Пт, 2024-03-29, 07:59


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Лютий » 8 » Науковці кажуть, що люди зникнуть через чотири роки після бджіл. Вимирання комах вже розпочалося
22:46
Науковці кажуть, що люди зникнуть через чотири роки після бджіл. Вимирання комах вже розпочалося
Інші останні Катастрофи та природні катаклізми на сайті holosUA.com/

Зникнення бджіл на нашій планеті може посилити продовольчу кризу, що вже розпочалася. Про це попереджає сільськогосподарський банк Rabobank. На думку вченого Альберта Ейнштейна, якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього вимруть і люди, нагадує британська газета The Daily Telegraph.

Можливо, Ейнштейн перебільшує - жито, пшениця і рис запилюються поривами вітру. Але, проте, за рахунок запилення комахами зростають культури, які дають третину від всього об'єму продовольчих ресурсів людства, підрахували фахівці. При цьому 80-90% запилень виконується саме бджолами: метелики і метелики не можуть обробляти великі площі.

Ці культури забезпечують 35% калорій, що поступають в наш організм, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів. Без комах-запилювачів перестануть рости горіхи, дині і ягоди. Комахи також сприяють запиленню цитрусових, яблук, лука, капусти броколі, кабачків (включаючи цукині), квасолі, перцю, баклажанів, огірків, помідорів, кінських бобів, кави, какао, авокадо і кокосів. Адже виробництво цих культур відноситься до самих швидкорозвиваючихся і найцінніших сегментів світової продовольчої індустрії.

Вимирання бджіл посилилося в 2006 році. Щозими в США вимирає 30-35% бджолиних колоній, хоча зазвичай холодний сезон не може пережити лише 10%.

З 1961 року об'єми виробництва сільськогосподарської продукції, яка залежить від активності бджіл, зросли в чотири рази, але при цьому кількість бджолиних колоній скоротилася удвічі, а кількість бджіл на гектар впала близько на 90%. У Європі щороку втрачають по 20% бджолиних сімейств, аналогічна тенденція починає простежуватися в Латинській Америці і Азії.

"Фермерам поки вдається проводити свою продукцію з меншим числом бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення урожаю. Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції", - мовиться в доповіді.

Можливі причини скорочення бджолиної популяції приводить Всесвітній фонд захисту бджіл. Це можуть бути: порушення живлення, пестициди, патогенні мікроорганізми, імунодефіцит, кліщі, грибки, бджільницька практика (наприклад, застосування антибіотиків або перевезення вуликів на великі відстані) і електромагнітне випромінювання.

У Німеччині, Франції та Італії деякі види пестицидів вже заборонені, в Британії зайнялися переглядом правил застосування пестицидів - встановлено, що вони можуть погіршувати пам'ять і імунітет бджоли.

Але без добрив навряд чи можна обійтися: щороку населення Землі збільшується на 70 млн осіб, до того ж значну частку урожаю зернових в США, Аргентині і ЄС доводиться направляти на виробництво біопалива для екологічно чистих автомобілів. Rabobank пропонує заборонити застосування пестицидів хоч би в денний час доби, коли бджоли займаються збором пилку.

Одна з версій, що пояснюють вимирання бджіл, висунута в Росії - це стільниковий зв'язок. Після того, як в одному із сіл встановили вежі стільникового зв'язку, популяція бджіл помітно скоротилася, повідомило Свердловське обласне телебачення.

Але в регіональній компанії стільникового зв'язку звинувачень не визнали: у зв'язківців є документи, підтверджуючі безпеку антен для всього живого, запевнили вони.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Катастрофи та природні катаклізми | Переглядів: 964 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ