Пт, 2024-03-29, 09:07


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Вересень » 12 » Станом свободи слова в Україні стурбовані європейська федерація журналістів і ПАРЄ
19:26
Станом свободи слова в Україні стурбовані європейська федерація журналістів і ПАРЄ
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Європейська федерація журналістів стурбована станом свободи слова в Україні. Про це йдеться в повідомленні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) на її сайті.

Президент Європейської федерації журналістів Арне Кеніг і постійний доповідач з питань свободи ЗМІ комітету ПАРЄ по культурі, науці й освіті Матс Йоханссон виголосили спільну заяву. "Ми вельми стурбовані загрозами свободі ЗМІ в Україні, яка очолює комітет міністрів Ради Європи, тимчасом як країна стикається з політичними викликами національного масштабу. Для демократії важливо, щоб незалежні ЗМІ могли вільно повідомляти про політичну кризу", - сказано в заяві.

На думку Йоханссона й Кеніга, неприйнятно, що правоохоронні органи досі не змогли пролити світло на зникнення головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва, а також те, що судовий процес у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе недоступний для громадськості. "Безкарність нападів на журналістів та ЗМІ підважує демократію та верховенство права. Національна безпека не має слугувати приводом для замовчування критичної політичної інформації ", - сказано в заяві.

Матс Йоханссон і Арне Кеніг закликали українську владу забезпечити вільне розповсюдженняЗМІ незалежної та правдивої інформації.

Правозахисна організація Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити дані про власників

Міжнародна правозахисна організація Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити інформацію про їхніх власників. У її заяві сказано, що недостатня прозорість ЗМІ в Україні спричинена тим, що компанії - власники медіа не зобов'язані надавати інформацію про свого власника - фізичну особу, передають "Українські новини".

Крім того, на думку Article 19, недостатня прозорість ЗМІ пов'язана й з тим, що вони належать компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, переважно на Кіпрі. Зазначають, що внаслідок цього українці не знають, хто фактично володіє медіа-компаніями, що, в свою чергу, не дає їм змоги скласти думку з приводу інформації, яку ці ЗМІ поширюють.

"Без відкритості медіа-власності неможливо буде зробити кроки для вирішення питання про надмірну концентрацію ЗМІ та сформувати думку про цінність інформації, поширюваної в ЗМІ ", - сказала виконавчий директор організації Агнес Калламард.

За результатами дослідження "Прозорість медіа-власності офшорних компаній в Україні: проблеми та рішення" організація закликала всі ЗМІ та інформаційні агентства щорічно оприлюднювати інформацію про своїх власників. Організація також вважає за необхідне розголошувати інформацію про осіб та органи, які можуть справляти істотний вплив на програмну політику ЗМІ.

Крім того, в повідомленні наголошено, що всі офшорні компанії, які бажають створити або придбати ЗМІ, мають нести відповідальність за надання відповідному національному органу сертифіката про їх власників, виданого органом реєстрації компанії в офшорній зоні.

Організація також вважає, що кількість офшорних компаній, що володіють медіа, має бути обмежено відповідно до закону, відповідний національний орган повинен мати право здійснювати нагляд за розкриттям власників та накладати санкції за невиконання цього зобов'язання, при цьому загальна заборона на право власності ЗМІ офшорними компаніями не передбачається




За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 785 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ