Нд, 2024-12-22, 22:19


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2013 » Квітень » 12 » У Конституційній асамблеї зріє бунт проти Кравчука
09:48
У Конституційній асамблеї зріє бунт проти Кравчука
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/
Члени Конституційної асамблеї закликають голову Асамблеї Леоніда Кравчука дотримуватися конституційного порядку зміни Основного Закону. Про це йдеться у відкритому зверненні кількох членів Асамблеї до її голови, передає УНІАН.

У зверненні, зокрема, зазначається, що 6 листопада 2012 року Верховна Рада України попереднього скликання "під завісу" своєї роботи з грубим порушенням конституційної та регламентних процедур, а також перевищенням своїх повноважень ухвалила закон "Про всеукраїнський референдум".

Автори документу наголошують, що цей закон встановлює неконституційний порядок внесення змін до Конституції України та ухвалення нової Конституції. "Прийняттям цього закону було вочевидь проігноровано закріплений у статті 8 Конституції принцип верховенства права, який, зокрема, полягає у тому, що Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати їй. Верховна Рада України, прийнявши зазначений закон, поставила його над Конституцією України", - йдеться у документі.

При цьому автори звернення наголошують, що представники чинної політичної влади все частіше висловлюють думку про можливість проведення найближчим часом всеукраїнського референдуму з питань внесення змін до Конституції, над проектом яких працює Конституційна асамблея, в обхід парламенту.

"Практична реалізація Закону України "Про всеукраїнський референдум" у частині ухвалення на референдумі рішення про зміну чинної Конституції України є неприпустимою", - вважають автори звернення.

По-перше, підкреслюють вони, Конституція України може бути змінена тількио у спосіб, який встановлено розділом XIII Конституції України, – за обов’язкової участі у цьому процесі українського парламенту і Конституційного суду України.

По-друге, процедура внесення змін до Конституції референдумом за "народною ініціативою" без участі представницьких органів не відповідає європейським демократичним стандартам, однією з суттєвих складових яких є забезпечення балансу між безпосередньою і представницькою демократією та досягнення консенсусу в суспільстві.

"Тому така процедура без сумніву буде розцінена європейськими та міжнародними інституціями як антидемократична. Реалізація зазначеного сценарію зрештою призведе до руйнування конституційного ладу України, поставить під загрозу її євроінтеграційні прагнення, демократичний і правовий розвиток нашої країни", - наголошується у документі.

З цього приводу його автори переконані, що Конституційна асамблея не може стояти осторонь тієї ситуації, яка складається нині в Україні навколо конституційної реформи.

Вони нагадують, що до основних завдань Асамблеї як спеціального дорадчого (допоміжного) органу при президентові України, утвореного з метою підготовки законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України, відповідно до Положення про Конституційну асамблею належить: підготовка та схвалення Концепції внесення змін до Конституції України, подання її президентові України; схвалення законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України та подання президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради України відповідно до розділу XIII Конституції України.

"Таким чином, Конституційна асамблея уповноважена не лише здійснювати підготовку відповідної Концепції та законопроекту (законопроектів), а й розглядати питання про порядок внесення змін до Конституції України", - наголошують члени Асамблеї і додають, що "у нинішній ситуації розгляд Конституційною асамблеєю питання про такий порядок є громадянським і професійним обов’язком її членів".

Автори звернення наголошують: "Конституційна асамблея, до складу якої входять відомі правники, політики, громадські діячі, має авторитетно заявити суспільству і владі про те, що Конституція України може бути змінена тільки в порядку, передбаченому розділом XIII Конституції України. Конституційна асамблея не може байдуже ставитися до того, у який спосіб і з якою метою будуть використані результати її роботи. Висловлення Конституційною асамблеєю такої позиції продемонструє її відданість принципу верховенства права та демократії".

Враховуючи викладене, члени Асамблеї, що підписали звернення, звернулися до Леоніда Кравчука з пропозицією внести до порядку денного найближчого засідання Конституційної асамблеї питання про підтвердження нею позиції щодо необхідності дотримання конституційного порядку зміни Конституції України.

Також вони звернулися й до колег – членів Конституційної асамблеї – підтримати цю ініціативу на засіданні Конституційної асамблеї та офіційно визначити її позицію з цього доленосного для України питання.

Звернення підписали члени Конституційної асамблеї Олександр Барабаш, Ігор Когут, Микола Козюбра, Ігор Коліушко, Володимир Крижанівський, Микола Мельник.

Зазначимо, що проект нової Конституції України, над яким зараз працюють 95 найкращих юристів країни, буде готовий протягом року, розповів голова Конституційної асамблеї, перший президент України Леонід Кравчук. За словами Кравчука, державний устрій залишиться колишнім, а от повноваження президента і Верховної Ради буде скоректовано.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 907 | Додав: adminA | Теги: Конституційна асамблея, Кравчук, бунт
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ