Чт, 2024-04-18, 21:44


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Кабмін назвав пріоритетні для економіки професії
10:37
Кабмін назвав пріоритетні для економіки професії
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Уряд визначив перелік із 19 професій загальнодержавного значення, підготовка кадрів за якими здійснюватиметься у професійно-технічних навчальних закладах за кошти державного бюджету.

Про це йдеться у постанові Кабміну, що була ухвалена 16 листопада на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Ці професії - пріоритетні для розвитку економіки країни, і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки. Завдяки цьому рішенню ми не лише забезпечимо пріоритетні галузі кваліфікованою робочою силою, а й суттєво підтримаємо професійно-технічні навчальні заклади", - зазначила на засіданні уряду міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Згідно з Національним класифікатором це: машиніст бурової установки (будівельні роботи), монтажник систем вентиляції, бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння, моторист бурової установки, тістороб, верстатник деревообробних верстатів, живописець, верстатник широкого профілю, токар, фрезерувальник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, складальник корпусів металевих суден, монтер колії, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, виноградар, бджоляр та помічник машиніста тепловоза і електровоза.

На фінансування визначених професій у 2017 році уряд планує витратити 169 млн 600,8 тис. грн. Ці кошти будуть включені в освітню субвенцію та передані місцевим бюджетам.

У міністерстві зазначили, що підготовка за рештою професій, необхідних для обслуговування місцевої інфраструктури та у комунальних господарствах, здійснюється за кошти місцевих бюджетів залежно від регіональних потреб.

Станом на 1 вересня 2016 року в українській системі професійно-технічної освіти для здобуття професій загальнодержавного значення навчається 10 тис. 279 осіб.

Нагадаємо, 20 жовтня Рада підтримала в першому читанні проект закону про державний бюджет на 2017 рік. Дохідна частина держбюджету складе 876,9 млрд гривень, що на 17% більше, ніж доходи держбюджету 2016 року (749 млрд гривень).

3 листопада Кабмін схвалив доопрацьований проект державного бюджету на 2017 рік.

Раніше уряд планував підвищення мінімальної зарплати на 10,1% - до 1762 гривень.

Гриневич: вчителям піднімуть зарплати на 50%, а не на 30%

При доопрацюванні бюджету на 2017 рік було збільшено обсяг субвенції на зарплату освітянам, що дозволить підвищити її на 50% замість анонсованих 30%.

Про це на парламентських слуханнях у середу, 16 листопада, заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"При доопрацюванні бюджету до другого читання вже спільно з парламентом і продовжуючи дискусію з Міністерством фінансів вдалося досягти ще додаткових певних позитивних зрушень у фінансуванні освіти. Обсяг субвенції на зарплату педагогічних працівників після першого читання було передбачено 41,8 млрд, зараз 52 млрд грн. Це дозволить збільшити середню зарплату вчителя з урахуванням підвищення рівня мінімальної зарплати в середньому на 50%", - сказала Гриневич.

Міністр зазначила, що видатки на освіту в Україні коливалися від 5% до 7,4%, що загалом відповідає європейському рівню.

Вона також повідомила, що прогнозовано в 2017 році на освіту буде виділено 6,5% ВВП порівняно з 5,5% у 2016 році. Втім, у структурі цих видатків суттєву частину займають соціальні виплати для здобувачів освіти та видатки спеціального фонду в бюджеті. Тому, за словами Гриневич, відносні показники видатків на освіту нижчі від середніх у країнах Європи.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 887 | Додав: adminA | Теги: пріоритетні для економіки професії, Кабмін
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ