Чт, 2024-04-25, 15:54


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Вересень » 6 » Росія погрожує Україні глухим кутом і "Північним потоком"
17:59
Росія погрожує Україні глухим кутом і "Північним потоком"
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Україна отримує газ за ціною, порівнянною з ціною для споживачів Німеччини, сказав журналістам голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер. При цьому він нагадав, що з німецькими партнерами "Газпром" спільно володіє, зокрема, магістральними газопроводами на території Німеччини. "Нічого подібного немає в Україні", - сказав глава газового концерну, передає "Інтерфакс-Україна".

"Наші українські колеги сіли в потяг під назвою "Дешевий російський газ", не знають, на якій станції вийти, і не знають, що можуть заїхати в глухий кут", - заявив Міллер. Він також додав, що Україна отримує газ дешевше, ніж споживачі Польщі, Угорщини, Туреччини, Румунії.

Коментуючи інформацію про плани України звернутися до системи міжнародних судів щодо суперечки з Росією в газовій галузі, Міллер сказав: "Жодних документів ми не бачили". Раніше повідомлялося, що Україна підготувала документи, необхідні для подання позову до арбітражного суду.

Кажучи про плани реорганізації НАК "Нафтогаз України", глава "Газпрому" сказав: "Україна може робити з нею все, що завгодно, але вона зобов'язана надати правонаступника відповідно до контракту". І все, що записано в контракті, необхідно виконувати аж до кінця 2019 року".

У відповідь на пропозицію взяти участь в капіталі видобувної компанії, що виокремлюється з "Нафтогазу України", він повідомив, що "ми завжди з великим інтересом ставимося до газовидобувних активів".

Як відомо, Україна безрезультатно намагається домогтися зниження вартості газу, який імпортується з Росії. Проте Росія погодилася на зниження ціни лише у разі злиття "Нафтогазу" з "Газпромом" або за вступ України до Митного союзу.

Водночас президент України категорично заявив, що злиття "Нафтогазу" з "Газпромом" не відбудеться в обмін на зниження ціни російського газу.

Також українська влада заявляє про плани реструктуризації та ліквідації НАК "Нафтогаз України", що, на думку посадовців, призведе до розірвання контрактів з "Газпромом". Російська сторона не має наміру втручатися в плани Києва з реформування "Нафтогазу", але виходить з того, що у компанії повинен залишитися правонаступник з чинних міжнародних угод.

Експерти називають заяви української влади про реформування "Нафтогазу" підготовкою до "газової війни".

Згодом президент України повідомив, що вже підготовлено документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду, для перегляду газових контрактів. Росія натомість заявила про готовність відстоювати свою позицію в суді.

"Газпром" і "Нафтогаз" 21 квітня 2010 року підписали доповнення до контракту на постачання газу, згідно з яким українська сторона отримала знижку в ціні на газ, яка дорівнює величині зниження експортного мита при постачаннях газу до України.

Згідно з газовими контрактами від 19 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", ціна газу для України перераховується щокварталу за спеціальною формулою. У неї закладено базову ціну 450 дол за тисячу кубометрів, а також прив'язку до котирувань мазуту і газойлю Platts з дев'ятимісячним запізненням.

У РФ заявляють про будівництво третьої нитки "Північного потоку" через конфлікт з Україною

Третя нитка газопроводу "Північний потік" має право на існування з урахуванням розвитку ситуації з Україною, заявив журналістам віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін.

"Обговорюємо це питання. Але, напевно, дивитимемося, як можна тут діяти. В світлі тих проблем, які обговорювалися (загострення ситуації з Україною), воно має право на існування", - сказав він.

"У будь-якому випадку виробники і споживачі прагнуть до встановлення прямих контактів", - додав віце-прем'єр.

Також Сєчін заявив, що Україна не може розривати контракт на постачання газу в односторонньому порядку.

"Сторони за будь-яких обставин повинні виконувати контрактні зобов'язання. Треба дуже уважно і обережно ставитися до таких речей, як розірвання. У будь-якому випадку, є такі механізми, як переговорний процес, арбітражний процес", - додав віце-прем'єр.

Як відомо, Росія готується до запуску газопроводу "Північний потік" до Німеччини по дну Балтійського моря цієї осені, що переспрямує близько 20 млрд кубометрів газу, які сьогодні транспортуються через Україну. Путін заявив, що так званий "технічний газ" буде закачаний в трубу вже 6 вересня, а запуск "Північного потоку" запланований на кінець жовтня або на початок листопада.

Довідка

"Північний потік" (англ. Nord Stream) - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи. Газогін пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборга) до узбережжя Німеччини (район м. Грайфсвальда). Протяжність газопроводу становитиме близько 1,2 тис км. Будівництво другої нитки газопроводу приведе до збільшення його пропускної спроможності до 55 млрд куб м. Nord Stream – це один із проектів, що є альтернативою української ГТС.

Магістраль призначена для транспортування не тільки нових контрактних обсягів газу, а й перенесення потоків з маршрутів, що вже діють. Постачання газу до Чехії і Словаччини поетапно переводитимуться на маршрут "Північний потік" - OPAL через Німеччину замість українського транзиту.

Співвласники проектної компанії Nord Stream AG - ВАТ "Газпром" (51%), BASF SE/Wintershall Holding GMBH і E.ON Ruhrgas AG (по 15,5%), голландська N.V. Nederlandse Gasunie і французька GDF Suez S.A. (по 9%).


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 796 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ