Пт, 2024-11-22, 17:01


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Серпень » 18 » Регіональною мовою хочуть зробити румунську на Буковині , а на Одещині - болгарську
11:17
Регіональною мовою хочуть зробити румунську на Буковині , а на Одещині - болгарську
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Скандальний закон про мови продовжує проявлятися у різних регіонах України. В Чернівецькій області статус регіональної готуються надати румунській мові. Рішення готові ухвалити через три місяці - коли уряд розробить механізм реалізації закону про мовну політику.

"Ми чекатимемо, поки уряд пояснить механізм реалізації закону. Наприклад, за рахунок яких бюджетних коштів потрібно його реалізовувати? Місцевих, районних, обласних чи державних? Це повинен з'ясувати Кабінет міністрів", - пояснив у коментарі "Дзеркалу тижня" президент об'єднання "Румунська спільнота України", депутат від Партії регіонів Іван Попеску.

Він висловив впевненість, що упродовж трьох місяців усі рекомендації будуть готові. "Тоді ми ухвалимо рішення щодо підвищення статусу румунської", - наголосив депутат. На його думку, поспішати з підвищенням статусу румунської немає сенсу, оскільки з мовним питанням у регіоні немає жодних проблем.

"У Чернівецькій області, наприклад у Герцаївському районі, де 97% румуномовного населення, у всіх селах є румуномовні школи, у всіх селах голови сільрад знають мову, міліція знає мову. У принципі, румунська мова функціонує на підставі закону про мови 1989 року, і жодних проблем немає", - зауважив Попеску.

На Одещині болгарам відмовили в праві на регіональну мову. Вони поскаржаться Януковичу

У місті Ізмаїл Одеської області депутати на позачерговій сесії міськради закріпили за російською мовою регіональний статус. У той же час, міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарської мови.

Як відомо, за новим законом вони можуть розраховувати на регіональний статус для своєї мови на території району, міста, села, селища, якщо нею, згідно з даними останньому перепису, розмовляють 10% населення.

В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення - 43,7%. За ним ідуть українці - 38%, болгари - 10% і молдовани - 4,3%. Інші групи нечисленні

15 серпня в Ізмаїлі влади закріпили за російською мовою регіональний статус. На мітингу на підтримку закону про мови мер міста Андрій Абрамченко заявив, що російська мова була і залишається мовою міжнаціонального спілкування в місті, де проживають представники 80 національностей.

У той же час, представники низки громадських організацій звернулися до влади міста з проханням включити до порядку денного питання про закріплення за болгарською мовою статусу регіональної, надавши для цього необхідні дані. Однак їм було відмовлено. Зараз вони готують скарги, у тому числі на ім’я президента країни Віктора Януковича.

8 серпня Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики", а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. "Мовний закон" набув чинності 10 серпня.

Після чого Одеська обласна та міська ради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. 16 серпня за таке ж рішення проголосували депутати Донецької та Запорізької облрад, міськради Севастополя. 17 серпня Луганська, Дніпропетровська та Херсонська облради також надали російській мові статусу регіональної.

Цікаво, що голова фракції "Фронт Змін", депутат облради Геннадій Зубко сказав, що питання про позицію Житомирської обласної ради щодо мовного закону розглядатися не буде.

"Люди повинні розуміти, що єдина державна мова України - українська, мовне питання має об'єднувати людей, а не розколювати суспільство", - заявив він.

Крім того, турки, які компактно проживають на Херсонщині у сільській місцевості кількох районів, можуть поставити питання про надання їхній мові статусу регіональної. Про це заявив глава Херсонської облради Віктор Пелих на брифінгу після сесії, на якій було прийнято рішення про надання російській мові статусу регіональної на території Херсонщини.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1626 | Додав: adminA | Теги: Одещині - болгарську, Буковині, румунську
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ