Сб, 2024-04-20, 15:52


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Липень » 17 » Капіталу РФ Польща не допустить у стратегічні об'єкти, щоб не повторювати долю України
14:50
Капіталу РФ Польща не допустить у стратегічні об'єкти, щоб не повторювати долю України
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/
Польська влада має намір дотримуватися стратегії недопущення російського капіталу у стратегічні сектори національної економіки, оскільки це може вплинути на незалежність країни і спроби диверсифікувати постачання газу в Польщу. Про це пише сьогодні польська газета Rzeczpospolita, коментуючи нещодавню спробу російського гіганта "Акрон" купити найбільше в Польщі хімічне підприємство Zakłady Azotowе Tarnów, передає УНІАН.

"У польському уряд є згода на тему утримання російського капіталу від стратегічних галузей промисловості. Кілька місяців тому прямим текстом про це сказав прем'єр Дональд Туск", - сказав виданню один з міністрів на умовах анонімності.

Газета також приводить витяги з матеріалу польського Агентства внутрішньої безпеки (ABW, аналог СБУ), присвяченого купівлі ZAT, яка споживає близько 10% газу в Польщі, левову частку якого країна купує у російського "Газпрому".

ABW наприкінці травня поточного року попередило уряд, що купівля росіянами польського хімічного гіганта становить загрозу не лише для хімічної, а й для енергетичної галузі.

"... ми плануємо видобуток сланцевого газу вже через два роки, тому на нашому ринку з'явиться дешевий вітчизняний газ. Проте, поки це станеться, росіяни можуть отримати контроль над провідними споживачами газу. Якщо уряд почекає і не скористається пропозиціями, то за кілька років наші хімічні підприємства будуть дуже конкурентоздатними завдяки сланцевому газу і LNG", - сказано у матеріалі.

Газета написала, що російський капітал тісно пов'язаний з Кремлем і через економіку отримує можливість впливати на політику країн, де він активно присутній, зазначивши, що в такій ситуації нині, до прикладу, Україна.

Видання додало, що Болгарія, де також значні впливи росіян, заборонила видобуток сланцевого газу, який є головним конкурентом для традиційного "блакитного палива" з РФ.

Низка інших польських ЗМІ, коментуючи тему, зазначала, що росіяни після купівлі ZAT можуть зменшити виробництво на цьому підприємстві, прибравши конкурента для своїх хімічних заводів, розташованих у Росії.

Довідка

Наприкінці минулого тижня російський "Акрон" запропонував акціонерам котируваної на Варшавській фондовій біржі компанії Zakłady Azotowе Tarnów викупити їхні папери за ціною з близько 20% премією до ціни ринку. Польське міністерство держмайна, що є провідним акціонером компанії і контролює 32% акцій, назвало цю пропозицію спробою "ворожого поглинання" і ініціювала об'єднання ZAT з іншою великою хімічною компанією Zaklady Azotowe Pulawy. За даними польських ЗМІ, польські пенсійні фонди, що володіють 58% акцій компанії, підтримали плани об'єднання, відмовившись від ідеї продати папери росіянам.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 933 | Додав: adminA | Теги: Капіталу РФ, Польща не допустить
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ