Чт, 2024-12-26, 10:32


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2023 » Березень » 16 » Майбутню зіркову "смерть" розкрив телескоп Webb
00:07
Майбутню зіркову "смерть" розкрив телескоп Webb
Інші останні Новини науки і технології на сайті holosUA.com/

Рідкісний вид зірки Вольфа-Райє — однієї з найяскравіших, наймасивніших і короткочасно помітних зірок — був одним із перших спостережень, здійснених космічним телескопом Джеймса Вебба NASA в червні 2022 року. Вебб показує зірку WR 124 з безпрецедентною деталізацією завдяки потужним інфрачервоним приладам. Зірка знаходиться на відстані 15 000 світлових років від нас у сузір’ї Стрільця.

Масивні зірки проходять свій життєвий цикл, і лише деякі з них проходять коротку фазу Вольфа-Райє, перш ніж стати надновою, що робить детальні спостереження Вебба за цією рідкісною фазою цінними для астрономів. Зірки Вольфа-Райє знаходяться в процесі скидання зовнішніх шарів, що призводить до їх характерних ореолів газу та пилу. Маса зірки WR 124 у 30 разів більша за масу Сонця, і наразі вона викинула речовину вартістю 10 Сонць. Коли викинутий газ віддаляється від зірки й охолоджується, утворюється космічний пил і світиться в інфрачервоному світлі, яке виявляє Вебб.

Інфографіка Destiny of Dust

Крихітна порошинка має багато потенційних шляхів — і доль — у Всесвіті. Яку б ви вибрали? Куди це може привести вас? Дослідіть деякі можливості та наслідки за допомогою цієї інфографіки та дізнайтеся про важливу роль, яку може відігравати пил — від захисту зірок, що утворюються, до створення платформи для розвитку органічних молекул, з яких складається життя, яким ми його знаємо

Походження космічного пилу, який може пережити вибух наднової зірки та зробити внесок у загальний "бюджет пилу" Всесвіту, викликає великий інтерес для астрономів з кількох причин. Пил є невід’ємною частиною (див. інфографіку вище) роботи Всесвіту: він захищає зірки, що формуються, збирається разом, щоб допомогти у формуванні планет, і служить платформою для формування та злипання молекул, включно з будівельними блоками життя на Землі. Незважаючи на багато важливих ролей, які відіграє пил, пилу у Всесвіті все ще більше, ніж можуть пояснити сучасні теорії утворення пилу астрономів. Всесвіт працює з надлишком бюджету.

Вебб відкриває нові можливості для вивчення деталей космічного пилу, який найкраще спостерігати в інфрачервоному діапазоні хвиль. Камера ближнього інфрачервоного діапазону Вебба (NIRCam) врівноважує яскравість зоряного ядра WR 124 і вузлуваті деталі в слабшому навколишньому газі. Інструмент середнього інфрачервоного діапазону телескопа (MIRI) показує складну структуру газопилової туманності викинутого матеріалу, який зараз оточує зірку. До Вебба астрономи, які люблять пил, просто не мали достатньо детальної інформації, щоб досліджувати питання утворення пилу в таких середовищах, як WR 124, і чи були зерна пилу достатньо великими та рясними, щоб пережити наднову та стати значним внеском у загальний бюджет пилу. . Тепер ці питання можна досліджувати за допомогою реальних даних.

Такі зірки, як WR 124, також служать аналогом, який допомагає астрономам зрозуміти вирішальний період у ранній історії Всесвіту. Подібні вмираючі зірки вперше засіяли молодий Всесвіт важкими елементами, викуваними в їхніх ядрах – елементами, які зараз поширені в нинішню епоху, в тому числі на Землі.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини науки і технології | Переглядів: 415 | Додав: admin | Теги: Зірка, телескоп, Webb, смерть
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ