Нд, 2024-12-22, 04:53


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2010 » Липень » 1 » Нафтогаз визнав, що газ у Фірташа відібрав незаконно
17:05
Нафтогаз визнав, що газ у Фірташа відібрав незаконно
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/


"Нафтогаз" відмовився від твердження, що 11 мільярдів кубометрів газу були ним законно придбані в січні 2009 року. Про це йдеться у рішенні Стокгольмського арбітражу за позовом "РосУкрЕнерго", яке опублікувало "Дзеркало тижня".
"Нафтогаз" більше не стверджує, що можливе придбання ним 11 мільярдів кубометрів 3 лютого 2009 мало достатні правові підстави. Ця позиція підтверджується доказами в розташуванні трибуналу", - зазначив арбітраж.

"Нафтогаз" заперечує право РУЕ на грошове відшкодування. Позиція "Нафтогазу" полягає в тому, що, в рамках шведського права, правильним є наступний аналіз:

- Привласнення без достатніх законних підстав не призводить до передачі права власності на присвоєне майно від власника до особи, яка провела привласнення;

- Таким чином 11 мільярдів кубометрів газу "належать РУЕ і завжди належали РУЕ";

- РУЕ не втратила своє майно, а просто не мала можливості використовувати його протягом певного періоду часу;

- Тому РУЕ не має права вимагати вартість заміщення газу", - йдеться у документі.

"Нафтогаз" заявив, що не може заперечувати, що за даних обставин "РУЕ має право на отримання штрафних санкцій", - наголошується в рішенні арбітражу.

"Проте "Нафтогаз" заявляє, що замість винесення Трибуналом наказу про виплату "Нафтогазом" 495 мільйонів доларів США на користь РУЕ "розумним... рішенням була б виплата даних штрафних санкцій РУЕ шляхом передачі 10% газу (тобто 1,1 мільярда кубометрів)", - йдеться в документі.

Тимошенко оприлюднила текст рішення Стокгольмського арбітражу щодо повернення РУЕ 11 млрд кубометрів газу

Лідер опозиції Юлія Тимошенко також оприлюднила текст рішення Стокгольмського арбітражного суду щодо повернення компанії "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, з якого випливає, що під час судових слухань у Стокгольмі НАК "Нафтогаз України" відмовився від своєї позиції про наявність правових підтверджень законності придбання цього газу у ВАТ "Газпром". Про це Тимошенко заявила сьогодні на засіданні опозиційного уряду, повідомляє її сайт.

"В будь-якій країні після оприлюднення таких документів і цих фактів це призвело б як мінімум до самовідставки уряду й Президента, а там, де є більше совісті і більше честі, можливо, посадовці, які були до цього причетні в інших країнах взагалі наклали б на себе руки від ганьби, пов'язаної з такими обставинами", - сказала Тимошенко.

Лідер опозиції зачитала декілька основних пунктів рішення Стокгольмського арбітражу, в яких йдеться про те, що НАК "Нафтогаз України" визнав, що не має достатніх правових підстав для володіння природним газом в обсязі 11 млрд куб м, а також добровільно взяв на себе зобов'язання сплатити штрафні санкції у зв'язку з цим конфліктом.

"У постановчій частині рішення арбітражного суду арбітражний суд, оцінюючи, що все що приймається, носить присмак корупції, вони спеціально пунктом 8 постановчої частини вносять такий пункт. Цитую: "В связи среди прочего НАК "Нафтогаз" более не утверждает, что предполагаемое приобретение 11 млрд куб м газа 3 февраля 2009 года имело достаточные правовые основания, эта позиция подтверждается доказательствами в расположении трибунала". Все, що тут викладено, – це, по суті справи, історія злочину. Це те, за що рано чи пізно будуть відповідати посадовці на чолі з Віктором Януковичем за те, що вони прямо здали в арбітражному Стокгольмському суді інтереси України, позицію "Нафтогазу", - наголосила Тимошенко.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбiтражний трибунал 8 червня зобов'язав Нацiональну акцiонерну компанiю (НАК) "Нафтогаз України" повернути 11 млрд куб м газу компанiї "РосУкрЕнерго", а також передати їй 1,1 млрд куб м як компенсацiю, повiдомила компанiя Centragas, яка є акціонером газотрейдера.

"Це рiшення пiдтверджує, що спірний обсяг газу "Нафтогаз України" вилучив, порушуючи умови контракту про зберiгання газу з "РосУкрЕнерго", i що "Нафтогаз України" зобов'язаний повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд куб м газу, який мiститься в пiдземних сховищах газу України, на тих самих умовах, що й до вилучення", - йдеться в прес-релiзi Centragas.

Згiдно з повiдомленням, Стокгольмський арбiтражний трибунал 30 березня 2010 року ухвалив рiшення, яким зобов'язав НАК вiдшкодувати "РосУкрЕнерго" близько 200 млн дол за "рiзнi порушення "Нафтогазом України" умов контрактів щодо постачання, транзиту та зберігання газу".

Пізніше СБУ порушила справу за фактом заподіяння збитку державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу. У списку свідків у цій справі опинилися всі колишні члени правління НАКу.

24 червня прес-служба БЮТ повідомила, що ВАТ "Газпром" на початку 2009 року придбав у Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" за 1,7 млрд дол 11 млрд куб м природного газу, поставлених до України в режимі транзиту, які зберігалися в підземних сховищах газу (ПСГ), а потім майже одразу продав цей газу назад за ту ж суму.

На підтвердження цього на сайті блоку наводяться фотокопії акту здачі-прийому запасу газу в підземному сховищі газу відповідно від 4 і 6 лютого 2009 року: у першому продавцем виступає "Нафтогаз України", а покупцем - "Газпром", тоді як в другому вони міняються ролями.

Крім того, в першому зазначається, що фізичне переміщення газу з ПСГ не передбачається.

Водночас в угоді немає жодної згадки про те, що 11 млрд куб м газу, які є об'єктом купівлі-продажу, на момент підписання документу належали компанії "РосУкрЕнерго" або були передані компанією "РосУкрЕнерго" "Газпрому". Співвласником "РосУкрЕнерго" є український бізнесмен Дмитро Фірташ.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1119 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ