва було схвалено остаточний дизайн пам'ятника за проектом американки українського походження Лариси Курилас "Поле пшениці", а у вересні того ж року він був схвалений Національною комісією США з планування столиці. Проект фінансувався неприбутковими організаціями.

Довідка

Голодомор 1932–1933 років - масовий, умисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української СРР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) і Кубані, переважну більшість населення якої становили етнічні українці.

Голод настав внаслідок спланованої конфіскації урожаю зернових і всіх інших харчових продуктів у селян представниками радянської влади, що призвело до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах і здійснювала його експорт за кордон.

Причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися і ніхто з можновладців, причетних до злочину, не зазнав покарання. Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не тільки навмисно замовчувалося радянською владою, про нього взагалі заборонялося будь-де згадувати.

У 2003 році Український парламент назвав, а 2006-го - офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними в геноциді в Україні 1932-1933 років.

Кримінальну справу порушила і розслідувала СБУ за фактом здійснення Голодомору-геноциду в Україні в 1932-1933 роках.

Рішенням суду були підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію здійснення в 1932-1933 роках на території УРСР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – генеральним секретарем Центрального комітету Всесоюзної комуністичної партії більшовиків (ЦК ВКП(б)) Йосипом Сталіним (Джугашвілі), членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних комісарів (СРСР) В’ячеславом Молотовим (Скрябіним), секретарями ЦК ВКП(б) Лазарем Кагановичем і Павлом Постишевим, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії більшовиків України (КП(б)У) Станіславом Косіором, членом ЦК ВКП(б), головою Ради народних комісарів УРСР Власом Чубарем і членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Менделем Хатаєвичем, геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Згідно з висновком судової науково-демографічної експертизи, проведеної в ході досудового слідства Інститутом демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної Академії наук України, в результаті вчиненого геноциду в Україні загинули 3 млн 941 тис людей.

Суд констатував, що Сталін (Джугашвілі), Молотов (Скрябін), Каганович, Постишев, Косіор, Чубар і Хатаєвич вчинили злочин геноциду, передбачений ч.1 ст.442 Кримінального кодексу України (геноцид), і закрив кримінальну справу у зв'язку з їхньою смертю.

У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів", який спрямований на гідне вшанування пам’яті постраждалих від геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 896 | Додав: adminA | Теги: мільйонів українських патріот, не пробачимо Кремлю, Меморіал Голодомору, Вашингтон, порошенко
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ