Пн, 2024-12-23, 17:36


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Головна » 2009 » Листопад » 12 » У шимпанзе є "ген мови", але він еволюціонував не так, як людський
13:52
У шимпанзе є "ген мови", але він еволюціонував не так, як людський
Інші останні Новини науки і технології на сайті holosUA.com/

Науковці з'ясували, що найближчі родичі людини - шимпанзе - не можуть говорити через те, що їх аналог гена мови, який дістався нашим видам від загального предка, еволюціонував абсолютно іншим шляхом від людського. Про це повідомляється у статті дослідників, опублікованій в сьогоднішньому випуску журналу Nature, передає РИА "Новости".

Науковцям досі до кінця не відомі всі гени, що відповідають за здібність людей до спілкування між собою за допомогою мови, проте вважається, що ключову роль в цьому грає ген FOXP2, оскільки мутації і порушення в його роботі у людей часто супроводжуються порушенням мовних здібностей.

"Крім того, попередні генетичні дослідження показали, що FOXP2 зазнав значних еволюційних змін якраз в той час, коли з'явилися перші люди сучасного типу, що володіють здатністю говорити. Ми вперше спробували визначити, яку роль спричинили ці зміни на функції білка, що синтезується за допомогою цього гена", - сказав один з авторів статті Денієл Гешвінд з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, слова якого наводить прес-служба університету.


Цей же ген, часто званий тепер геном мови, був і у неандертальців, проте в їх здібності до розмови за допомогою слів науковці сумніваються досі. Є цей ген і у шимпанзе, які разом з людьми успадкували його від загального предка, проте причини, за якими мавпи так і не зуміли розвинути свій мовний апарат, володіючи потрібним геном, науковцям досі були не ясні.

Тепер учені показали, що у шимпанзе ген FOXP2 зовсім не є мовним, а виконує зовсім інші функції, які, ймовірно, виконував і у далекого предка людини, і лише вид Homo sapiens зумів пристосувати цей ген для мови.

У своїй роботі дослідники використовували набори клітин і тканин людини, а також клітини мозку шимпанзе, які померли від природного старіння. За допомогою набору генетичних методів науковці вивчали роботу білка, який синтезується за допомогою Foxp2 і виконує функції включення і виключення роботи маси інших генів. Ці гени у свою чергу відповідають за синтез інших білків, які визначають ті або інші здібності організму.

Зі здивуванням науковці виявили, що у шимпанзе і у людини цей ген регулює роботу генів абсолютно по-різному. "Ми з'ясували, що людський FOXP2 і мавп’ячий не тільки відрізняються зовні, але і виконують різні функції, спричиняючи різні ефекти на роботу одних і тих же генів", - додав Гешвінд.

Автори статті вважають, що їх робота допоможе глибше зрозуміти особливості еволюції людського мозку і може навести інші наукові групи на розробку ліків, які допомагають при різних розумових відхиленнях, що характеризуються порушеннями мови, аутизмом або шизофренією. Крім того, робота допоможе зрозуміти, завдяки яким генам люди можуть навчатися один у одного, використовуючи свої унікальні пізнавальні здібності - свідомість, інтуїцію, логіку і так далі.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини науки і технології | Переглядів: 1847 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ