Пт, 2024-04-26, 12:35


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Лютий » 23 » У США страйки з Вісконсина перекинулися на інші штати. Масово протестують уже в Індіані. (Відео)
13:44
У США страйки з Вісконсина перекинулися на інші штати. Масово протестують уже в Індіані. (Відео)
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/

Протистояння між консервативними політиками і профспілками в США, що почалося минулого тижня в Медісоні (штат Вісконсин), перекинулося на Індіанаполіс - столицю штату Індіана. Перші маніфестації проти непопулярного закону, що обмежує права профспілкових організацій, почалися в місті 21 лютого, а до вечора 22 лютого переросли в масові акції протесту, передає ИТАР-ТАСС.

Тисячі працівників сталеливарної, автомобільної і інших галузей оточили Капітолій - будівлю законодавчих зборів Індіани, вимагаючи від республіканської більшості припинити спроби провести через місцеву палату представників украй непопулярний законопроект. Його ухвалення, зокрема, позбавить профспілки права вести переговори про індексацію зарплат, а також укладати колективний договір про оплату праці. Законопроект, на думку його авторів, дозволить штату заощадити в найближчі два роки сотні мільйонів доларів.

Грецькі профспілки оголосили загальний страйк проти політики влади

Гарячу підтримку профспілкам надають політики-демократи - представники партії влаштували демарш в Індіанаполісі, покинувши Капітолій під час чергового обговорення законопроекту. Республіканцям, що займають у місцевому парламенті 60 з 100 місць, для ухвалення закону необхідно отримати дві третини голосів. "Заганяти супротивника в кут, використовуючи кворум - це єдиний вихід, який у нас є", - заявив представник палати демократ Девід Нізгодскі.

Подібної тактики далі дотримуються і його однопартійці у Вісконсині, які покинули штат, щоб республіканці не почали наступу на права працівників бюджетної сфери.

Градус невдоволення досяг точки кипіння у вівторок, 22 лютого, коли губернатор Скотт Уолкер оголосив про намір почати масові звільнення наступного тижня, якщо законопроект не буде схвалено. "Я не відступлю навіть перед лицем демонстрантів - ціна дуже велика", - заявив він.

Як прогнозують експерти, в 2011-2012 фінансових роках дефіцит бюджету Вісконсина сягне 3,6 млрд дол. Ухвалення закону, за словами Уолкера, дозволить заощадити штату близько 300 млн.

Протести проти планів республіканців охопили вже півдесятка штатів - слідом за Вісконсином відстоювати свої права почали члени профспілок в Огайо й Айові. На думку спостерігачів, протести в Індіані - це зовсім не кінець. Вже пройшли перші маніфестації в Нью-Джерсі, де "залатати дірки в бюджеті" скороченнями зарплат узявся інший губернатор-республіканець - Кріс Крісті.

Подібні заходи викликають шквал обурення у демократів, що називають ці кроки "лицемірством". "Вони потурають багатющим американцям, знижуючи для них податки, але здирають три шкури з простих американців", - заявив член міських зборів Індіанаполіса Пол Уїтмен.

Відзначимо, страйки у США тривають вже більше тижня. Жителі США узяли приклад з колег з Близького Сходу.

Тим часом арабський світ охоплений протестами. Масові акції протесту в Лівії з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною 42 роки, продовжуються з 15 лютого. У ході сутичок демонстрантів з поліцією і армією, за даними міжнародних організацій, загинули близько 500 осіб.

21 лютого ЗМІ повідомили про те, що військова авіація Лівії відкрила вогонь бойовими патронами проти демонстрантів, присутніх в Тріполі і Бенгазі з вимогою повалення режиму,що править у країні.

Раніше в результаті народних протестів впали владні режими в Єгипті і Тунісі. В даний час, крім Лівії, безлади тривають в Ємені і Бахрейні. Антиурядові виступи пройшли також в Алжирі, Іраку, Йорданії і Марокко.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 863 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ