Вт, 2024-11-19, 08:54


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Травень » 8 » В Україні відзначають День пам'яті і примирення
09:26
В Україні відзначають День пам'яті і примирення
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

В Україні сьогодні, 8 травня, так само як в Європі і світі відзначають День пам'яті і примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.

День пам'яті і примирення встановлений указом президента України № 169/2015 "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці закінчення Другої світової війни" від 24 березня 2015 року.

Цей день присвячений пам'яті тих понад 60 млн осіб, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям всіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, дітям і людям похилого віку - всім загиблим і всім тим, хто вижив і пройшов через всі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, або просто пропав безвісти у вирі воєнного лихоліття.

Дні пам'яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), проте ратифікований наступного дня в Берліні.

З цієї нагоди 8 травня 1945 року у багатьох містах Європи і США були проведені багатолюдні святкування. У країнах-союзницях по антигітлерівській коаліції цей день відзначається як День Перемоги над нацизмом.

У резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один або обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни тільки в 2015 році.

При цьому було ухвалено рішення відтепер відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Адже, як відомо, термін "Велика Вітчизняна Війна" використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну.

Відзначимо, 8-9 травня в Києві пройдуть меморіальні й урочисті заходи в рамках святкування Дня пам'яті і примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Прес-служба Українського інституту національної пам'яті нагадує, що під час урочистих заходів заборонено використовувати радянську символіку і прапор Перемоги.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 758 | Додав: adminA | Теги: Україна, День пам'яті і примирення
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ