Сб, 2024-04-27, 09:04


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Вересень » 15 » РФ подумає над газовими контрактами, коли Україна запропонує щось цікаве
10:00
РФ подумає над газовими контрактами, коли Україна запропонує щось цікаве
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Позиція Євросоюзу щодо суперечки України і Росії про розцінки на газ "досить спокійна", заявив "Інтерфаксу" постійний представник РФ при ЄС Володимир Чижов.

За його словами, "необхідні запевнення і міністр енергетики Росії Сергій Іванович Шматко, і інші російські представники, включаючи і мене, Брюсселю давали".

"Ми не бачимо безпосередньої загрози виконанню відповідних контрактів, тим більше що і з Києва такі погрози не звучать. Якщо говорити про додатковий запас міцності, то запуск на робочу потужність у жовтні, тобто до початку звичайного "опалювального сезону" у Західній Європі, першої нитки газопроводу "Північний потік", про що вже оголошено, стане фактором, який дасть додаткові гарантії західноєвропейським споживачам", - сказав Чижов.

Він вважає, що позиція російської сторони в цій суперечці досить проста і зрозуміла. "Будь-які підписані домовленості мають виконуватися, подобаються вони комусь чи ні. Ми допускаємо, що окремі елементи угоди 2009 року можуть сьогодні українській стороні здаватися неідеальними", - зазначив Чижов.

"Зрозуміло, це був компроміс, як і будь-яка міжурядова або міждержавна угода. Російська сторона не відмовляється від обговорення цього питання з українськими колегами, при тому розумінні, що якщо українській стороні щось не подобається, напевно, вона повинна внести якісь пропозиції, які зацікавили б російську сторону. Якщо ж піднімається тільки питання про зниження ціни на газ, то, напевно, тут багато чого не досягти", - зазначив дипломат.

На його думку, "розмови сьогодні про те, що готується якась "газова війна", не відображали б реального стану справ".

"У нас з Євросоюзом успішно працює механізм раннього попередження в цій сфері. Наші відповідні представники перебувають у постійному контакті, і ми розраховуємо на продовження конструктивного взаємодії", - підкреслив глава російської місії при ЄС.

Москва хоче, щоб співпраця з Києвом було взаємовигідною

Росії і Україні треба уникати ідеологізованості у взаєминах. Таку думку озвучив голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Кожна країна повинна в сучасних умовах бути деідеологізованою і прагматичною, і робити такі речі, які реально принесуть відчутну вигоду простим людям", - сказав він, виступаючи 14 вересня в Москві.

Лавров висловив упевненість, що співпраця Москви і Києва може і повинна бути взаємовигідною. "Більш глибоке використання переваг, які у нас є, допоможе підвищити, причому істотно, конкурентоспроможність і Росії, і України в сучасному глобалізованому світі", - зазначив голова російського МЗС.

Нагадаємо, Україна безрезультатно прагне домогтися зниження вартості газу, який імпортується з Росії. Проте Росія погодилася на зниження ціни лише у разі злиття "Нафтогазу" з "Газпромом" або за вступ України до Митного союзу.

Водночас президент України категорично заявив, що злиття "Нафтогазу" з "Газпромом" не відбудеться в обмін на зниження ціни російського газу.

Також українська влада заявляє про плани реструктуризації та ліквідації НАК "Нафтогаз України", що, на думку посадовців, призведе до розірвання контрактів з "Газпромом". Російська сторона не має наміру втручатися в плани Києва з реформування "Нафтогазу", але виходить з того, що у компанії повинен залишитися правонаступник з чинних міжнародних угод.

Експерти називають заяви української влади про реформування "Нафтогазу" підготовкою до "газової війни".

Згодом президент України повідомив, що вже підготовлено документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду, для перегляду газових контрактів. Росія натомість заявила про готовність відстоювати свою позицію в суді. Проте вчора джерела в російському МЗС повідомили, що Москва воліла б уникнути міжнародного суду в "газовому питанні".

Також голова російської газової монополії повідомив, що Україна купує газ не дорожче за інші європейські країни. Пізніше з Москви прозвучала погроза про розрив харківських угод у разі подачі позову.

У свою чергу в Євросоюзі визнали залежність від Росії та заявили, що мають намір підтримувати зусилля по реконструкції газотранспортної системи України. А Україна вирішила прискорити реформу газового ринку за європейським зразком.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 839 | Додав: admin
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ