Ср, 2025-01-22, 08:57


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2012 » Лютий » 1 » Україна почала імпорт електроенергії з РФ, а свій експорт призупинила
10:51
Україна почала імпорт електроенергії з РФ, а свій експорт призупинила
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Україна з 1 лютого починає імпортувати електроенергію з Росії, одночасно припиняючи її експорт до Бєларусі і Молдови. Про це повідомив головний диспетчер Національної енергетичної компанії (НЕК) "Укренерго" Костянтин Ущаповський, пише видання "КоммерсантЪ-Україна". 

"Це тимчасове рішення було ухвалене для того, щоб покрити дефіцит електроенергії на ринку",- заявив Ущаповський. Голова спостережної ради "Київенерго", екс-міністр енергетики Іван Плачков зазначив, що Україна вже кілька років є чистим експортером електроенергії.

У прес-службі ДТЕК заявили виданню, що 30 січня "Східенерго" підписало договір з російською "Інтер РАО ЄЕС" про імпорт до 500 МВт.ч. електроенергії по рівному графіку. Постачання почнуться сьогодні, 1 лютого. У компанії також уточнили, що готові обмежити експорт електроенергії в Бєларусь і Молдову і взяти на себе ризики міжнародних контрактів. Про припинення постачань електроенергії до Бєларусі і Молдови повідомили виданню і в прес-службі ДПЗД "Укрінтеренерго".

Дефіцит електроенергії з'явився після аварії на лінії електропередачі (ЛЕП) в Запорізькій області. 27 січня в прес-службі обласної державної адміністрації повідомили, що Запорізька атомна електростанція знизила виробництво і зупинила один з шести енергоблоків через падіння опори ЛЕП в Великобілозерському районі.

Обвалення сталося внаслідок того, що частини опори були відпилені нелегальними збирачами металобрухту. У рішенні Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) від 30 січня, пише видання, йдеться, що покрити дефіцит електроенергії спробували за рахунок поставок з теплових електростанцій. Але ТЕС не впоралися зі збільшенням навантаження через різке похолодання. У зв'язку з цим в Україні за станом на 30 січня, за даними ОРЕ, не працювало 9 енергоблоків ТЕС і один енергоблок АЕС.

"Зіграла свою роль і зношеність основних фондів державних генерацій",- повідомив Плачков.

Для покриття дефіциту можна було запустити газо-мазутні блоки ТЕС. Але, як наголошується в листі ради ОРЕ прем'єр-міністру Миколі Азарову від 30 січня, який цитується у вищезгаданому рішенні, це вкрай негативно позначилося б на економічних показниках генеруючих підприємств, оскільки ціни на мазут і російський природний газ досить високі.

У листі вказується, що з грудня 2011 р. рентабельність виробництва електроенергії на українських ТЕС становить мінус 17%, а загальні збитки генеруючих підприємств за грудень 2011 р. - січень 2012 р. досягли 650 млн грн. Тому рада ОРЕ звернувся до прем'єр-міністра з проханням дозволити імпорт електроенергії "як тимчасову міру на період надзвичайної ситуації".

У рішенні ради ОРЕ говориться, що ремонт лінії електропередачі триватиме мінімум до 12 лютого. Президент "Енергетичної консалтингової групи", екс-міністр палива та енергетики Олексій Шеберстов не виключає повторення подібних ситуацій у майбутньому.

"Проблема виникла не сьогодні. Державні генерації протягом багатьох років недостатньо фінансували свою модернізацію і розвиток, і в результаті знос основних фондів досяг надзвичайного рівня. Тому в форс-мажорних ситуаціях додаткових потужностей не вистачає",- говорить Шеберстов.

Раніше президент НАК "Енергетична компанія України" Петро Омеляновський заявляв, що всі українські державні генерації виробили так званий "парковий ресурс", тобто вимагають невідкладної модернізації. Більш того, у 72,5% енергоблоків вичерпався і "дозволений індивідуальний ресурс", після якого їх експлуатація заборонена. А директор департаменту електроенергетики Міненерго Микита Константинов зазначив, що для першочергового відновлення потужностей ТЕС Україні необхідні інвестиції в розмірі 96 млрд грн. Проблема додаткових потужностей генеруючих компаній може бути вирішена після їх приватизації, відзначають експерти.

Україна в січні-липні 2011 р. порівняно з відповідним періодом 2010 р. збільшила експорт електроенергії на 32,3% - до 3,073 млрд кВт-год. Експорт до країн Європейського Союзу зріс у 3,1 раза - до 1,682 млрд кВт-год - через зростання цін у Європі, в результаті чого українська електроенергія стала конкурентоспроможною.

Як повідомлялося, Україна в січні-березні 2011 року скоротила експорт електроенергії на 0,5% (на 6,1 млн кВт-год) у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року - до 1,196 млрд кВт-год.
За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1105 | Додав: adminA | Теги: Дефіцит електроенергії
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ