Пн, 2024-12-23, 09:33


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » 2011 » Квітень » 17 » Шахту ім. Засядька продають за заниженою вартістю
11:24
Шахту ім. Засядька продають за заниженою вартістю
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/
.

Шахта імені Засядька, де в даний час завершується процедура приватизації та створення акціонерного товариства, коштує набагато дорожче, ніж її оцінив Фонд держмайна.

Таку думку висловив директор Донецького філіалу Інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук Юрій Макогон, пише ZN.UA.

Нагадаємо, ФДМ оцінив шахту в 1,97 млрд грн, державна частка склала 326 500 000 грн.

"Мій досвід як вченого, який не один десяток років присвятив дослідженню донбаської промисловості, в тому числі і вугільної, дозволяє припустити, що насправді шахта Засядька коштує набагато дорожче. Я виходжу з того, що це підприємство сьогодні володіє величезними активами, що не відносяться до її основної діяльністю, тобто до вуглевидобутку. Це і енергетичні потужності, і сільськогосподарські землі, і нерухомість. Крім того, шахта приєднала до своїх полів пласти інших вугільних підприємств, які поки що не розробляються, але забезпечують стабільну роботу на майбутнє", — вважає професор Макогон.

Однак директор консалтингової компанії "Увекон" Володимир Шалаєв, який проводив оцінку вартості шахти імені Засядька на замовлення Фонду держмайна, наполягає, що зафіксовані в документах показники об'єктивно відображають стан підприємства.

"Потрібно враховувати, що аварія 2007-го року дуже сильно "підкосила" шахту. Там життя тепер ділиться на "до аварії" і "після аварії". У зруйнованих і затоплених лавах залишилося обладнання і запаси вугілля, і ми довго думали, як це все оцінити. Врешті-решт я запропонував їх списати "в нуль", оскільки очевидно, що все, що залишився там навіть витягти і порізати на металобрухт неможливо. Випадок безпрецедентний, але ми на це пішли", — пояснив експерт-оцінювач.

Також, за його словами, мінімальну оцінку отримали виробничі потужності, що нині не використовуються з причини вичерпання пластів. "Всі ці стовбури, штреки, лави експлуатуватися не будуть. Так як же можна вважати їх активами? Природно, вони були оцінені з урахуванням всіх видів зносу — морального, фізичного та економічного", — підкреслив В. Шалаєв.

Згідно з Планом приватизації та Акту оцінки майна об'єкта приватизації, шахта імені Засядька сьогодні видобуває близько 1,6 млн тонн вугілля на рік. Крім видобувних потужностей, підприємство володіє збагачувальною фабрикою, когенераційною електростанцією, сільськогосподарським комплексом, мережею магазинів роздрібної торгівлі, готелем, пансіонатами в Криму і Святогір'я, житловою нерухомістю в Донецьку.

Загальна площа закріплених земель становить 5,73 тис. га. Більшість цих територій — сільськогосподарські угіддя, що знаходяться в Донецькій області (5,36 тис. га). Але є і ділянки в Криму, а також землі в межах міста Донецька, Макіївки, Ясинуватої та Святогорська.

Також, нагадаємо, за пропозицією Мінприроди уряд виділив шахті імені Засядька 9 ділянок у Харківській, Луганській та Донецькій областях для розробки газових родовищ.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1270 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ