Чт, 2024-04-25, 14:00


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Жовтень » 12 » Долари у населення скуповує уряд
12:43
Долари у населення скуповує уряд
Інші останні Іноземні видання по-українськи на сайті holosUA.com/

Ощадбанк 10 жовтня розпочинає реалізацію державних казначейських зобов’язань номіналом 500 доларів з дворічним терміном погашення. Прибутковість облігацій складає 9,2% річних зі сплатою відсотків кожні півроку.

У міністерстві фінансів України запевняють, що пропозиція вигідна для українців, адже повернення коштів з відсотками гарантоване державою. «Це можливість заощадити кошти із одночасним запобіганням можливих втрат від інфляції», - йдеться у повідомленні мінфіну.

Фінансові аналітики підтверджують, що інструмент дійсно вигідний, адже таких відсоткових ставок за доларовими депозитами нині не пропонують комерційні банки. Однак водночас експерти певні, що ажіотажу щодо купівлі таких облігацій серед українців не буде. «Це цінні папери державні, а люди не довіряють державі, адже пам’ятають як їм не повернули гроші по облігаціях СРСР. Також населення не довіряє нинішній владі», - вважає гендиректор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий.

Хто купуватиме?

За словами фінансового аналітика, керуючого партнера інвестиційної компанії "Капітал Таймс" Еріка Наймана, для більшості українців ці облігації є «простим папірцем», який зберігати вдома небезпечно, на банківський депозит не покладеш, а орендувати банківську скриньку -  надто дорого. «Тож ці облігації здебільшого куплять народні депутати та самі чиновники. Для простих громадян цей фінансовий інструмент надто складний», - прокоментував Deutsche Welle Ерік Найман. Аналітики вважають, що також валютні облігації можуть скупити іноземні громадяни, які знаються на фінансових операціях.

Банкіри ж впевнені, що конкурувати з банківськими депозитами валютні облігації не зможуть, адже це перевірений і звичний інструмент для населення. «Відтоку депозитів ми не прогнозуємо, але можливо хтось таки й забере з банку гроші», - сказав в інтерв’ю Deutsche Welle голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. Той факт, що український уряд випускає облігації не в національній валюті, а у доларах свідчить про те, що самі можновладці сумніваються у стабільності гривні, вважають у Асоціації українських банків.

Брак грошей змушує шукати альтернативу

Натомість з наближенням виборів цей факт там не пов’язують. «Україні потрібна валюта, щоб звести кінці з кінцями. Бо ж МВФ грошей не дає, то вирішили позичити у населення», - переконаний Сугоняко. Попри запевнення  урядовців, що через облігації вони хочуть повернути в економіку «сховані у подушках» долари населення, банкіри констатують, що деклароване не зовсім відповідає реальним намірам уряду. «За нашими оцінками реально вільно люди зберігають вдома 10-30 мільярдів доларів», - наголошує Олександр Сугоняко.

Натомість казначейських облігацій уряд хоче продати лише на 200 мільйонів доларів. Аналітики зазначають, що уряду нині не вистачає частини суми, аби розрахуватися з боргами перед Міжнародним валютним фондом. «До кінця року Україні потрібно заплатити МВФ 1,5 мільярда доларів, а наступного року 6 мільярдів доларів. Можна виставити щось на приватизацію, але, ймовірно, підуть іншим шляхом», - каже фінансовий аналітик Ерік Найман.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Іноземні видання по-українськи | Переглядів: 1475 | Додав: adminA | Теги: штатная магнитола, Уряд, долари, населення
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ