Сб, 2024-04-20, 15:15


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2022 » Серпень » 3 » Якою буде відповідь Китаю на "тайванський маневр" США - поки війни не сталося
10:16
Якою буде відповідь Китаю на "тайванський маневр" США - поки війни не сталося
Інші останні Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні на сайті holosUA.com/

Перша фаза тайванської кризи пройшла, війни не сталося.

Попри це, я думаю, візит Ненсі Пелосі свій відбиток в історії залишить. Власне, мені здається, саме цього і хотіла спікер Палати представників Конгресу США. Адже тепер, крім фото її колеги Ньюта Гінгріча у 1997 році, є таке ж історичне фото Пелосі в Тайбеї 25 років по тому.

На мій погляд, Китай, звичайно ж, не буде штурмувати Тайвань у лоб і прямо зараз, просто тому, що туди прилетіла спікер. Тим більше, що це не прецедент.

Однак відповідь Китаю буде розтягнута у часі і проявиться в інших формах: санкції, торгові обмеження, часткова блокада острова, зниження дипвідносин, підтримка альтернативних антизахідних проектів, кібератаки, перекупка країн, що визнають Тайвань і т. д.

Воювати в Пекіні не хочуть і не готові. До того ж, історія воєн, в яких брав участь Китай в останні сто років, не найуспішніша, і ще одна поразка їм не потрібна. Та й саме по собі силове повернення острова ускладнить його реінтеграцію навіть у разі військової перемоги Пекіна, оскільки ще більше налаштує людей проти КНР, озлобить їх.

Китай, звичайно ж, не буде штурмувати Тайвань в лоб і прямо зараз, просто тому, що туди прилетіла спікер...

Можна точно сказати, що після візиту Пелосі політична комунікація між США і Китаєм буде серйозно порушена і зведена до мінімуму, принаймні на вищому рівні. Про будь-які домовленості з міжнародних справ можна забути. Особливо після листопада, якщо до влади повернуться республіканці, більшість яких займають ще більш "яструбину" позицію щодо Китаю.

Безумовно, Сі Цзіньпін розцінить "тайванський маневр" США як плювок йому особисто в обличчя, а не просто виходку спікерки, на яку не можуть вплинути у Білому домі, що йому, швидше за все, намагався пояснити Байден на зустрічі 28 липня.

Для очільника КНР візит Пелосі моментально ставиться в контекст: прямо перед серпневою зустріччю партійного керівництва в Китаї і осіннім з'їздом партії, на якому Сі Цзіньпін буде намагатися переобратися всупереч усталеній традиції. Якщо Сі втримається у владі і посилить свої позиції в партії, тайванська історія буде відігравати значну роль при визначенні ним подальшої політики щодо Тайваню і США.

Воювати в Пекіні не хочуть і не готові

Так що, хоча велика війна зараз не передбачається, візит Пелосі серйозно підвищив ризик військової конфронтації у найближчі роки, а також може качнути китайське керівництво у бік більш агресивної і впевненої зовнішньої політики, наприклад, менше стримувати себе у співпраці з рф чи іншими анти-американськи налаштованими державами.

Для України це не найкращі новини, оскільки світова турбулентність нічого хорошого не несе. А нова хвиля взаємних ударів, що розривають ланцюжки поставок, лише ускладнить соціально-економічну ситуацію у низці регіонів, включаючи Європу, для якої війна КНР і США - останнє, що зараз потрібно на тлі війни в Україні.

Ілія Куса, аналітик-міжнародник, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього"

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні | Переглядів: 372 | Додав: adminA | Теги: відповідь Китаю, тайванський маневр США
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ