Сб, 2024-12-21, 16:58


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Серпень » 29 » Пересопницькому Євангелiю - 450 років
18:53
Пересопницькому Євангелiю - 450 років
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

У селi Пересопниця (Рiвненська область) у понедiлок тривають урочистостi з нагоди 450-рiччя створення рукописного Пересопницького Євангелiя, одного з ранніх текстiв Священного писання українською мовою.

У рамках урочистостей у понедiлок вiдкрито археологiчний комплекс "Пересопниця", будiвництво якого здiйснювалося пiд патронатом президента України Януковича, передає "Iнтерфакс-Україна".

Глава держави бере участь в урочистостях.

Пересопниця була центром удiльного князiвства в XII-XIII столiттях, перша лiтописна згадка про мiсто датується 1149 роком.

Пересопницьке Євангелiє є першим відомим перекладом Святого письма на мову, близьку до української розмовної. Над книгою працювали ігумен Пречистенского монастиря Григорiй i чернець цiєї обителi Михайло Василевич. Книгу замовила й дала грошi на її перепис княгиня Анастасiя Заславська (з князів Гольшанських).

Робота над Євангелiєм тривала від 1556 до 1561 р.

У XVI столітті в багатьох країнах Європи відбувався переклад текстів Біблії національними мовами. Як один з таких перекладів на сучасну національну мову слід розглядати й Пересопницье Євангеліє.

Ранiше на шляху проходження президентського кортежу з Рiвного до села Пересопниці трасу пiкетували близько 20 представникiв ВО "Свобода". У самому селi Пересопниці перед входом до археологiчного комплексу "свободiвцi" скандували "Ганьба!" i "Геть Табачника!".

Мiнiстр освiти, науки, молодi та спорту Дмитро Табачник також бере участь в урочистостях.

Нагадаємо, керівники низки громадських організацій Рівненської області звернулися з проханням до президента України Віктора Януковича не допустити освячення заходів з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія священиками УПЦ Московського патріархату.

Автори звернення зазначають, що "Пересопницьке Євангеліє - це вічний пам'ятник української духовності, мови, книжково-рукописного мистецтва, який поставив українську мову врівень з такими мовами, як латинь, грецька та церковно-слов'янська (староболгарська)".

"Пересопницьке Євангеліє - це виклик російським царям і Російській православній церкві, за наказами яких всі книги" київські нові"," не подібні до книг московських", такі як твори Петра Могили, архієпископа Лазаря Барановича, Кирила Ставровецького, Симеона Полоцького та ін., підлягали вилученню та знищенню", наголошено в листі до президента.

"На жаль, і донині церква Московського патріархату, всупереч апостольським постановам, розцінює живу українську мову як "неблагодатну", непридатну для богослужіння і віддає перевагу мертвій мові - церковнослов'янській. Цим ображають національні та релігійні почуття братів Христа, православних віруючих", - сказано в листі.

Проте 2008 р. УПЦ МП було видано факсимільне видання Пересопницького Євангелія накладом 1000 примірників, що з них 300 було подаровано меценатам.




За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 937 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ