Чт, 2024-04-18, 10:36


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Січень » 16 » На Україну, яка і так іде шляхом Бєларусі у стосунках з Росією, захід не хоче тиснути
16:01
На Україну, яка і так іде шляхом Бєларусі у стосунках з Росією, захід не хоче тиснути
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Радник держсекретаря США Хілларі Клінтон у справах Європи і Євразії Філіп Гордон в інтерв'ю Delfi заявив  , що хотів би, щоб відносини України зі США та ЄС були хорошими.

"Ми точно хотіли б, щоб відносини України зі США та ЄС були хорошими, проте ми ясно сказали, що і від України чекаємо, що вона відповідатиме стандартам європейської демократії. Ми точно розчаровані останніми подіями в цій країні, наприклад, ув'язненням колишнього прем'єра Юлії Тимошенко", - заявив він.

За словами Гордона, США упевнені, що це політичне переслідування, не пов'язане з нормальним розглядом справи. "Дивлячись збоку, здається, ніби екс-прем'єра звинувачують у тому, що вона є представником колишнього режиму, а не в корупції чи інших злочинах. Просто така поведінка не має існувати в європейській державі XXI століття. Це може мати негативні наслідки для відносин України з іншими країнами", - зазначив він.

"Ми підтримуємо звістку, яку минулого місяця ЄС передав Україні, коли заявив, що хоче мати асоціативний договір з Україною, хоче поглибити договір про вільну торгівлю, однак не може просуватися вперед, поки не почнуть виконуватися демократичні стандарти. США дотримується такої ж позиції", - заявив Гордон.

Відповідаючи на запитання про те, що, захищаючи Тимошенко, можна підштовхнути Україну до орієнтації на Схід, американський чиновник заявив: "Вважаю, що схожі аргументи часто звучать і стосовно України, і стосовно Бєларусі - не тисніть на них, бо в них не залишиться вибору, і вони будуть рухатися в бік Сходу. Ми не хочемо їх нікуди штовхати", - заявив він.

"По-перше, я навіть не думаю, що цей якийсь вибір. Ми ніколи не говорили, що заради хороших відносин з нами треба жертвувати стосунками з Росією. Адже цим країнам необхідно підтримувати хороші відносини з РФ, це їхній інтерес. Тут немає ніякого вибору, ми не з тих, хто ставить якісь нездійсненні умови. Ці країни самі ухвалюють рішення, які обмежують розвиток відносини з нами", - резюмував представник Держдепу США.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко наразі перебуває в Качанівській виправній колонії, де відбуває термін 7 років у "газовій справі". Такий перебіг подій не влаштовує Захід та США, які неодноразово справу Тимошенко називали політичною. В свою чергу Віктор Янукович, якого Юлія Тимошенко звинувачує в своєму терміні, не поспішає реагувати на заклики з ЄС стосовно екс-прем'єрки. І помаленьку сповзає в сферу впливу Росії, яка використовуючи негаразди у відносинах між Україною та ЄС, тисне на Януковича, таким чином затягуючи його до Митного союзу.

У США хочуть, щоб в Україні був незалежний, вільний і прозорий енергетичний ринок

Помічник секретаря у справах Європи та Євразії Державного департаменту США Філіп Гордон заявив, що США хочуть, щоб в Україні був незалежний, вільний та прозорий енергетичний ринок, повідомляє "Українська енергетика". 

Проте він зазначив, що Україна, так само, як і Бєларусь "обирають варіанти, що, обмежуючи для них варіанти в економіці та політиці із Заходом, ведуть до посилення зв’язків та, відверто, залежності від Росії".

Американський посадовець підкреслив, що США залишаються "більш ніж відкритими" для зміцнення відносин з Україною. Він також підкреслив таку готовність з боку ЄС, наголосивши на Угоді про асоціацію. "Нічого не буде кращого для України, ніж будувати ці відносини, вільну торгівлю з Європейським Союзом та політичні зв’язки", впевнений Філіп Гордон.

Нагадаємо, що Європейський Союз наполягає на тому, що будь-які результати, досягнуті в ході переговорів між Києвом і Москвою повинні гарантувати дотримання українською стороною зобов'язань, взятих при вступі до Енергетичного співтовариства.

11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна має намір закуповувати в Росії ті обсяги газу, які необхідні для української економіки, тобто вдвічі менші за обумовлені в контракті. "Газпром" здивувався таким словам і заявив, що так скоротити закупівлі газу неможливо навіть теоретично, не кажучи вже про те, що Україна змарнувала час, коли можна було обговорювати зміни обсягів закупівлі газу.

Як відомо, Україна безуспішно домагається зниження вартості російського газу. Результатів переговорів поки що немає, проте глава "Газпрому" раніше заявив, що після Нового року можливе підписання додаткової угоди до чинних газових контрактів.


28 грудня глава "Газпрому" після отримання дозволу Туреччини на будівництво "Південного потоку" заявив, що остаточна потужність газогону залежить від позиції України. Він нагадав, що газопровід передбачає будівництво 4 ниток по 15,5 млрд куб м. У грудні 2015 року буде здано в експлуатацію першу нитку.


До отримання дозволу на будівництво від Туреччини Україна могла розраховувати на те, що проект не відбудеться, але тепер жодних обмежень на його реалізацію немає. Отож від того, чи зможе Україна запропонувати "Газпрому" цікаві умови для співпраці, залежить майбутній обсяг транзиту газу через її територію і вартість газу для української сторони.


Раніше ЗМІ повідомляли, що текст нової газової угоди містить домовленість про створення газотранспортного консорціуму (щодо другого СП - з продажу газу українським споживачам - співрозмовник інформацією не володів), а ціна газу в ньому буде визначатися за новою формулою. "Вона буде вищою за бєларуську, але істотно нижчою за нашу нинішню", - сказало джерело в Кабміні. Нинішня українська ціна - близько 400 доларів за тисячу кубів, бєларуська на 2012 рік - 165,6 долара.


Раніше в уряді висловлювали надію, що ціна на російський газ для України у разі успішного завершення переговорів з Росією може становити близько 224 доларів за тисячу кубометрів.

Президент України вважає, що ціна російського газу для України не має перевищувати 250 доларів за 1 тис куб м. Він також повідомив, що Україна наполягає на зниженні ціни російського газу до рівня європейської ціни зі збереженням додаткової знижки в 100 доларів за 1000 куб м з урахуванням укладених в 2010 році харківських угод.


Ціна російського природного газу, що імпортується НАК "Нафтогаз України" в країну, в першому кварталі 2011 року зросла до 264 дол за 1 тис куб м у порівнянні з 252 дол за 1 тис куб м у четвертому кварталі 2010 року. У другому кварталі 2011 г вона, за даними НАК, становила близько 297 дол за 1 тис куб м, в третьому - близько 355 дол за 1 тис куб м, в четвертому - близько 400 дол за 1 тис куб м.


"Газпром" і "Нафтогаз" 21 квітня 2010 року підписали доповнення до контракту на постачання газу, згідно з яким українська сторона отримала знижку в ціні на газ, яка дорівнює величині зниження експортного мита при постачаннях газу до України.


Згідно з газовими контрактами від 19 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", ціна газу для України перераховується щокварталу за спеціальною формулою. У неї закладено базову ціну 450 дол за тисячу кубометрів, а також прив'язку до котирувань мазуту і газойлю Platts з дев'ятимісячним запізненням .


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 894 | Додав: adminA | Теги: Нафтогазом і Газпромом, ціна газу
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ