Нд, 2024-12-22, 18:25


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Головна » 2010 » Травень » 26 » Група Україна-НАТО оцінить успішність прагнень Києва на шляху до Альянсу
15:14
Група Україна-НАТО оцінить успішність прагнень Києва на шляху до Альянсу
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/


Сьогодні в Києві відбувається засідання спільної робочої групи Україна-НАТО високого рівня з питань військової реформи. Співголовами цієї групи є заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедіві і перший заступник секретаря Радбезу Степан Гавриш.
Вони мають намір спільно з представниками столиць країн НАТО переглянути завдання, які поставили перед собою на початку поточного року, а також оцінити, наскільки успішно Україна впроваджує Річну національну програму, особливо у сферах реформування сектора безпеки й оборони, пише газета "КомерсантЪ-Україна".

За словами Шедіві, в НАТО називають "безпрецедентною" ситуацію, коли країна виконує Річну національну програму підготовки до вступу в Організацію Північноатлантичного договору без подальшого наміру набуття членства в Альянсі.

Іржі Шедіві також відзначив, що в рамках ОБСЄ обговорюються заяви президента РФ Дмитра Медведєва про необхідність створення нової системи європейської безпеки, в яку входили б країни ЄС, Україна, Росія і де не було би США. Однак, за його словами, є багато країн, котрі вважають, що коригувати якимось чином нинішню систему безпеки немає потреби.

При цьому він заявив, що "це дає хорошу можливість ще раз обговорити ці питання з метою знаходження шляхів покращення системи безпеки в Європі, оскільки у сфері міжнародних відносин та безпеки ніщо не є досконалим".

На запитання про те, чи може Україна розраховувати на будь-яку підтримку з боку НАТО у разі, якщо виникне загроза її територіальній цілісності та суверенітету, Шедіві відповів: "Це внутрішнє питання України".

"Але в документі "Партнерство заради миру" - а саме на ньому базуються наші відносини з усіма країнами-партнерами - є восьма стаття, в якій йдеться про те, що кожна країна-партнер має доступ до механізму консультацій з Альянсом у разі виникнення, на її думку, небезпеки,"- сказав він.

НАТО запропонував Україні новий формат відносин у рамках так званої Річної національної програми з підготовки до членства в Альянсі в грудні 2008 року.

Україна не буде знижувати рівень співпраці з НАТО, заявляють в МЗС

Україна не має намірів знижувати рівень відносин з НАТО. Про це сьогодні заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв на засіданні спільної робочої групи з оборонної реформи Україна-НАТО в Києві, яка реалізує ряд програм у сфері безпеки та оборони України.

"Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна й надалі виконуватиме раніше взяті на себе зобов'язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати всебічні внутрішні реформи, і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямку", - заявив заступник міністра, передає РИА "Новости".

За словами Єлісєєва, відносини України з НАТО розвиватимуться на принципах, окреслених Хартією про особливе партнерство України і НАТО.

Заступник глави МЗС нагадав, що Україна братиме участь у Силах реагування НАТО і, таким чином, стане першою країною - не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування альянсу.

Єлісєєв зазначив, що Україна і зараз вносить свій вклад у розширення оперативних можливостей НАТО. "Україна вже співпрацює з НАТО в сфері стратегічних авіаперевезень", - сказав представник МЗС.

"Важливим напрямком роботи є спільне придушення невоєнних загроз. Так, Україна приєдналася до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля", що проводиться в Середземному морі", - зазначив Єлісєєв.

Він також повідомив, що цього року зроблені перші кроки у сфері кібернетичної безпеки, створено консультативний механізм на рівні експертів.

Особливо Єлісєєв відзначив важливість співпраці України і НАТО у сфері миротворчих операцій. "Сьогодні Україна - єдина країна - не член НАТО, яка бере участь в усіх найважливіших миротворчих операціях під егідою альянсу", - нагадав дипломат.

НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною у сфері реформування сектору безпеки та оборони, заявив, у свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржі Шедіві. "НАТО продовжуватиме надавати допомогу Україні", - сказав він.

У 2008 році Київ подав заявку на приєднання до Плану дій щодо членства в альянсі, проте глави МЗС країн-членів НАТО цю заявку не задовольнили. Міністри закордонних справ держав НАТО схвалили потім новий формат відносин з Україною в рамках так званої річної національної програми. Новий Президент України Віктор Янукович заявив, що позаблоковий статус найкраще відповідає геополітичним інтересам України, але, разом з тим, висловився за продовження співпраці з альянсом.

Гриценко вважає, що Україні не потрібно вступати до жодного союзу мінімум п'ять років

Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко переконаний, що протягом п'яти наступних років Україні взагалі не потрібно вступати до жодного союзу - ні до ЄС, ні в НАТО. Про це він заявив в ефірі програми "Час" на 5 каналі.

Коментуючи заяви заступника Генерального секретаря НАТО Іржи Шедіві про виконання українською стороною домовленостей з альянсом, народний депутат порадив "копнути глибше", аби побачити, що насправді жодної роботи у цьому напрямку немає.

"Виконання щорічної програми співпраці України та НАТО - це не питання вступу чи не вступу до Альянсу, а питання того, чи ми піднімаємо нашу країну на всіх напрямах до стандартів НАТО", - наголосив Гриценко.

При цьому він зазначив, що "співпраця з НАТО в рамках річної програми - це лише на 20% військовий та силовий компонент, а 80% - це прості і зрозумілі людям речі: свобода слова, судова реформа, нормальні вибори, зміцнення місцевого самоврядування, енергозбереження. Однак, протягом останніх 2,5 років у цих сферах все стоїть на місці і часом просто деградує".

На його переконання, протягом п'яти наступних років Україні взагалі не потрібно вступати до жодного союзу. "Адже від шторму, який нині існує у світі, дуже сильно тіпає і Західну Європу. Зараз потерпає Греція, наступною може бути Португалія, Іспанія… Внутрішніх консолідуючих ресурсів Євросоюзу, включаючи фінансові, не вистачає і не вистачить для їхньої підтримки. Тому сьогодні під питанням залишається власне майбутнє і НАТО, і ЄС. Не думаю, що нас очікує перспектива вступу до цих організацій", - підкреслив Гриценко.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1262 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ