Вт, 2024-04-23, 18:03


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Червень » 2 » У ПАРЄ стурбовані бажанням української влади написати виборчі закони "за зачиненими дверима"
17:32
У ПАРЄ стурбовані бажанням української влади написати виборчі закони "за зачиненими дверима"
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Доповідачі ПАРЄ у питаннях України занепокоєні виборчою реформою в Україні, зокрема - бажанням влади розробити закони "за зачиненими дверима". Про це йдеться у інформаційній записці, підготовленій співдоповідачами моніторингового комітету ПАРЄ за результатами візиту до Києва та Львова у квітні.

"Події навколо виборчої реформи викликають серйозне занепокоєння, надто в контексті наступних парламентських виборів 2012 року", - цитує записку "Українська правда".

"Будь-який регрес щодо демократичних стандартів майбутніх виборів є неприйнятним", - наголошують співдоповідачі.

"Влада не дуже серйозно налаштована щодо діалогу з усіма політичними силами стосовно розробки нового виборчого кодексу", - додається в доповіді.

"Натомість схоже на те, що цей процес має на меті надати легітимності проектові виборчого кодексу, який вже було розроблено за зачиненими дверима. Щодо цього ми хотіли б наголосити, що широкий консенсус та довіра до нового виборчого кодексу мають вирішальне значення для проведення в Україні наступного року справді демократичних виборів", - наголосили в ПАРЄ.

Доповідачі також додали, що міністр юстиції Олександр Лавринович, який відповідає за координацію виборчої реформи, розповів, що "влада більше не зацікавлена в єдиному виборчому кодексі, і лише має намір запропонувати проект нормативної бази для парламентських виборів".

В документі нагадується, що для розробки законів було створено робочу групу президента, яка "спочатку отримала підтримку міжнародної спільноти". Однак методи її роботи останнім часом викликають серйозне занепокоєння, позаяк Національний демократичний інститут та Міжнародний республіканський інститут призупинили свою участь в її роботі.

За їхніми словами, це сталося через відсутність прозорості і підзвітності в групі, а також те, що "реальний процес розробки нового виборчого кодексу відбуваються за зачиненими дверима, за рамками робочої групи".

У ПАРЄ додали, що "неоднозначний стан" виборчих законів в Україні, "а також ризики, які він спричиняє для виборчого процесу в країні, що має звичку маніпулювати виборчими правилами для короткострокової політичної вигоди, стали особливо помітні під час місцевих виборів у жовтні 2010 року".

Зауважмо, що представник президента у Верховній Раді, член фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко впевнений, що новий законопроект про вибори "веде Україну до Європи", а екс-міністр юстиції вважає, що Україна почала рухатися в протилежному напрямку.

27 травня Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті проект закону "Про вибори народних депутатів", підготовлений робочою групою при президентові. Серед головних новацій – піднято прохідний бар'єр до 5%, усунуто від виборів політичні блоки, а також скасовано графу "проти всіх" у бюлетені.

Натомість з'явилося право висуватись у приватних осіб. За законопроектом, половина депутатів обиратиметься за партійними списками, половина - за одномандатними округами. Міністерство юстиції опублікувало не лише "технічний проект закону", а й попередній "первинний текст".

Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що проект є спільним продуктом влади, опозиції, науковців, неурядових організацій і представників міжнародних організацій, його перекладають англійською і надішлють на експертизу до Венеціанської комісії та Міжнародного фонду виборчих систем у США.

Раніше Лавринович повідомляв, що робоча група при президентові завершила роботу над концепцією майбутнього закону про вибори народних депутатів. Нещодавно також міністр юстиції обговорив проект закону про вибори народних депутатів з представниками партій.

Представники різних партій піддали жорсткій критиці документ, заявивши про неприйнятність змішаної системи і збільшення прохідного бар'єру з 3 до 5%. Незважаючи на заяву міністра, що основні параметри законопроекту зафіксовано, багато хто критикував змішану систему, високий виборчий бар'єр і відмову від виборчих блоків.

Зазначимо, що президент Віктор Янукович буде особисто ухвалювати рішення щодо кінцевого варіанту проекту закону про вибори в Україні.

Нагадаємо, що після рішення Конституційного суду від 30 вересня 2010 року в Україні відновлено дію Конституції зразка 1996 року. Згідно з Конституцією 1996 року, вибори до парламенту відбуваються за змішаною пропорційно-мажоритарною системою.




За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 952 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ