Ср, 2024-05-01, 23:59


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Січень » 13 » У Києві розповіли, в чому суть газової суперечки з Росією
18:56
У Києві розповіли, в чому суть газової суперечки з Росією
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Принципова позиція РФ полягає в створенні надмірних транзитних потужностей, що не влаштовує Україну, повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко журналістам в Києві в п'ятницю, 13 січня. "Основне питання, щоб ця труба працювала, - ми хочемо гарантії завантаження", - сказав міністр, передає "Інтерфакс-Україна". 

Бойко підкреслив, що Україна і далі відстоює створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю європейських споживачів і не розглядає процес прямого продажу ГТС.

Також він повідомив, що наступний раунд переговорів голови "Газпрому" і міністра енергетики і вугільної промисловості України, орієнтовно, призначено на 17 січня.

Нагадаємо, 11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна має намір закуповувати в Росії ті обсяги газу, які необхідні для української економіки, тобто вдвічі менше за обумовлені в контракті. "Газпром" здивувався таким словам і заявив, що так скоротити закупівлі газу неможливо навіть теоретично, не кажучи вже про те, що Україна змарнувала час, коли можна було обговорювати зміни обсягів закупівлі газу. 


Як відомо, Україна безуспішно домагається зниження вартості російського газу. Результатів переговорів поки що немає, проте глава "Газпрому" раніше заявив, що після Нового року можливе подписання додаткової угоди до чинних газових контрактів. 


28 грудня глава "Газпрому" після отримання дозволу Туреччини на будівництво "Південного потоку" заявив, що остаточна потужність газогону залежить від позиції України. Він нагадав, що газопровід передбачає будівництво 4 ниток по 15,5 млрд куб м. У грудні 2015 року буде здано в експлуатацію першу нитку.
к очікується, відбудеться в Москві.


До отримання дозволу на будівництво від Туреччини Україна могла розраховувати на те, що проект не відбудеться, але тепер жодних обмежень на його реалізацію немає. Отож від того, чи зможе Україна запропонувати "Газпрому" цікаві умови для співпраці, залежить майбутній обсяг транзиту газу через її територію і вартість газу для української сторони.

Раніше ЗМІ повідомляли, що текст нової газової угоди містить домовленість про створення газотранспортного консорціуму (щодо другого СП - з продажу газу українським споживачам - співрозмовник інформацією не володів), а ціна газу в ньому буде визначатися за новою формулою. "Вона буде вищою за бєларуську, але істотно нижчою за нашу нинішню", - сказало джерело в Кабміні. Нинішня українська ціна - близько 400 доларів за тисячу кубів, бєларуська на 2012 рік - 165,6 долара.

Раніше в уряді висловлювали надію, що ціна на російський газ для України у разі успішного завершення переговорів з Росією може становити близько 224 доларів за тисячу кубометрів.

Президент України вважає, що ціна російського газу для України не має перевищувати 250 доларів за 1 тис куб м. Він також повідомив, що Україна наполягає на зниженні ціни російського газу до рівня європейської ціни зі збереженням додаткової знижки в 100 доларів за 1000 куб м з урахуванням укладених в 2010 році харківських угод.

Ціна російського природного газу, що імпортується НАК "Нафтогаз України" в країну, в першому кварталі 2011 року зросла до 264 дол за 1 тис куб м у порівнянні з 252 дол за 1 тис куб м у четвертому кварталі 2010 року. У другому кварталі 2011 г вона, за даними НАК, становила близько 297 дол за 1 тис куб м, в третьому - близько 355 дол за 1 тис куб м, в четвертому - близько 400 дол за 1 тис куб м.

"Газпром" і "Нафтогаз" 21 квітня 2010 року підписали доповнення до контракту на постачання газу, згідно з яким українська сторона отримала знижку в ціні на газ, яка дорівнює величині зниження експортного мита при постачаннях газу до України.

Згідно з газовими контрактами від 19 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", ціна газу для України перераховується щокварталу за спеціальною формулою. У неї закладено базову ціну 450 дол за тисячу кубометрів, а також прив'язку до котирувань мазуту і газойлю Platts з дев'ятимісячним запізненням.

Україна купуватиме газ на спотовому ринку та у Туреччини

Україна розраховує влітку поточного року почати закупівлі газу на спотовому ринку, повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко. "Один з напрямів диверсифікації - це закупівля газу на спотових ринках. Це процес, до якого ми готувалися давно, опрацьовували всі можливості... Сьогодні вранці у мене відбулася розмова з комісаром Єврокомісії по енергетичних питаннях Гюнтером Оттінгером, і я вкотре отримав підтвердження, що ми отримаємо відповідну підтримку... Це напрям диверсифікації буде реалізований влітку", - сказав він.

Також Бойко повідомив, що Україна розпочала переговори з Туреччиною про постачання газу по новому маршруту.

"Ми вступили в переговори з турецькими партнерами щодо постачань газу по новому маршруту. І я сподіваюся, що в кінці січня ми вже представимо конкретні пропозиції і вийдемо на конкретні переговори з ними", - сказав він.

Бойко хоче збільшити видобуток вугілля та газу

Міністр енергетики і вугільної промисловості також повідомив, що Україна планує в 2012 році збільшити видобуток вугілля до 84 млн тонн проти 82 млн тонн в 2011 році.

"Перехід наших ТЕЦ на вугілля дозволить нам заощадити до 6 млрд куб м газу на рік", - сказав він.

Також за його словами Україна планує в 2012 році наростити видобуток газу до 21 млрд куб м, а в 2013 році довести її до 22 млрд куб м. Наростити видобування вдасться за рахунок початку освоєння чорноморського шельфу за допомогою бурових, куплених "Чорноморнафтогазом", а також закупівлі нового устаткування компанією "Укргазвидобування".

Як повідомлялося, Україна в 2011 році збільшила видобування газу на 0,4%, або на 89,9 млн куб м в порівнянні з 2010 роком - до 20 млрд 139,2 млн куб м.

ЄК запевнила Україну у відсутності преференцій для "Південного потоку"

Бойко повідомив, що Європейська комісія запевнила Україну у відсутності преференцій для "Південного потоку". "Сьогодні я порушив цю тему в телефонній розмові (з комісаром Єврокомісії з енергетичних питань Гюнтером Оттінгером) і отримав запевнення в тому, що позиція Європейської Комісії з "Південного потоку" незмінна, тобто не буде будь-яких преференцій в податках, не буде жодних кредитів", - сказав він.

Водночас, за словами міністра, Україна стурбована тим, що члени Енергетичного співтовариства не завжди належним чином враховують інтереси країни, насамперед, в рамках проекту "Південний потік". "У нас дуже великі питання до Енергетичного співтовариства як до організації, ми не бачимо рівного партнерства", - зазначив Бойко.

Як повідомлялося, РФ домагається від Європейського Союзу преференцій для будівництва газопроводу "Південний потік", що оминає Україну.
За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 955 | Додав: adminA | Теги: газової суперечки з Росією
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ