Вт, 2024-11-19, 13:46


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2017 » Липень » 3 » Свої проблеми екс-власники "Приватбанку" переклали на державу
17:30
Свої проблеми екс-власники "Приватбанку" переклали на державу
Інші останні Кримінальні новини і надзвичайні новини на сайті holosUA.com/

Українці вже сплатили зі своєї кишені 155 мільярдів гривень за проблеми "Приватбанку". Чи стануть ці витрати останніми?

Націоналізацію "Приватбанку" торік у грудні західні партнери України вітали як крок у правильному напрямку, необхідний для "капітального ремонту" хворобливого банківського сектору України. Втім колишні власники націоналізованого "Приватбанку" не виконали своє зобов'язання перед державою і не провели обіцяну реструктуризацію інсайдерських кредитів установи. Зробити це вони мали до 1 липня. "Значного прогресу в реструктуризації досягнуто не було. Натомість ми спостерігаємо скоординовану юридичну та медійну кампанії проти інтересів держави", - повідомило у неділю, 2 липня, міністерство фінансів України. Реструктуризація цих кредитів була також однією з умов подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а саме умовою отримання нових грошових траншів - згідно з Меморандумом її мали завершити до кінця червня.

У Нацбанку DW уточнили, що "Приватбанк" і надалі вимагатиме реструктуризації цих боргів. "Поверненням кредитів займатиметься сам банк та його власник. Тобто "Приватбанк" продовжить виконувати звичайну претензійно-правову роботу, як усі банки, яким не платять. Ця робота проводитиметься за відповідною процедурою й проходити усі необхідні процеси та етапи",- повідомили DW в Нацбанку України, додавши, що йдеться про процедуру примусового стягнення боргів.

Різні підрахунки   

За твердженням Нацбанку, "Приватбанк" збанкрутував через те, що усі його корпоративні кредити були видані підприємствам, пов'язаним з акціонерами банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, які при цьому не змогли збільшити його капітал. НБУ підрахував, що загальна сума таких інсайдерських кредитів банку становить понад 150 мільярдів гривень.

Проте ця оцінка є неоднозначною. Нацбанк оцінив пов'язаний кредитний портфель за своєю власною інструкцією обліку кредитних ризиків, методика якої відрізняється від міжнародних стандартів. Одна з найбільших у світі аудиторських компаній PricewaterhouseCoopers за три місяці до націоналізації "Приватбанку" оцінила його кредити пов'язаним особам лише в 4,8 відсотка (7,2 мільярда гривень), про що було зазначено в звіті банку.

Нацбанк України не погодився з цією оцінкою, і для "Приватбанку" обрали нового аудитора. Ним стала ще одна компанія з "великої четвірки" аудиторських фірм - EY. Але її оцінка також суперечить даним НБУ - вона нарахувала пов'язаних кредитів усього на 9,98 мільярда гривень, що становить лише 6,4 відсотка від його корпоративного портфелю. В НБУ цю розбіжність пояснили так: аудитор не вивчав предметно проблематику інсайдерських кредитів. "Тому аудитори не могли ні підтвердити, ні спростувати ті чи інші оцінки", - прокоментували DW у Нацбанку України.

Доцент економіки у Піттсбурзькому університеті (США) і член Ради НБУ Тимофій Милованов вважає поняття "пов'язаних осіб" суб'єктивним. "Якщо, наприклад, у нас з вами десь був спільний кредит, то нас з вами можуть вважати пов’язаними особами", - пояснює Милованов. За його словами, регулятор жорсткіше дивиться на фактаж. "Регуляторові видно більше зсередини, ніж зовнішньому аудиторові. Тому нема нічого дивного, що вони (НБУ- Ред.) можуть бачити пов’язаних осіб там, де формально пов’язаних осіб немає", - додає Милованов.

Схожої думки дотримується і керівник аналітичного відділу київської інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій. Основна відмінність в оцінках, каже він, полягає в різних стандартах. "НБУ робив свою оцінку згідно зі своїми правилами, викладеними у постанові 315 від 2015 року, яка базується на презумпції пов'язаності (НБУ визначає пов'язані сторони використовуючи свої критерії, а банку потрібно довести, що позичальники, не пов'язані)", - пояснює Паращій. Аудитори, ж за його словами, керуються міжнародним стандартом фінансової звітності, який обмежує визначення "пов'язаних". "До того ж, якщо вірити керівництву "Приватбанку", список пов'язаних в аудиторському звіті був складений попередніми, недержавними менеджерами "Приватбанку". Хоча такі пояснення виглядають дивно, адже звіт підписувався вже новими менеджерами", - стверджує Олександр Паращій.

Разом з тим, ці розбіжності призвели до конфліктів між НБУ та незалежними аудиторами. НБУ, зокрема, розглядає можливість заборонити PricewaterhouseCoopers будь-який аудит українських банків у майбутньому.

Що буде з банком?

Ці кредити "Приватбанку" вже обійшлися платникам податків у "кругленьку" суму, тоді як їх якість є дуже низькою - торік резерви на знецінення кредитів було збільшено на 155,9 мільярдів гривень. “Це повністю підтверджує діру в балансі банку на момент націоналізації та катастрофічно низьку якість активів", - кажуть в НБУ. Для вирішення цієї проблеми уряд виділив банку капітал на 155 мільярдів гривень.

Якщо колишні власники відмовляться повертати кредити, то це вже не вплине на фінансову стійкість банку. Проте це означає, що за незадовільний фінансовий стан банку рахунок виставили лише громадянам, а екс-власники уникли своєї відповідальності. "Збитки за цими кредитами фактично будуть покриті платниками податків. Для уникнення цієї ситуації необхідно шукати усі можливі юридичні механізми притягнення колишніх власників до відповідальності, як в Україні, так і за кордоном", - коментує DW старший економіст київського Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

Зменшити тиск на платників податків та покласти відповідальность впершу чергу на власників "Приватбанку" - одна з умов МВФ для подальшого співробітництва з Україною.

Коломойський і Луценко обмінялись коментарями

Утім, уряд має небагато засобів впливу на екс-власників "Приватбанку". За словами міністра фінансів України Олександра Данилюка, вони надали на це свої особисті гарантії, які оформлені у вигляді листа. В Нацбанку України також планують притягти екс-власників "Приватбанку" до відповідальності - для цього буде проведено спеціальний аудит банку. "Ми сподіваємося, що forensic audit дасть достатньо аргументів для судового переслідування винних у такому стані банку та притягнення їх до відповідальності", - повідомили DW у Нацбанку України.

Сам головний екс-власник "Приватбанку" Ігор Коломойський у понеділок, 3 липня, закинув представникам НБУ необізнаність. У заяві для підконтрольного йому телеканалу 1+1 Коломойський запевнив, що "колишні власники "Приватбанку", згідно зі взятими на себе зобов'язаннями, беруть участь у переговорному процесі щодо реструктуризації "своїх" кредитів з консорціумом компаній, які отримали мандат на представлення інтересів Мінфіну і "Приватбанку" і який був узгоджений із Міжнародним валютним фондом".

У свою чергу генпрокурор України Юрій Луценко цього ж дня заявив журналістам, що має питання до колишнього керівництва "Приватбанку" й представників Нацбанку України щодо незаконної видачі кредитів у грудні 2016-го. За його словами, наприкінці минулого року, вже після рішення НБУ про пов'язаність двох фірм із керівництвом "Приватбанку", і таким чином неможливості видачі їм кредитів, все одно відбулось їх перекредитування на величезні суми. Ці кошти так і не повернули.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Кримінальні новини і надзвичайні новини | Переглядів: 863 | Додав: adminA | Теги: держава, екс-власники Приватбанку, проблеми
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ