Ср, 2025-03-19, 08:49


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Лютий 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Головна » 2025 » Лютий » 25 » Як садити калу: поради для успішного вирощування в саду
09:42
Як садити калу: поради для успішного вирощування в саду
Інші останні на сайті holosUA.com/

А ви знали, про особливості кали та де її можна вирощувати? Кала має міцні стебла, великі зелені листки у формі стріли та квіти різних відтінків. Вона добре росте як у відкритому ґрунті, так і в контейнерах. Щоб вона цвіла рясно, потрібно правильно її висадити та забезпечити належний догляд.

Коли саджати калу: найкращий час для посадки

Оптимальний час для посадки кали - пізня зима або весна, коли мине загроза заморозків. Температура ґрунту має бути не нижче 18°C. У теплих регіонах кали можна висаджувати восени для весняного цвітіння. Якщо ви хочете, щоб рослина цвіла раніше, почніть вирощувати її у контейнерах у приміщенні приблизно за місяць до висадки у відкритий ґрунт.

Як підготувати ґрунт для кали: поради для здорового росту

Кали найкраще ростуть на сонячних ділянках або у легкому затінку, особливо якщо сонце світить у першій половині дня. Для цвітіння їм потрібно не менше шести годин сонячного світла. 

Якщо місце буде надто затіненим, кала наростить більше листя, але дасть менше квітів. Рослина любить багатий на органічні речовини, добре дренований ґрунт. Перед посадкою варто додати до ґрунту компост або перепрілий гній. Також корисно внести кров і кісткове борошно або комплексне добриво для квітучих рослин.

Посадка бульб кали: глибина, відстань і напрямок

Для висадки викопайте лунки глибиною близько 7–10 см. Якщо ви садите кілька рослин, розташуйте їх на відстані 15–20 см одна від одної. У контейнерах відстань можна скоротити до 10 см. Бульбу потрібно покласти шорсткою стороною або «очками» вгору. Після посадки присипте бульби землею і добре полийте. Пам’ятайте, що над бульбою шар землі має бути удвічі більшим за її висоту.

Як доглядати за калою після посадки: правила поливу та підживлення

Після посадки поливайте помірно, щоб ґрунт залишався злегка вологим, але не мокрим. Після появи листя збільшіть полив, підтримуючи рівномірну вологість. Уникайте застою води, оскільки це може викликати гниття бульб

Якщо ви вирощуєте калу у контейнерах, переконайтеся, що вони мають дренажні отвори. Під час активного росту кали потребують регулярного підживлення рідкими добривами для квітучих рослин. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, оскільки вони стимулюють ріст листя на шкоду цвітінню.

Догляд за калою після цвітіння: як підготувати бульби до зими

Після завершення цвітіння залиште листя на рослині. Воно накопичує енергію для наступного сезону. У регіонах із теплим кліматом (зони 8–10) бульби можна залишати у землі, замульчувавши їх шаром соломи або сухого листя. 

У холодних зонах (3–7) восени бульби потрібно викопати. Перед зберіганням обріжте листя, залишивши невеликі стебла довжиною 2–3 см. Просушіть бульби кілька днів у сухому провітрюваному місці, а потім зберігайте у торф’яному моху при температурі 10–15°C.

Проблеми при вирощуванні кали: причини та рішення

Кали досить стійкі до хвороб, але їхні листки можуть пошкоджувати равлики та слимаки. Регулярно оглядайте рослини та видаляйте шкідників. Якщо ґрунт постійно мокрий, бульби можуть загнивати, тому забезпечте якісний дренаж. Якщо кала дає багато листя, але не цвіте, це може свідчити про надлишок азоту або недостатню кількість сонця.

Головні правила посадки та догляду за калою

Посадка кали - це простий процес, якщо дотримуватися основних правил. Оберіть правильний час, підготуйте поживний та дренований ґрунт, правильно висадіть бульби та забезпечте регулярний полив. Після цвітіння залиште листя для накопичення енергії або викопайте бульби для зберігання у холодному кліматі. Також обирайте якісний посадковий матеріл, який до речі можна знайти на Дзен Сад. Дотримуючись цих порад, ви зможете виростити здорові рослини, які радуватимуть вас своїми квітами щороку.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Переглядів: 424 | Додав: admin
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ