Сб, 2024-04-27, 00:21


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » 2011 » Квітень » 18 » БЮТ хоче розслідувати недотримання РФ "харківських угод"
15:23
БЮТ хоче розслідувати недотримання РФ "харківських угод"
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Фракція "БЮТ-Батьківщина" пропонує створити у парламенті тимчасову слідчу комісію з розслідування причин невиконання Росією своїх зобов’язань за "харківськими угодами". Про це заявив сьогодні, 18 квітня, лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко, передає "Українська правда".

Він нагадав, що цими днями виповнюється рік з моменту підписання "харківських угод", "єдиним наслідком яких стало створення ТСК, яка перекладає провину за всі негаразди на попередній уряд".

"Порушено ще одну кримінальну справу, але все одно від цього легше і, як кажуть, солодше в роті нашим громадянам не стає", - сказав лідер фракції "БЮТ-Батьківщина".

За словами Кириленка, після ратифікації "харківських угод" лише Україна неухильно виконує свою частину зобов’язань за ними, натомість не отримуючи від Росії обіцяного здешевлення газу.

"Ми пропонуємо, в свою чергу, теж створити ТСК, щоб розібратися з цим (з причинами невиконання Росією своїх обіцянок). І ми будем пропонувати наслідком роботи цієї комісії скасувати ці угоди", - заявив він.

Як відомо, згідно з формулою, ціна на російській газ для України у IV кварталі 2011 р. становитиме 347 дол/тис куб м. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Якщо взяти формулу, в I кварталі у нас вхідна ціна на газ - 264 дол (за 1 тис куб м), II кварталі - 293 дол, III - кварталі 313 дол, а в IV кварталі - 347 дол. Це велика ціна навіть з урахуванням знижки у 100 дол", - сказав він.

"Газпром" i "Нафтогаз" 21 квiтня 2010 року в Харкові пiдписали доповнення до контракту на постачання газу, згiдно з яким українська сторона отримала знижку в цiнi на газ, яка дорiвнює величинi зниження експортного мита при постачаннях газу до України.

Згiдно з постановою уряду РФ вiд 30 квiтня, нульове експортне мито при постачаннях росiйського газу до України дiє по 2019 рiк включно.

За контрактної цiни на газ нижче 333,33 дол за 1 тис кубометрiв розмiр мита дорiвнюватиме нулю. Якщо цiна дорiвнюватиме або буде бiльшою за 333,33 дол, то мито визначатиметься як рiзниця 30% контрактної цiни та суми в 100 доларів.

Спецiальний митний збiр дiє щодо 30 млрд куб м газу, що постачається до України в 2010 роцi, i 40 млрд куб м газу, який щороку постачатиметься Українi з 2011 по 2019 рiк. Обсяги газу, що перевершують цей показник, оподатковуватимуться загальним 30-вiдсотковим митом на експорт газу з Росiї. Мито застосовується з 1 квiтня 2010 року.

Згідно з газовими контрактами від 19 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", ціна газу для України перераховується щокварталу за спеціальною формулою. У неї закладено базову ціну 450 дол за тисячу кубометрів, а також прив'язку до котирувань мазуту і газойлю Platts з дев'ятимісячним запізненням. Так, в I кварталі 2009 року ціна газу для України становила 360 дол за тисячу кубометрів, у II - 270,95 дол, у III - 198,34 дол, в IV - 208 дол. Отже, середньорічна ціна, виходячи з обсягів закупівлі газу, становила 228 дол за тисячу кубометрів.

У березні 2010 року держхолдинг імпортував газ на суму 576 млн дол, в квітні - на 419 млн дол, в травні - на 730 млн дол, в червні - на 710 млн дол, в липні - на 780 млн дол, в серпні - на 711 млн дол, у вересні - на 715 млн дол, в жовтні - на 1,063 млрд дол, в листопаді - на 1,043 млрд дол, в грудні - на 1,078 млрд дол, в січні-2011 - 1,4 млрд дол, в лютому - 1,6 млрд дол.

Представники російської газової монополії раніше неодноразово заявляли, що "Газпром" не має наміру переглядати формулу ціни на газ для України.

"В даний час постачання до України здійснюються за ціною на 30% нижчою, ніж для європейських країн. Ніяких змін формули ціни при перегляді контрактів ми не плануємо", - говорив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Єфремов нагадав, що денонсація "харківських угод" підвищить вартість газу на 100 дол

Водночас у Партії регіонів нагадують, що денонсація "харківських угод" призведе до збільшення ціни російського газу на 100 доларів США. Таким чином лідер фракції "регіоналів" Олександр Єфремов прокоментував ініціативу опозиції щодо скасування відповідної угоди.

"Ми можемо робити все, що завгодно. Але ми при цьому повинні розуміти наслідки", - зазначив він.

"Якщо ми ліквідуємо цю угоду, то ціна газу в нас одразу зросте на 100 доларів. Тому, заявляючи такі речі, ми маємо говорити про це обережно. Враховуючи, передусім, інтереси своєї держави і людей, які тут живуть", - наголосив Єфремов.

Литвин вважає нереальним розрив газових угод

Вимога денонсувати "харківські угоди" є спробою перехопити політичну ініціативу в боротьбі між опозицією і владою, заявляє голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

"Я розумію, чому це питання сьогодні виникло у вигляді рекомендацій. Ви чудово розумієте, що це продовження політичного суперництва, політичної боротьби", - сказав Литвин на брифінгу в понеділок, коментуючи заяви фракції БЮТ-Батьківщина з вимогою створити слідчу комісію парламенту, яка б з'ясувала обставини реалізації "харківських угод", зокрема, з російського боку, і за наслідками роботи такої комісії - денонсувати ці угоди.

"Я це розглядаю як спробу перехопити політичну ініціативу", - сказав Литвин.

За словами спікера, гіпотетично можна уявити собі ухвалення рішення з денонсації "харківських угод" тільки за однієї умови - коли між Росією і Україною будуть підписані нові газові угоди.

"Тоді автоматично втратить силу чинна газова угода", - констатував він.

За словами спікера, перед цим Україні необхідно порахувати, яка на сьогоднішній день реальна ціна газу для споживача, додати до цього ще 100 дол, і визначити, наскільки реальною є дана ініціатива про можливу постановку питання про денонсацію угоди.

"Я думаю, що політичне суперництво і реалізовуватиметься саме по таких різного роду сценаріям", - сказав він.

"Якщо говорити остаточно, на сьогоднішній день без нових переговорів, без доброї волі і без ухвалення відповідних рішень, денонсація "харківських угод" - просто нереальна", - підсумував Литвин.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1015 | Додав: admin
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ