Ср, 2024-10-23, 02:23

Головна » 2024 » Серпень » 8 » Приніс Україні "золото" Олімпіади в Парижі боксер Олександр Хижняк
08:25
Приніс Україні "золото" Олімпіади в Парижі боксер Олександр Хижняк

У двобої за перше місце Олександр Хижняк здолав представника Казахстану Нурбека Оралбая. Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті.

"Уродженець Полтави вважався одним із фаворитів боксерського турніру у ваговій категорії до 80 кг. Попри це, віцечемпіон Ігор у Токіо мав непростий турнірний шлях на Олімпіаді у Парижі. Не сприяла і травма Олександра, яку він отримав минулого року. Тривале відновлення вплинуло на змагальну практику, а точніше на її відсутність протягом 13 місяців. Відтак форма, у якій підійшов українець до турніру свого життя, викликала побоювання", — зазначають у НОК.

У першому турі Хижняк роздільним рішенням суддів переміг колишнього українського боксера Пилипа Акілова, який нині представляє Угорщину.

У чвертьфіналі одностайним рішенням суддів здобув перемогу над бразильцем Вандерлеєм Перейрою.

У півфіналі — здолав кубинця Арлена Лопеза, дворазового олімпійського чемпіона.

У боротьбі за «золото» Хижняк переміг Нурбека Оралбая з Казахстану, чинного чемпіона світу у напівважкій вазі.

Ця золота медаль — третя для України на Олімпіаді в Парижі. Збірна також здобула два «срібла» і три «бронзи».

За підсумками 12-го змагального дня Україна з вісьмома нагородами посідає 17-те місце в медальному заліку.

Перше «золото» на Олімпійських іграх у Парижі Україні принесла команда фехтувальниць, Ольга Харлан також виборола бронзову нагороду.

Сергій Куліш став срібним призером у стрільбі з гвинтівки.

Легкоатлетка Ярослава Магучіх посіла перше місце на змаганнях зі стрибків у висоту, Ірина Геращенко — третє. Метальник молота Михайло Кохан став третім у своїй дисципліні.

Гімнаст Ілля Ковтун став срібним призером Олімпійських ігор.

Категорія: Новини спорту | Переглядів: 216 | Додав: adminA