Нд, 2024-06-30, 12:56


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2024 » Червень » 28 » Через непевність очікувань щодо впливу виборів у США - Захід посилює боєздатність України на 2025 рік
00:43
Через непевність очікувань щодо впливу виборів у США - Захід посилює боєздатність України на 2025 рік
Інші останні Цікаві інтерв'ю на сайті holosUA.com/

У квітні Конгрес США врешті схвалив військову допомогу Києву у розмірі 61 мільярда доларів.

Це відбулося після шести місяців затримки, яка коштувала Україні втрати частини території та зруйнування щойно відновленої енергетичної системи. Виникає запитання: чи це був останній великий пакет підтримки для країни, яка бореться з повномасштабним вторгненням росії?

Після 2, 5 років повномасштабної війни громадська підтримка України у США, особливо серед виборців-республіканців, слабшає.

То чи вистачить Конгресу волі просунути ще один великий пакет допомоги у 2025 році? Чи буде бодай якийсь пакет допомоги від США, якщо 45-й президент Америки Дональд Трамп і ймовірний кандидат від Республіканської партії на виборах 5 листопада повернеться до Білого дому в січні?

Радіо Свобода зібрало думки аналітиків щодо цього.

Протягом останніх двох тижнів уряди Сполучених Штатів і європейських країн дещо збавили градус нагальності відповідей на ці запитання: вони затвердили кроки, спрямовані на те, щоб Україна залишалася фінансово на плаву і здатною оборонятися до 2025 року, незалежно від результатів виборів.

Що треба, щоб завершити війну?

На зустрічі в південній Італії 13-15 червня країни Великої сімки погодилися надати Україні позику на 50 мільярдів доларів.

Вона буде виплачена за рахунок процентних доходів і прибутків, отриманих з 260-300 мільярдів доларів резервів російського центрального банку, які на Заході заморозили як покарання за вторгнення.

Україна почне отримувати гроші цього року. Їх використають для військових закупівель, потреб бюджету та реконструкції – зокрема, для відновлення енергетичної інфраструктури, яка була зруйнована російськими атаками.

На полях саміту президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню безпекову угоду, що віддзеркалює схожі угоди, які з Києвом уклали інші західні союзники.

Згідно з угодою, Сполучені Штати будуть заохочувати оборонні компанії США створювати спільні підприємства з українськими компаніями та спільно виробляти критичну зброю та боєприпаси всередині країни, тим самим зменшуючи її залежність від західної допомоги.

«Стратегія путіна полягає в тому, щоб протриматися довше, ніж Захід, довше, ніж Україна — і, зрештою, перемогти», перетворивши її на неспроможну державу (failed state), розповів у інтерв'ю Радіо Свобода старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин і професор міжнародних відносин Університету Джорджтауна Чарльз Купчан.

«Союзники чітко дали путіну зрозуміти, що цього не станеться. Це надзвичайний меседж від них», — додав він.

Додаткова західна підтримка для України може бути вже на шляху. На саміті 9-11 липня у Вашингтоні очікується, що НАТО оголосить про угоду держав-членів щодо продовження військової підтримки, а це додатково підкріпить Україну до 2025 року.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прагне отримати щорічні зобов'язання у розмірі 40 мільярдів доларів, а також має оголосити про плани НАТО взяти на себе контроль над координацією військової допомоги союзників від Сполучених Штатів.

У той же час 20 червня адміністрація Байдена оголосила, що домовилася з союзниками про доставку Україні систем Patriot і пересувних зенітно-ракетних комплексів NASAMS, аби допомогти їй відбити російські атаки, хоча ці системи зійшли з виробничих конвеєрів і спочатку були призначені для інших країн.

Україна почне отримувати системи Patriot і NASAMS вже цього літа, і цих поставок буде достатньо, аби заповнити потреби країни до кінця 2025 року, повідомила пресслужба Білого дому. Вони допоможуть Україні захищатися від російських літаків та перехоплювати ракети, спрямовані з-поміж інших цілей на енергетичний сектор.

Значне скорочення або припинення допомоги США може суттєво підірвати зусилля України у війні. Про це свідчать і невдачі, від яких країна потерпала внаслідок нестачі боєприпасів та протиповітряної оборони, коли республіканські законодавці за підтримки Трампа блокували пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, запропонований Байденом у жовтні.

Сполучені Штати є найбільшим донором України і відіграють провідну роль у координації військової підтримки від союзників НАТО. Від початку повномасштабного вторгнення росії країна виділила близько 175 мільярдів доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги.

У звіті від 20 червня Ліам Піч, старший економіст з ринків, що розвиваються, дослідницької фірми Capital Economics у Лондоні сказав, що кредит у розмірі 50 мільярдів доларів «може допомогти убезпечити підтримку України протягом наступних років від потенційних змін у політичних вітрах на Заході, включно з перемогою Дональда Трампа на виборах у США».

Ця сума трохи перевищує дефіцит бюджету України на 2024 рік.

«Масштабна підтримка Заходу не викарбувана на камені

Купчан застеріг, що масштабна підтримка Заходу протягом 2025 року і далі не викарбувана на камені, особливо, коли Трамп і європейські праві лідери змагаються за владу.

Президент Франції Емманюель Макрон, який є вірним прихильником України, цього місяця призначив дострокові парламентські вибори після того, як права партія Франції показала високі результати на виборах у ЄС.

«Чи це надійний план? Абсолютно ні, тому що ми не знаємо, хто переможе на виборах у США та Франції. Якщо у вас є уряди, готові перекрити кран допомоги, тоді все стає набагато складніше», – зауважив він.

Трамп чітко не сказав, що він буде робити стосовно допомоги Україні в разі свого обрання.

На передвиборчому мітингу 16 червня, через два дні після того, як Захід оголосив про позику у 50 мільярдів доларів, він сказав, що лобіювання Зеленського за допомогу «ніколи не закінчується».

Також Трамп повторив заяву про те, що він швидко закінчить війну, мовляв, «вирішить це» протягом кількох тижнів після перемоги на виборах. Він не сказав, як саме це зробить.

Так само немає ознак того, що сторони близькі до переговорів.

Посол США в Україні у 1998-2000 роках, а нині аналітик Інституту Брукінгса Стівен Пайфер розповів Радіо Свобода, що позика Україні у 50 мільярдів доларів й надалі більша роль НАТО в організації допомоги є «своєрідним захистом від перемоги Трампа» у листопаді.

Пайфер сказав, що не очікує від Трампа запиту про новий пакет допомоги для України у 2025 році, якщо він виграє. З іншого боку, зазначив аналітик, перемога Байдена може полегшити ухвалення такого пакету, навіть якщо республіканці все ще контролюватимуть Палату представників.

Чарльз Купчан вважає, що Трамп затвердить пакет допомоги на наступний рік після того, як і якщо його оберуть у листопаді.

«Позиція Трампа за замовчуванням полягатиме в значному скороченні іноземної допомоги у всіх напрямках, при цьому допомога Україні буде першою у його списку», – зазначив він.

Проте вона не спаде до нуля наступного року, передбачає експерт. За його словами, «Трамп не хоче увійти в історію як американський президент, який кинув Україну під автобус і який віддав Україну володимиру путіну»

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Цікаві інтерв'ю | Переглядів: 105 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ