Пт, 2024-04-26, 11:57


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Лютий » 4 » Рада направила до Кот-Д`Івуару 60 українських миротворців і три гелікоптери. Комітет ВР і Томенко - проти (ВІДЕО)
13:22
Рада направила до Кот-Д`Івуару 60 українських миротворців і три гелікоптери. Комітет ВР і Томенко - проти (ВІДЕО)
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Верховна Рада України схвалила рішення президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі, передає УНІАН.

За ухвалення даного рішення проголосували 254 народних депутатів з 419, зареєстрованих в сесійній залі. Рішення підтримали 177 депутатів від Партії регіонів, 24 – від блоку "Наша Україна – Народна самооборона", 20 – від Народної партії та 33 позафракційні депутати. Від фракцій "БЮТ-Батьківщина" та КПУ не проголосував жоден народний депутат.

- Профільний комітет ВР проти направлення контингенту на "громадянську війну"
- Томенко: у Кот Д'Івуарі є загроза для життя військових

Згідно з рішенням, передбачається направити для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, у строки, визначені Радою Безпеки ООН, на період до трьох місяців. До складу авіаційної групи для надання підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі планується також додатково залучити три бойові вертольоти Мі-24.

Кабінет міністрів України має забезпечити виконання відповідного указу глави держави.

Рада безпеки ООН та командування сил ООН у Ліберії ухвалили рішення посилити присутність миротворців у Кот-Д’Івуарі. 4 листопада 2010 року Верховна Рада схвалила рішення Президента України щодо участі миротворчого контингенту України в наданні оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д`Івуарі.

Із 26 листопада українські військовослужбовці зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України Місії ООН у Ліберії забезпечують оперативну підтримку Місії ООН – патрулюють із повітря проблемні території.

Загалом, у Кот-д’Івуарі завдання Місії ООН виконують 23 військовослужбовця та 2 вертольота Мі-8 української вертолітної групи, які базуються на території міжнародного аеропорту в місті Буаке.

Профільний комітет ВР проти направлення контингенту на "громадянську війну"

Профільний комітет Верховної Ради вирішив відхилити пропозицію президента Віктора Януковича додатково направити 3 військових вертольота Мі-24 у Кот-д'Івуар. Про це заявив глава комітету з питань безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

З 11 присутніх на засіданні членів комітету проти відправки вертольотів проголосували семеро, троє - за, один утримався.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко на засіданні парламенту заявив, що рішення про відправку українських миротворців у Кот-д’Івуар є рішенням про їхню участь у бойових діях.

За словами Гриценка, науково-експертне управління ВР застерігає, що згідно з правовими підставами, визначеними резолюцією Ради безпеки ООН, миротворців можна відправляти в країну тільки на період до чотирьох тижнів, а "направлення на три місяці – це буде незаконно".

Він наголосив, що ВР сьогодні по суті вперше прийматиме рішення щодо направлення українських військовослужбовців на війну. Гриценко підкреслив, що "за словами Генсека ООН, там загроза громадянської війни". "Те саме говорить наше головне управління розвідки", - додав він.

За його словами, "це перший бойовий підрозділ, а не миротворчий, це пряма загроза нашим солдатам". Гриценко нагадав, що з-понад 40 країн, які знаходяться зараз у Ліберії і Кот-д’Івуарі, є мінімум десять західноєвропейських держав, які мають вертольоти, але не направляють їх туди, бо "поважають і шанують життя своїх солдат".

Гриценко підкреслив: "Рада безпеки прийняла рішення, яке порушило суверенітет країни – вона дала дозвіл Генсеку перебазувати наші вертольоти, не зазначаючи в дужках – за згодою України або за погодженням з Україною". Він підкреслив, що такі речі не можна залишати без реакції, бо "сьогодні - Кот-д’Івуар, а завтра буде Туніс чи Єгипет, чи куди завгодно".

Гриценко повідомив, що на засіданні профільного комітету під час розгляду цього питання, коли зайшла мова, хто захищатиме українських солдат, міністр оборони Михайло Єжель сказав, що Пакистан. "Але ж Пакистан через неефективність управління цією операцією прийняв рішення відкликати своїх миротворців", - сказав Гриценко. Він додав, що, за даними розвідки, "міжнародна спільнота скептично ставиться до силового втручання в Кот-д’Івуар".

Томенко: у Кот Д'Івуарі є загроза для життя військових

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що участь українських військових в операції у Кот-Д’Івуарі є небезпечною та ризикованою для їх життя, а тому пропонує відхилити законопроект про направлення українських миротворців до цієї країни.

За даним МЗС України, наразі ситуація в Кот-д’Івуарі залишається напруженою та характеризується подіями, які сталися після проведення другого туру президентських виборів. Так, в країні відбулися сутички прибічників кандидата-переможця Алассана Уаттара та самопроголошеного президента країни Лоран Гбагбо, внаслідок яких загинуло близько 170 осіб, поранено більш як 200 осіб.

"Країна практично стоїть на порозі громадянської війни. За таких обставин, направлення трьох бойових вертольотів Мі-24 та до 60 осіб льотно-технічного складу фактично для участі у бойових діях, є небезпечним і ризикованим для життя українських військових", - наголосив Томенко.

За словами віце-спікера, можна було б знайти аргументи для проведення гуманітарної миротворчої місії у цій країні в частині допомоги постраждалим, але "направлення бойових вертольотів у гарячу точку є неприпустимим". Томенко зазначив, що навіть МЗС України в матеріалах, які були подані до законопроекту, інформує, що "аналіз отриманих дипломатичними каналами конфіденційних документів дає підстави вважати, що івуарійські національні сили, лояльні до самопроголошеного президента Гбагбо, можуть становити пряму загрозу контингентам ООН під час виконання ними свого мандату, особливо в секторі Абіджан, де ООН планує використовувати три українські ударні вертольоти Мі-24".

За таких обставин, Томенко вважає, що "держава і політики не можуть ризикувати життям наших військових" та пропонує відхилити законопроект про направлення миротворчого контингенту з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д`Івуарі.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 861 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ