Ср, 2025-01-22, 06:41


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2010 » Лютий » 3 » Чим більше часу людина проводить в інтернеті, тим вона нещасніша
21:40
Чим більше часу людина проводить в інтернеті, тим вона нещасніша
Інші останні Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива на сайті holosUA.com/

Британські психологи знайшли зв'язок між надмірним використанням інтернету і депресією. Згідно з дослідженням, проведеним в університеті Лідса, чим більше часу людина проводить в інтернеті, тим більша вірогідність того, що вона відчуває себе нещасною.

У дослідженні, результати якого викладені в журналі Psychopathology, взяли участь 1319 людей. Вони відповіли на питання онлайн-анкети, яка була розміщена на сайтах різних соціальних мереж. Середній вік респондентів - 21 рік.

Психологи з Лідса прийшли до висновку, що 18 людей - або що 1,2% тих, хто взяв участь в цьому опитуванні - були інтернет-залежними, і багато хто з інтернет-залежних респондентів страждав на депресію.

Автори дослідження визначають інтернет-залежність як поведінку, при якій реальне людське спілкування майже повністю замінюється спілкуванням в інтернет-чатах або соціальних мережах. Проте вони підкреслюють, що не можуть прийти до однозначного висновку про те, що інтенсивне використання інтернету неминуче веде до депресії.

У доповіді говориться, що більшість користувачів інтернету не страждають на психологічні проблеми або психічні розлади.

За словами керівника цього проекту Катріони Моррісон, "інтернет тепер грає величезну роль у нашому повсякденному житті, але його переваги супроводжуються і темною стороною". "Є люди, які практично не можуть контролювати, скільки часу вони проводять в інтернеті - до такого ступеня, що це заважає їм підтримувати нормальне життя", - попереджає Моррісон.

Згідно з докладом Моррісон і її колег, люди, які страждають на інтернет-залежність, страждають і депресією середнього або сильного ступеня. "Наші дослідження показують, що надмірне використання інтернету пов'язане з депресією. Але ми поки не можемо сказати, що в цьому ланцюжку первинне: страждаючих депресією тягне до інтернету, або інтернет викликає у них депресію?" - підкреслює Катріона Моррісон.

Проте багато науковців висловлюють сумнів у тому, що інтернет-залежність піддається безпомилковій діагностиці. Наприклад, Воен Белл, співробітник Інституту психіатрії Лондонського університету, вказує на те, що ті, кого визначають як "інтернет-залежні", за визначенням люди емоційно нестійкі.

Що стосується причинно-наслідкового зв'язку, то доктор Белл приводить в приклад інші подібні дослідження, згідно з якими люди, які, страждають депресією або психологічною нестійкістю, більш схильні до активного використання інтернету, - а не навпаки.

"Безумовно, є люди, які страждають депресією або тривогою, для яких використання інтернету стає основним змістом життя. Але також точно є ті, хто дуже багато дивиться телевізор, читає або ходить по магазинах. Немає ніяких вказівок на те, що проблема криється в самому інтернеті", вважає Воен Белл.

Тим часом в Китаї підлітків, які страждають від інтернет-залежності, лікують електрошоком. Іншим видом терапії в клініці є публічна самокритика, а також уклінне покаяння перед батьками.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива | Переглядів: 1459 | Додав: gena_masur
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ