Пт, 2024-11-22, 16:03


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2024 » Липень » 5 » Виробництво безпілотників для України - "Leleka" та "Булава" у Чехії запустила компанія UAC
08:09
Виробництво безпілотників для України - "Leleka" та "Булава" у Чехії запустила компанія UAC
Інші останні Новини науки і технології на сайті holosUA.com/

У Чехії компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR" та ударних "Булава". Про це повідомляє чеське видання E15.

У чому проблема?

Нагадаємо, що українські виробники дронів станом на березень цього року вже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.

Проте потреба на фронті у безпілотниках настільки велика, що цього поки недостатньо. До того ж через повномасштабне вторгнення росії, не вистачає підприємств, які б могли серійно виробляти БпЛА.

Яке рішення?

Тому чеська компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR" та ударних "Булава".

UAC є філією приватної української компанії DeViRo, котра з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.

  "Зараз доставка безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав", – пояснює бізнес-плани Штефан Фюле з керівництва UAC.

Як це працює?

Компанія розгорнула серійне виробництво в чеському місті Колін та планує постачати близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік.

Зараз на потужностях компанії в Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п'яту частину з усього персоналу складають чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC набиратиме і нових працівників.

  "У листопаді ми почали пробну експлуатацію, у квітні — серійне виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник – українська армія", – говорить виконавчий директор компанії Павло Булант.

Виробництво безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю здійснюється на потужностях компанії силами спеціалістів. Так само вони збирають оптичні модулі.

Інші операції включають:

  • литтям у форми,
  • 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів та крил майбутніх безпілотників.

"Ми практично повністю автономні, маємо мінімум субпідрядників. Ми купуємо у них, наприклад, електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників", – додає очільник компанії.

Виробництво закінчується у великому залі з десятками зелених пластикових транспортних контейнерів, де зберігаються розібрані розвідувальні дрони "Leleka-LR" та ударні "Булава".

Довідка

Розвідувальні безпілотники "Leleka" здатні вести розвідку на глибину до 50 кілометрів від лінії фронту і розвивати швидкість до 140 км на годину.

Вони літають на висоті до 2 км, мають нічну та денну відеокамери, здатні деталізувати зображення.

Також "Leleka" в режимі реального часу і в будь-яку пору доби здатні передавати ситуацію на полі бою командуванню й іншим підрозділам. У ГУР також відзначають стійкість безпілотників до перешкод.

Про ударні дрони "Булава" вперше стало відомо в ході цьогорічній виставці Eurosatory 2024.

Дрон-камікадзе з Х-подібним оперенням отримав потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину масою 3,6 кг та можливість уражати цілі на відстані до 60 кілометрів.

Згідно з оприлюдненими розробником даними, зліт безпілотника виконується за допомогою катапульти, після чого той виконує політ завдяки електричному двигуну на швидкості до 100 км/год.

Окрім того, дрон може перебувати у повітрі до 50 хвилин, рухаючись у напрямку цілі або ж чергуючи у повітрі. Максимальна висота польоту обмежується 2000 м. Для належної роботи дрон отримав модуль зв'язку із шифрованим каналом та CRPA-антеною, стійкою до перешкод РЕБ.

Нагадаємо, що у Литві організація Blue/Yellow спільно з експрезиденткою Далею Грібаускайте запустили кампанію "Привіт з Литви" для збору коштів на дрони для України.

Також американський виробник безпілотних літальних апаратів Skydio почав наймати співробітників в Україні, що є першим кроком до виходу на український ринок.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини науки і технології | Переглядів: 402 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ