Нд, 2025-01-26, 08:15


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2009 » Липень » 21 » Китайці піднімають ціни на сталь на 14% і відкривають ринок для українських металургів
21:21
Китайці піднімають ціни на сталь на 14% і відкривають ринок для українських металургів
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Китайські виробники сталі оголосили про підвищення цін на свою продукцію в серпні. Зокрема, про подорожчання такого продукту, як прокат, заявила найбільша сталеливарна компанія Китаю Baosteel. Його ціна наступного місяця зросте на 14% - до 600 дол за тонну.

Піднімають серпневі ціни і інші найбільші виробники сталі Піднебесної - Wuhan Steel і Anshan Steel. Їх прокат також подорожчає до 600 дол за тонну, пише "Дело".

На думку аналітика інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Сергія Гайди, збільшення вартості китайського прокату може зіграти на руку українським сталеварам, які продають до Китаю сталеві напівфабрикати, використовувані при виробництві сталі.

Важливість зростання цін у Китаї для українських металургів зазначають і учасники ринку. "В даний час китайці - основні споживачі вітчизняних сталевих напівфабрикатів, в першу чергу слябів", - зазначає прес-секретар Маріупольського меткомбінату імені Ілліча Сергій Магера.

Українські сляби китайські споживачі купують для подальшого перекочування в прокат. Відповідно, зростання вартості китайського прокату може дозволити вітчизняним металургам підняти ціни, збільшити рентабельність і обсяги виробництва слябів. Зараз вартість сляба на китайському ринку при вартості китайського прокату 500-530 дол становить 400 дол. Собівартість же вітчизняних напівфабрикатів складає 250-300 дол.

Основними конкурентами українських металургів на китайському ринку сталевих напівфабрикатів є виробники сталі Росії. Це вже традиційне протистояння двох країн. Росія й Україна останніми роками ділять 3-тю і 4-тю сходинки в списку країн - основних експортерів сталі.

Продукція північних сусідів відрізняється кращою якістю. Пов'язано це в основному з вищою ефективністю виробничих потужностей російських металургійних підприємств. Устаткування, використовуване російськими сталеварами, новіше й ефективніше за українські виробничі потужності. Проте основною перевагою української продукції є нижчі витрати на транспортування.

Росії через погано розвинену транспортну інфраструктуру прикордонних з Китаєм регіонів доводиться експортувати металопродукцію через свої чорноморські порти. Також Чорним морем постачають свою продукцію і українські експортери. Але провідні російські виробники сталі розташовуються на Уралі і в Сибіру, за декілька тисяч кілометрів від узбережжя Чорного моря.

Українські ж метпідприємства значно ближче до портів. Відповідно, підсумкова вартість українських слябів для китайських споживачів нижча за російські ціни. Це дозволяє українським підприємствам успішно конкурувати на китайському ринку.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1604 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ