Сб, 2024-04-27, 05:44


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Червень » 18 » У "Нафтогазі"" кажуть - транзит газу до ЄС через Україну буде дешевшим, ніж "Північним потоком-2
21:26
У "Нафтогазі"" кажуть - транзит газу до ЄС через Україну буде дешевшим, ніж "Північним потоком-2
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

  За підрахунками НАК "Нафтогаз України", вартість транзиту російського газу прямим потоком (традиційним маршрутом територією України) з 2020 року буде в кілька разів дешевший, ніж "Північним потоком-2". Про це йдеться у повідомленні НАК.

Як зазначається, у випадку бронювання транзитних потужностей на теперішньому рівні 110 млрд куб. м на рік, доставка українським маршрутом буде вчетверо дешевшою, ніж запланованим "Північним потоком-2".

При бронюванні на рівні 70 млрд куб. м транзиту на рік, прямий потік виявиться втричі вигіднішим, аніж "Північний-2".

"Суттєве здешевлення транзиту Україною після 2020 року, як і відносне збільшення його вартості у 2016-2019 роках, пов'язано з намірами "Газпрому" припинити постачання газу до ЄС традиційним маршрутом", - йдеться у повідомленні.

Зважаючи на офіційно оголошену позицію та активні дії російської сторони з просування альтернативного проекту, спрямованого на створення надлишкових потужностей для доставки російського газу до ЄС, український регулятор врахував у поточному тарифі прискорену амортизацію української ГТС до 2019 року включно.

Таким чином, після 2020 року відповідна інфраструктура буде повністю амортизована, що дозволить Україні запропонувати постачальникам газу найбільш конкурентні умови транспортування.

Російський газ, що нині транспортується до ЄС українською ГТС, призначено здебільшого для споживачів у країнах Центральної, Східної, Південної Європи та Туреччини.

Отже, прямий потік також є найкоротшим шляхом доставки російського газу цим споживачам.

"Зважаючи на перебіг арбітражних процесів у Стокгольмі, ми стурбовані намірами "Газпрому" витрачати свої обмежені ресурси на економічно невиправдані проекти. "Нафтогаз" зацікавлений у встановленні справедливих, прозорих та ринкових умов роботи на європейському ринку газу для усіх його учасників", - зазначив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Як повідомлялося, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток морського газопроводу сукупною потужністю 55 млрд куб м газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

На початку вересня 2015 року "Газпром", Shell, OMV, E.On. підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу "Північний потік-2". У жовтні президент Росії Володимир Путін особисто дав старт будівництву газопроводу "Ухта - Торжок-2", який забезпечить постачання газу по газопроводу "Північний потік-2" для поставок газу з Росії до Європейського Союзу в обхід України.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 865 | Додав: adminA | Теги: Україна, транзит газу, Нафтогаз, Північним потоком-2, дешевше, ЄС
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ