Чт, 2024-04-25, 23:18


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Грудень » 31 » Іран в рамках навчань випробував ракету дальнього радіусу
13:01
Іран в рамках навчань випробував ракету дальнього радіусу
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/

Як повідомляють іранські ЗМІ, Тегеран провів випробування ракети дальнього радіусу під час навчань у Перській затоці. Маневри відбуваються на тлі нового витка напруженості навколо ядерної програми Ірану.

Іран провів випробування ракети дальнього радіусу дії під час військово-морських навчань у Перській затоці, повідомляє іранське інформаційне агентство Фарс.

Навчання розпочалися 24 грудня і триватимуть десять днів. Зона маневрів складає близько двох тисяч квадратних кілометрів в міжнародних водах Індійського океану - від Ормузської протоки до Оманської затоки, передає Бі-Бі-Сі.

Пуски ракет є фінальною частиною військово-морських навчань. "Завдання фінальної фази навчань полягає в тому, щоб підготувати військово-морський флот до протистояння з противником під час бойових дій", - заявив офіційний представник ВМФ країни Махмуд Мусаві.

Навчання відбувається на тлі нового витка напруженості навколо ядерної програми Ірану.

Загострення ситуації відбулося після заяв іранської влади про можливе перекриття Ормузської протоки - найважливішого морського шляху для експорту нафти і газу з Перської затоки.

Іран заявив, що може перекрити важливий для експорту нафти напрямок, якщо Захід введе нові, жорсткіші санкції щодо Тегерану через його ядерну програму.

Вашингтон заявив, що протока є життєво важливою для забезпечення не тільки країн регіону, але і самого Ірану, і пообіцяв "дати відповідь на недружні дії".

Ормузська протока сполучає Персидську затоку, де розташовані багаті нафтою країни - Бахрейн, Кувейт, Катар, Саудівська Аравія і ОАЕ, з Індійським океаном. Близько 40% всієї нафти, що транспортується в світі проходить через Ормузську протоку.

США та їх союзники упевнені в тому, що Іран намагається розробити ядерну зброю. Тегеран наполягає на тому, що його програма носить мирний характер.

Західні країни нещодавно оголосили про нові санкції проти Тегерану після появи доповіді ООН, в якій говориться, що експерти МАГАТЕ отримали очевидні докази того, що Іран намагається створити ядерну зброю.

Подальші заходи, спрямовані проти іранського нафтового і фінансового секторів, викликали гнівну реакцію Тегерану.

"Вороги відмовляться від своїх планів тільки тоді, коли ми їх поставимо на місце", - заявив віце-президент Ірану Мохаммед Реза Рахімі.

Подальші заяви іранської сторони про можливість закриття Ормузської протоки викликали зростання вартості нафти на світових ринках. Проте потім прес-секретар іранського МЗС Рамін Мехманпараст заявив, що Тегеран не стане закривати протоку під час навчань.

США відкинули погрози Ірану як неспроможні. "Я думаю, що це їх чергова спроба відвернути увагу від справжньої проблеми, а саме - невиконання своїх зобов'язань щодо ядерної програми перед міжнародним співтовариством", - заявив офіційний представник Держдепартаменту Марк Тонер.

США та Ізраїль не відкидають проведення військової операції щодо іранських ядерних об'єктів, якщо проблему не вдасться вирішити дипломатичними методами. Іран у відповідь пообіцяв нанести удар по американських та ізраїльських інтересам у регіоні.

На початку листопада президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що Ізраїль схиляється до військового розв'язання іранської загрози більше, ніж до дипломатичного. Тегеран відповів, що у разі військової атаки Ізраїлю на свої ядерні об'єкти іранська армія готова знищити найважливіший ядерний центр супротивника.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 911 | Додав: adminA | Теги: ракети, Тегеран
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ