Нд, 2023-09-24, 21:51


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Світовий досвід » Екологія

Чи вдасться громаді Фурсів зупинити будівництво аеродрому в селі?

На 23 березня за ініціативи сільського голови Фурсенка Миколи Івановича призначені загальні збори  жителів сіл Фурси та Чмирівка Білоцерківського району Київської області. Основне питання зборів – надання погодження ТОВ «Білоцерківський міжнародний аерокомплекс «ЮРЇВ» на передачу в оренду земельної ділянки площею 420 га під розміщення центру авіаційних перевезень та технопарку.
А перед тим відбулися (з інтервалом 6 днів) 3 сесії сільської ради, на яких основним питанням стояло виділення землі. Більшість депутатів сказали своє «ні». Вони виходили з того, що розміщення вантажного аеродрому суперечить чинному законодавству. Відстань від найближчих будинків до злітно-посадкової смуги становить 500 м, до багатоповерхових будинків – 750 м. У цій зоні знаходиться дитячий садочок, в якому виховується більше 100 дітей. За законом, відстань від злітно-посадкової смуги до меж села повинна бути не менше 3 км. Враховуючи те, що перевезення вантажів здійснюватимуть літаки політною масою до 400 т, депутати прийняли це непросте рішення.
Останнє засідання тривало 4 год 30 хв. 4 рази виносилося питання про надання землі аерокомплексу, і 4 рази воно не набирало більшості голосів.
Тоді сільський голова, який за виділення землі під аеродром, видав розпорядження про скликання зборів представників громади, які повинні підтримати його у цьому питанні. З представниками громади проводиться відповідна робота, але більшість жителів відстоюють своє право, гарантоване Конституцією України, жити в безпечному оточенні.
Основним ініціатором порушення діючого законодавства є президент ТОВ «ЮРЇВ» Лопата Василь Григорович, про якого один з депутатів сказав: «На нашому здоров’ї і безпеці ви заробите гроші. Вам гроші, а що нам?»
Як стало відомо, такі події в 2005-2006 рр. були в смт Бородянка, але жителі Бородянки зуміли відстояти свої права і відмовилися від екологічно небезпечного проекту. Чи вдасться це громаді Фурсів та Чмирівки?
Михайло Шевченко
депутат Фурсівської сільської ради


Поширити в соцмережах:
Категорія: Екологія | Додав: Olena_Mazur | | Автор: Михайло Шевченко
Дата публікації: 2010-03-22 | Переглядів: 222740 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]