Пт, 2024-04-19, 14:16


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2014 » Липень » 22 » Рада схвалила указ про часткову мобілізацію. ВІДЕО
13:50
Рада схвалила указ про часткову мобілізацію. ВІДЕО
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка "Про часткову мобілізацію".

На підтримку відповідного законопроекту на засіданні у вівторок, 22 липня, проголосували 232 народних депутати.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначимо, проти ухвалення законопроекту голосувала майже вся фракція Партії регіонів (окрім двох народних депутатів), а також група "За мир і стабільність". Після голосування нардепа-"регіонала" Миколу Левченка вигнали з сесійної зали за антиукраїнський виступ. Він не хотів йти геть, і його депутати виштовхали із зали.

Так, Левченка видалили на три засідання Верховної Ради з сесійної зали. За це проголосували 171 депутат за пропозицією спікера Олександра Турчинова.

Перед цим Левченко у виступі почав говорити, що на сході України військові стріляють в українців – і Турчинов вимкнув йому мікрофон, вимагаючи припинити провокації.

За словами секретаря РНБО Андрія Парубія, який представляв законопроект, третя хвиля часткової мобілізації "дозволить привести додатково в бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення".

Як повідомлялося, Порошенко зареєстрував даний законопроект у парламенті в понеділок, 21 липня.

Згідно з документом, часткова мобілізація проводиться протягом 45 днів з дня набрання указом чинності на території всіх регіонів України, крім Автономної Республіки Крим і Севастополя.

"Заклик військовозобов'язаних, резервістів і постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву", - зазначено в тексті указу.

На місцеві органи влади покладаються зобов'язання щодо оповіщення громадян про мобілізацію та надання будівель і споруд відповідно до мобілізаційних планів.

Як наголошується в тексті указу, необхідність ухвалення рішення про часткову мобілізацію обумовлена "поширенням проявів тероризму на території України, який призводить до загибелі мирного населення, військовослужбовців та працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ зі значним наступальним потенціалом на території РФ поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державної незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції РНБО, відповідно до пп.1, 17, 20 ч.1 ст.106 Конституції України".

Указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.

Згідно з проектом внесеного до Верховної Ради закону, він набирає чинності з дня його опублікування.

Текст указу "Про часткову мобілізацію"

Згідно з Указом, "мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву".

Указом визначено, що "місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організовують та забезпечують в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів".

Указом передбачено "Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо унеможливлення розголошення інформації з обмеженим доступом.

Кабінету міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації".

Законопроект зареєстровано за №4320а.

Як відбувається мобілізація, кого покличуть до військкоматів

Призов служити Батьківщині зазвичай надсилають поштою, однак надворі ХХI століття, а закон був написаний в 1993 році. Відтоді світ дуже змінився, з’явилися нові засоби зв’язку.

Зараз будуть додзвонюватися телефоном, але багато хто приходить до військкомату самостійно, без всяких повісток і дзвінків.

У військкоматах кажуть, що телефонують переважно офіцерам запасу і тим, хто буде забезпечувати збір - складати списки, шукати контакти призовників тощо.

В іншому все як зазвичай під час призову: повістка (дзвінок) - явка - інструктаж - розподіл у частину.

У період, який у Законі України "Про мобілізацію" називається "особливим" або "воєнним", всі державні підприємства повинні працювати на потреби оборони країни, мобілізація торкнеться не лише громадян, а й заводи, фабрики, органи влади. Всі вони будуть переведені на обслуговування армії. Приміром, фабрики з пошиття одягу почнуть шити форму, автозаводи будуть перепрофільовані для випуску військової техніки.

Можуть залучити до виконання військових замовлень і приватні підприємства. Тоді держава даватиме військові замовлення, при цьому оплачуючи їх. До слова, перед Першою світовою війною саме на цьому ґрунтувалося небувале економічне зростання, тоді всі підприємства постійно мали замовлення і отримували за це гроші, а робітники постійно мали роботу.

До речі, на сигаретних фабриках у разі війни (потрібно лише незначне переобладнання) можна випускати патрони. Діаметр стандартної сигарети і патрона для автомата один - 7,62 мм.

З оголошенням мобілізації можуть забрати авто чи будинок

Згідно із законом, громадяни зобов’язані надавати свої автомобілі та іншій транспорт в тому випадку, якщо військові вважають, що він допоможе оборонятися державі. Крім того, можуть зайняти будинок, якщо він потрібний буде для оборони.

Також громадян можуть залучити до вуличних робіт, необхідних у воєнний час, наприклад, якщо треба копати траншеї або зводити оборонні споруди. У Києві це робити вміють, досить подивитися на барикади в центрі.

Кого візьмуть в армію в разі загальної мобілізації

Останнім часом заявляли, що у разі проведення мобілізації - вона буде вибірковою та добровільною. Та й браку у добровольцях зараз немає, військкомати навіть скаржаться, що людей приходить забагато і немає фахівців, щоб усіх записати. Влада заявляла, що брати будуть чоловіків до 27 років, хто старше цього віку, але молодший за 45 років - у штаб, хто старший 45, але молодший за 60 - призначать на роботу з документами і паперами.

Кого не беруть до армії на випадок загальної мобілізації

Підприємства можуть "забронювати" особливо важливих співробітників призовного віку, щоб вони працювали в тилу на потреби оборони, якщо в цьому є необхідність. Не підуть також і ті, хто працюють в органах влади. Можуть звільнити від служби батька, у якого п’ятеро неповнолітніх дітей. Також звільняють і за станом здоров’я, це встановлюється на комісії.

Правда, навіть отримавши позначку "непридатний", потрібно кожні півроку приходити заново огляд. Наприклад, навіть якщо потенційний солдат без ноги, то йому кожні півроку потрібно буде приходити до військкомату і доводити, що нога не відросла.

Жіноче питання при мобілізації

Жінок набирати на передову не будуть. Але ті представниці прекрасної статі, які мають близькі до військових спеціалізації (телефоністки, оператори ПК), теж можуть потрапити на службу в армії, на роботу при штабі. Також можуть взяти жінку, яка прийде проситися добровільно, тут потрібно тільки пройти комісію, багатьох беруть у медсестри.

До речі, є деталь: скрізь в українському законодавстві мобілізація згадується тільки як необхідність для захисту країни. Ніде не сказано, що можуть екстрено набирати людей в армію для відправки в інші країни на війну.

Раніше в понеділок, 21 липня, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що парламент 22 липня має схвалити указ президента Порошенка про часткову мобілізацію.

"Завтра ми з вами розглянемо указ президента, який має бути підписаний на основі рішення РНБО про часткову мобілізацію, і ви розумієте, що протягом двох днів ми маємо схвалити цей указ, щоб він набув чинності", - сказав спікер на засіданні погоджувальної ради.

Нагадаємо, український парламент кілька разів затверджував укази колишнього в.о. президента Турчинова про часткову мобілізацію.

 

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1525 | Додав: adminA | Теги: Рада схвалила указ про часткову моб
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ