Нд, 2024-12-22, 12:37


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Жовтень » 15 » Президентський закон про вибори Венеціанська комісія розкритикувала
11:34
Президентський закон про вибори Венеціанська комісія розкритикувала
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Венеціанська комісія жорстко розкритикувала зміни до закону про вибори. Про це повідомив заступник глави партії "Батьківщина", колишній віце-прем’єр Григорій Немиря, який брав участь у засіданні Венеціанської Комісії, інформує "Українська правда".

"Запропонований проект закону не був тим, який представники Венеціанської Комісії обговорювали з представниками української влади. Він також не є тим, який було рекомендовано Резолюцією ПАРЄ 1755", - говориться у висновках Венеціанської комісії, зазначив Немиря.

"Вибори за змішаною системою і виборчий бар’єр, а також заборона на участь у виборах виборчих блоків є рішенням правлячої більшості, яке вона зробила в односторонньому порядку і без консультацій з представниками інших політичних партій і громадянського суспільства", - цитує висновки комісії прес-служба партії "Батьківщина".

У зв’язку з цим, Венеціанська комісія нагадала, що довіра до чесності виборчих правил є ключовим правилом для проведення демократичних виборів. Комісія, зокрема, зазначила, що внесення фундаментальних змін у виборчу систему без широкої публічної дискусії може скомпрометувати легітимність проекту закону про вибори.

Також наголошується, що "рішення про вибір виборчої системи мусить бути результатом широких і відкритих дискусій у парламенті за участю усіх політичних партій".

"Зміна виборчої системи не повинна підривати довіру виборців, політичних партій та громадянського суспільства до виборчого процесу", - цитує комісію партія.

Також у висновках говориться, що виборче законодавство не має надавати переваг інтересам однієї політичної партії.

Водночас, радник президента Марина Ставнiйчук, яка теж була на засіданні, повідомила, що Венецiанська комiсiя звертає увагу на необхiднiсть серйозного доопрацювання законопроекту про вибори в Українi, хоча загалом роботу над ним оцiнює позитивно.

"Є низка вдосконалених порiвняно з чинним законом положень, але загалом (комісія) зауважує, що проект треба серйозно покращити, аби правила були зрозумiлими всiм учасникам виборчого процесу", - цитує Ставнiйчук "Інтерфакс-Україна".

За її словами, Венецiанська комiсiя провела "серйозну квалiфiковану дискусiю щодо законопроекту, розробленого робочою групою пiд керiвництвом мiнiстра юстицiї Олександра Лавриновича".

Ставнiйчук додала, комiсiя схвалює i вважає "надзвичайно позитивним" те, що президент України рекомендував мiнiстровi юстицiї та робочiй групi передати вiдповiднi напрацювання українському парламенту.

Вона також зазначила, що Венецiанська комiсiя сподiвається, що вже створено умови для полiтичного дiалогу мiж бiльшiстю та опозицiєю з питань змiсту виборчого законодавства.

Ставнійчук також нагадала, що в парламентi є кiлька законопроектiв щодо виборчого законодавства i, зокрема, законопроект вiд опозицiї.

За її словами, Венецiанська комiсiя нагадує, що обрання виборчої системи має бути зроблене так, щоб зберiгалася довiра до чесностi виборчих прав, що є ключовим для проведення демократичних виборiв.

Ставнiйчук також зазначила, що Венецiанська комiсiя схвалює, що в українському парламентi перебуває проект виборчого кодексу. Вона нагадала, що президент України останнiм часом звертає увагу на те, що цей кодекс необхiдно розробити й ухвалити.

Нагадаємо, що 4 жовтня, народні депутати провалили 12 альтернативних законопроектів про вибори. У цей же день президент Віктор Янукович на зустрічі зі спікером і лідерами фракцій несподівано "прийняв пропозицію" Володимира Литвина про те, що правила майбутньої виборчої гонки депутати можуть доопрацювати і навіть затвердити самі.

Нещодавно, на сайті Верховної Ради було оприлюднено текст законопроекту № 9265-1 від 10 жовтня 2011 року "Про вибори народних депутатів України". Як і передбачалося, законопроект, ініційований народними депутатами від парламентської більшості, дублює аналогічний президентський законопроект.

Відзначимо, свого часу, спікер ВР Володимир Литвин повідомив, що парламент почне розглядати закон про вибори народних депутатів після надходження рекомендацій від Венеціанської комісії.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 859 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ