Четвер, 18.07.2019, 19:25


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Зверніть увагу
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини Росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: все про автомобілі
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Архів-календар
Головна » 2019 » Червень » 20 » "Собор" відновив діяльність Київського патріархату - розкол Філарета
13:45
"Собор" відновив діяльність Київського патріархату - розкол Філарета
Інші останні Новини релігії на сайті holosUA.com/

Розкол Філарета. "Собор" відновив діяльність Київського патріархату

У Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його "помісним собором" і постановили відновити діяльність патріархату.

"Українська православна церква Київського патріархату, зареєстрована державним органом та продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу і Української держави", - йдеться в постанові "собору".

Також учасники зібрання постановили відмінити постанову про ліквідацію УПЦ КП, яку прийняли 15 грудня 2018 року, перед тим, як Київський патріархат став частиною Православної церкви України.

"Без умовної ліквідації Київського патріархату не могло бути об'єднавчого собору українських церков 15 грудня 2018 року і надання томосу про автокефалію", - йдеться в тексті постанов "собору".

Учасники зібрання вважають, що томос про автокефалію, який Вселенський патріарх надав ПЦУ не відповідає таким у інших автокефальних церков, а тому "ставить ПЦУ у залежність від Константинпольського патріархату"

"Крім того, помісний собор обрав кандидатів у єпископи, два кандидати", - сказав Філарет.

За його словами, один з кандидатів - це насельник Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Андрій (Маруцак).

Філарет підкреслив, що майно, яке мала УПЦ КП раніше за нею зберігається.

Стосунки з ПЦУ

Відповідаючи на питання про майбутні стосунки з Православною церквою України, Філарет сказав, що рішення залежить від самої ПЦУ.

"Хочуть вони бути у складі Київського патріархату - ми готові їх з любов'ю приймати. Не хочуть - будуть існувати як окрема церква", - сказав він.

Філарет підкреслив, що так в Україні буде три православні церкви: УПЦ Московського патріархату, ПЦУ, яка "має обмежені права" та УПЦ Київського патріархату, яка є "українською і незалежною".

Він додав, що не збирається ходити на засідання синоду ПЦУ, постійним членом якого є і наступне засідання якого відбудеться 24 червня.

Філарет сказав, що не вважає це розколом, оскільки УПЦ КП існувала ще 1992 року, а ПЦУ тільки з 2018 року.

"Це (УПЦ КП - Ред.) церква українська, справжня, а ПЦУ - грецька", - сказав ієрарх.

"Собор" у Володимирському

Помісний собор — зібрання церковних архієреїв, священників та мирян, який може схвалювати стратегічні рішення в церкві та скасовувати рішення синоду.

Православна церква України на чолі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм вже назвала цю подію "самовільними й позастатутними зборами невизначеної групи неуповноважених осіб".

Там наголосили, що Філарет не має права одноосібно збирати помісний собор ні за чинним статутом ПЦУ, ні за колишнім статутом УПЦ КП.

У заяві ПЦУ напередодні "собору" чітко вказувалось, що всі організатори та учасники цих зборів будуть відділені від автокефальної церкви "з усіма канонічними та юридичними наслідками".

Більшість нинішніх ієрархів ПЦУ, які раніше належали до неканонічного Київського патріархату, проігнорували зібрання Філарета.

На "помісний собор" УПЦ КП прибули всього кілька єпископів з понад 40, які до неї раніше належали.

Хто ж прийшов до Філарета

"Собор" провели у колишньому головному храмі УПЦ КП — Володимирському соборі, настоятель якого протоієрей Борис Табачек є прибічником та давнім соратником Філарета.

Як передає кореспондент BBC News Україна, до Володимирського собору з Росії приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов).

У РФ існують декілька православних парафій, які належали до УПЦ КП, ними керують саме ці ієрархи.

Як передає кореспондент BBC News Україна, перед початком "собору" у Володимирському храмі було не більше десятка священників та 50-70 мирян.

Наступ Філарета

Про намір скликати собор з метою відновити Київський патріархат Філарет офіційно заявив 11 червня на спеціальних зборах інтелігенції.

"Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року (Помісного собору УПЦ КП 15 грудня, який ухвалив рішення про саморозпуск задля входження в ПЦУ - Ред.). Значить, він для нас не є обов'язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня", - сказав Філарет.

Колишній патріарх Філарет не визнає того, що Київський патріархат 15 грудня зранку провів помісний собор і ухвалив рішення про саморозпуск, щоб одразу влитись до автокефальної Православної церкви України.

Почесний патріарх хоче зробити це для того, щоб, за його словами, зберегти Київський патріархат, який буде незалежним від Москви й Константинополя.

Філарет заявляє, що нинішня автокефальна православна церква залежна від Вселенського патріархату, а якби він наперед знав зміст томосу про автокефалію, який надали ПЦУ, то не прийняв би його.

"Епіфаній - слуга Вселенського патріарха, а так звана ПЦУ служить інтересам греків", - вважає владика.

Філарет наполягає, що статус ПЦУ як митрополії, а не патріархату, принижує церкву і є ознакою її несамостійності.

Після проведення Філаретом "собору" і створення альтернативи ПЦУ, соратники почесного патріарха в очах світового православ'я і Вселенського патріарха можуть стати розкольниками.

Владику Філарета така перспектива не лякає. Він усвідомлює, що після "собору" знову може опинитись у неканонічному статусі, як був до рішення Вселенського патріархату від 12 жовтня 2018 року.

Почесний патріарх наполягає, що зможе "зберегти Київський патріархат. Він хоч буде і маленьким, але виросте у велику церкву".

Так само Філарету неважливо, що його підтримує тільки незначна частина єпископів. За його словами, для розвитку церкви "від самого малого" достатньо всього двох єпископів, щоб вже потім висвячувати нових. За церковними канонами, висвячувати у єпископи можуть як мінімум двоє єпископів, а без єпископа церква не може функціонувати, оскільки тільки вони можуть освячувати необхідне для таїнств миро.

Позиції Епіфанія

У свою чергу предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній і більшість єпископів наполягають, що церква є автокефальною та незалежною. Там наводять приклад багатьох інших помісних церков, які не мають статусу патріархії.

За даними джерел BBC, Вселенський патріархат однозначно підтримує Епіфанія і не виключає застосування санкцій у разі втілення сценарію відновлення Київського патріархату.

Раніше в інтерв'ю ВВС News Україна Епіфаній пояснював причину конфлікту з Філаретом - той сам хотів керувати ПЦУ, проте новий предстоятель почав самостійно розвивати новостворену церкву, а багато вимог Філарета до себе назвав "ультиматумами, які його принижують".

Епіфанія підтримує абсолютна більшість єпископів церкви

Конфлікт у новій українській церкві став публічним на початку травня. Колишній предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет тоді заявив, що він досі є патріархом київським, а сам патріархат нібито досі існує.

Водночас ПЦУ і Міністерство юстиції це заперечують.

Між Філаретом та предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм відбувся конфлікт за першість у церкві.

Формально Філарет є простим єпископом ПЦУ й керівником Київської єпархії, а також членом виконавчого органу церкви — синоду. Він користується титулом почесного патріарха, але визнають його лише у ПЦУ.

На початку травня Філарет озвучив низку звинувачень у бік Епіфанія, зокрема у невиконанні певних домовленостей, начебто досягнутих перед об'єднавчим собором 15 грудня 2018 року, та у залежності від Константинополя (Вселенського патріархату).

Почесний патріарх заявляє, що низка положень томосу про автокефалію та статуту ПЦУ невигідні для української церкви й закликав їх не виконувати.

14 травня Філарет збирав єпископів колишнього УПЦ КП у Володимирському соборі, проте тоді до нього практично ніхто не прийшов.

Наприкінці травня почесний патріарх навіть видав указ, фактично спрямований проти Епіфанія.

Він відлучив від служіння ректора Київської православної богословської академії та близького соратника митрополита Епіфанія протоієрея Олександра Трофимлюка, парафія якого підпорядковувалась Філарету.

У відповідь Епіфаній підпорядкував київську парафію Трофимлюка собі, а всі укази патріарха на бланках київського патріархату з 30 січня 2019 року визнав недійсними.

Формально київська єпархія, якою керує Філарет, досі не перереєструвала свій статут як частина ПЦУ. 24 травня синод ПЦУ зобов'язав її зробити це у місячний термін.

Очікується, що на найближчому засіданні синоду ПЦУ, яке відбудеться вже за декілька днів, церква дасть канонічну оцінку діям Філарета, а також дозволить парафіям Києва переходити від Філарета безпосередньо у підпорядкування Епіфанія.

Поширити в соцмережах:
За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини релігії | Переглядів: 67 | | Теги: собор, діяльність Київського патріархату, розкол Філарета
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ
Яндекс.Метрика