Нд, 2024-12-22, 17:02


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2013 » Травень » 10 » "Велика Вітчизняна" - це штамп, введений у вжиток сталінським академіком - історик
10:02
"Велика Вітчизняна" - це штамп, введений у вжиток сталінським академіком - історик
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Українські підручники з історії мають формувати чітке розуміння того, що для України Друга світова війна почалася не 22 червня 1941 року, а у вересні 1939 року, коли Радянський Союз і нацистська Німеччина спільно окупували Польщу. Таку думку виданню "Дзеркало тижня. Україна" висловив доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал.

На його думку, це потрібно для розуміння співвідношення понять Друга світова війна і Велика Вітчизняна війна.

Шаповал навів приклад підручника Ф.Турченка, П.Панченка, С.Тимченка "Новітня історія України. Частина друга (1939-початок ХХІ ст.)", Київ, 2007, в якій на вимогу Міносвіти було внесено низку змін.

"Було змінено формулювання назви першого розділу (у попередньому виданні "Україна під час Другої Світової Війни (1939-1941)". Воно було доповнено визначенням "Велика Вітчизняна війна"), вилучили фото і документи, які позитивно характеризували діяльність ОУН і УПА, а замість них поміщені фотографії та документи, що стосуються дій Червоної/Радянської армії, партизанів і підпільників, особливий акцент зроблено на проявах героїзму радянського народу/радянських воїнів на різних етапах війни. Це була очевидна спроба надати війні насамперед характер радянськості", - підкреслив історик.

У той же час, на думку професора, війні слід надати українськості. "Це не повинно випадати з поля зору викладачів. Як і той неспростовний факт, що СРСР і УРСР вступили в Другу світову війну 17 вересня 1939 року: війська Українського фронту увійшли на територію Західної України і Західної Бєларусі. Це був не визвольний похід, це не братське возз'єднання, а наслідок змови двох тиранів, які поділили між собою сфери впливу, що домовилися про знищення Польщі як держави. Слід визнати: СРСР вступив у Другу світову війну на боці нацистів. Це потім, у 1941-му, страшною ціною довелося розплачуватися і виправляти недоліки сталінської таємної дипломатії", - зазначив Шаповал.

"Учням слід пояснити, що ніяка не Велика Вітчизняна (цю ідеологему ввів у вжиток сталінський академік Омелян Ярославський в статті в газеті "Правда" від 23 червня 1941 року), а Друга світова війна для України, як і для всього світу, почалася у вересні 1939 року", - додав він.

Нагадаємо, найбільший збройний конфлікт в історії людства - Друга світова війна - розпочався 1 вересня 1939 року, коли гітлерівська Німеччина напала на Польщу.

Друга світова війна тривала до 2 вересня 1945 року, коли на борту лінкора "Міссурі" була підписана капітуляція Японії перед союзними державами.

Протягом шести років Другої світової війни втратили життя близько 60 мільйонів осіб.

За підрахунками Інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії під час Другої світової загинуло 3,5-4 млн українців, в радянських партизанських формуваннях - від 40 до 60 тис, в загонах ОУН та УПА - понад 100 тис. Прямі людські втрати України , за оцінками цього інституту, сягають 8-10 млн, демографічні - 10-13 млн осіб.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 1004 | Додав: adminA | Теги: Історик, Штамп, сталінський академік, Велика вітчизняна
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ