Ср, 2025-01-22, 10:53


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2013 » Січень » 8 » Безпросвітний занепад: Україна міцно осіла внизу всіх рейтингів
11:24
Безпросвітний занепад: Україна міцно осіла внизу всіх рейтингів
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/
Україна знову посіла останні місця у світових рейтингах, що їх традиційно складають наприкінці року. Зокрема, у рейтингах ефективності енергетичних систем країни, рівні корумпованості країни, пізнаваності бренду, процвітання країни, індексі розвитку людського потенціалу та інших. Як пише Главком, міжнародні рейтинги забили черговий цвях до труни іміджу України.

На думку компанії FutureBrand, яка щороку визначає рейтинг пізнаваності бренду, бренд "Україна" посідає 98-ме місце зі 118 країн. Першу позицію обіймає Швейцарія, останню – Азербайджан. Є певний прогрес, адже торік Україна була на 105-му місці, а в 2010 році - на 99-му.

Суттєво місце України в рейтингу з роками не змінюється. Представники FutureBrand наголошують на тому, що навіть проведення найбільшого футбольного форуму континенту ЄВРО-2012 не допомогло піднятися в індексі. Найближчі конкуренти України цьому рейтингу - Гана, Алжир, Ефіопія, Уганда, Гондурас і Румунія.

Більша соціальна тематика притаманна дослідженню Legatum Institute. Ця міжнародна організація публікує індекси процвітання країн. Згідно з їхнім рейтингом, Україна посідає 71-ше місце. Рейтинг налічує 142 країни. В дослідженні враховано багато різних параметрів. За даними Legatum Institute, в Україні хороший рівень освіти, але погані показники персональної свободи, управління державою та економіки. Поряд з Україною йдуть країни Африки та Південної Америки: Ботсвана, Колумбія, Парагвай, Перу, Марокко, ПАР.

Організація Об’єднаних Націй щороку публікує Індекс розвитку людського потенціалу. Індекс враховує показники рівня життя, грамотності, освіти, довголіття. Згідно з цим рейтингом, позиція України - в тому ж таки восьмому десятку, а саме вона посідає 76-те місце. Найближче до України в рейтингу опинилися Азербайджан, Грузія, Боснія і Герцеговина, Маврикій, Македонія, Ямайка.

Ще один індекс представлено Світовим економічним форумом. Рейтинг компанії досліджує ефективність енергетичних систем країни. Згідно з рейтингом, Україна опинилася на 72-му місці зі 105. За показником економічного зростання країна отримала 0,22 бала з максимально можливого 1. Це є 103-м результатом. За стійкість довкілля Україна отримала 47-ме місце з 0,56 бала. Енергетична безпека України є 53-ю в світі і становить 0,69 бала. Поряд з Україною йдуть Ботсвана, Таджикистан, Шрі-Ланка, Єгипет, Китай, а також Тринідад і Тобаго. На 55-й сходинці опинилися Сполучені Штати Америки. Італія 46-та, кількома позиціями нижче влаштувалася Чехія.

Ще один рейтинг досліджував рівень корумпованості країн. Україна опинилася на 144-му місці зі 174. Компанія Transparency International, яка складала рейтинг, назвала результат подібний до українського, "ганьбою для нації".

Минулорічний результат був кращий, тоді Україна отримала 27,5 бала. Це свідчить, що рівень корупції в Україні за останній рік зріс.

Що стосується економічних показників, то в цій сфері представлено два рейтинги. Перший представлений фондом "Спадщина" і має назву "Індекс економічної свободи". Звіт починається словами: "Україна на останньому місці з-поміж 43 країн Європи". Країна отримала 163-є місце з оцінених 179 країн і має 46,1 бала. Середній світовий показник становить 59,5, а середньоєвропейський - 66,1 бала. Вільними вважаються економіки країн, де показник сягає 84,7. П’ять років тому результат України не перевищував 52 балів, а останні роки падає.

Експерти, які здійснювали дослідження, наводять такі причини подібного результату: "Основи економічної свободи в Україні крихкі і нерівномірно розподілені по регіонам. Слабкий захист прав власності та вельми поширена корупція перешкоджає підприємницькій діяльності та серйозно підриває перспективи тривалого розвитку економіки. Верховенство права слабке, а судова система створює сприятливі умови для політичного втручання. Після кількох років стрімкого зростання, рівень української економіки погіршився. Корупція і державне втручання в економіку підривають економічне зростання".

В рейтингу Україна розташувалася нижче за Соломонові острови, Лесото, Анголу, острівну Республіку Кірібаті. Одразу за Україною ідуть Узбекистан, Союз Коморських Островів, Республіка Чад.

Що стосується іншого індексу, який оцінює економіку, то він наводиться Всесвітнім банком і має назву "Індекс легкості ведення бізнесу". У цьому рейтингу Україна стоїть вище, але опиняється поза межами першої сотні. Експерти Всесвітнього банку розмістили Україну на 137-й позиції зі 185. Поряд з Україною в рейтингу опинилися: Лесото, Західне узбережжя Гази, Танзанія, Еквадор, Сьєрра-Леоне, Таджикистан. Приміром, сусід України у рейтингу Сьєра-Леоне - це країна, де ще в 2002 році точилася громадянська війна, яка тривала 11 років. У 2009 році Сьєра-Леоне була 215-ю в світі за рівнем ВВП.

Варте уваги ще одне дослідження на економічну тематику під назвою "Індекс інвестиційної привабливості". Його здійснює Європейська Бізнес Асоціація. Дослідження провадиться методом опитування керівників українських і закордонних компаній, які працюють на українському ринку. Згідно з висновком асоціації, Україна досягла рекордно низької оцінки, яка становить 1,8 бала з можливих 5. "Більшість експертів схиляються до негативних оцінок. Негативна політика уряду, постійний тиск з боку державних органів, податковий та митний тиск є найвагомішими негативними змінами за останній час", - йдеться у звіті.

Асоціація зазначає, що частка тих, хто стверджує, що жодних позитивних змін не відбулося за останній час, значно збільшилась і досягла 70%. "Стосовно прогресу щодо 7 ключових проблем, які бере до уваги ЄБА в контексті бізнесу і відносин із владою, ситуація залишається незмінною. Проблеми реформування судової системи та корупція є найбільш проблемними аспектами. Ситуації з митними процедурами та технічними перешкодами в торгівлі лише погіршилися", - підсумовує Європейська Бізнес Асоціація.

Інститут миру разом з Центром миру та конфліктів публікують Глобальний індекс миролюбності. Індекс враховує 23 індикатори, серед них: рівень недовіри між співгромадянами, рівень політичного терору, кількість вбивств, кількість тяжких злочинів, вірогідність демонстрацій, кількість в’язнів, кількість офіцерів поліції та служб безпеки, доступність вогнепальної зброї тощо.

Україна в рейтингу обіймає 71-шу позицію. Найгірші показники країна має з тяжких злочинів, насильства під час демонстрацій, доступності зброї для населення і кримінального стану в суспільстві.

Поряд з Україною в рейтингу опинилася Куба, Гана, Македонія, Туніс, Кіпр і Гамбія. До десятки найбільш миролюбних країн входять: Ісландія, Данія, Нова Зеландія, Канада, Японія, Австрія, Ірландія, Словенія, Фінляндія, Швейцарія. Найменш миролюбні країни – Сомалі, Афганістан, Судан, Ірак, Конго, Росія, Північна Корея, Ізраїль, Пакистан.

З-поміж решти рейтингів можна поглянути на Міжнародний індекс щастя, представлений New Economics Foundation. Згідно з рейтингом, середньостатистичний українець не щасливіший за замбійця, кенійця і португальця. Як зазначено у досліджені, всі компоненти оцінювання в України досить слабкі. Україна - сота в індексі. Дещо щасливіша за Судан, Гонконг, Бєларусь.

Раніше повідомлялось, що українці увійшли в топ-10 найбільш безсердечних націй світу.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1468 | Додав: adminA | Теги: Безпросвітний занепад. Україна. вни
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ