Чт, 2025-04-24, 12:23


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Березень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Головна » 2025 » Березень » 13 » Місію з вивчення Сонця розпочав космічний апарат PUNCH
18:45
Місію з вивчення Сонця розпочав космічний апарат PUNCH
Інші останні Новини науки і технології на сайті holosUA.com/

Успішний запуск космічного апарату PUNCH, який відбувся 12 березня 2025 року, відкриває нову еру в дослідженні сонячної корони та її впливу на космічну погоду Землі.

Місія “Поляриметр для об’єднання корони і геліосфери” (PUNCH) перебуває під керівництвом Південно-Західного дослідницького інституту США. Вона забезпечить унікальні тривимірні спостереження за зовнішньою атмосферою Сонця. Науковці отримають безпрецедентні дані про трансформацію корони в сонячний вітер, що вплине на точність прогнозів космічної погоди.

Дослідження космічної погоди має критичне значення для захисту супутників та наземної інфраструктури. Сонячні спалахи і викиди корональної маси можуть спричинити збої в роботі електромереж та систем зв’язку. PUNCH дозволить точніше передбачати ці потенційно руйнівні явища.

“Неймовірно захоплююче бачити PUNCH на орбіті і готовим до початку своєї місії”, – коментує доктор Джекі Девіс, керівник відділу фізики геліосфери RAL Space і науковий керівник PUNCH від Великобританії. “Системи камер, які ми розробили, забезпечать інноваційний погляд на сонячний вітер, допомагаючи вченим зрозуміти, як формується і розвивається космічна погода”.

Технологічні інновації та міжнародна співпраця

Ключовим компонентом місії є чотири камери видимого світла, розроблені командами RAL Space. Ці високотехнологічні пристрої дозволять фіксувати еволюцію сонячного вітру з унікальної перспективи. Вони працюватимуть як єдиний “віртуальний інструмент”, забезпечуючи комплексний погляд на сонячні процеси.

Запуск апарату відбувся на борту ракети SpaceX Falcon 9. PUNCH поділив свою космічну подорож з обсерваторією NASA SPHEREx – іншим важливим науковим проєктом. Ця обсерваторія складатиме карту неба в інфрачервоному діапазоні для вивчення походження галактик.

Перед запуском космічні апарати PUNCH були прикріплені до спеціального золотистого кільця ESPA. Ця конструкція призначена для розміщення вторинного корисного навантаження під основною обсерваторією NASA SPHEREx.

Наступні етапи місії

Наразі PUNCH розпочав 90-денну фазу введення в експлуатацію. Цим процесом керує Центр управління місією СВІРІ в Боулдері, штат Колорадо. Повноцінні наукові операції заплановані на червень 2025 року.

RAL Space відіграватиме важливу роль у забезпеченні якості даних. Британські фахівці виконуватимуть функції керівника з калібрування в польоті протягом усієї місії. Точне калібрування має критичне значення для отримання надійних наукових результатів.

“Успішний запуск – це гордий момент для всієї команди PUNCH з RAL Space, SwRI та Військово-морської дослідницької лабораторії США”, – зазначає доктор Нік Уолтем, керівник напрямку технологічних досліджень в RAL Space. “Неймовірно приємно усвідомлювати, що наш багаторічний досвід роботи з системами візуалізації незабаром надасть нові знання про зовнішню атмосферу Сонця”.

Дані, зібрані місією PUNCH, будуть доступні науковцям по всьому світу через Центр аналізу сонячних даних НАСА. Це забезпечить широке міжнародне використання результатів місії та сприятиме глобальному прогресу в розумінні сонячно-земних взаємодій.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини науки і технології | Переглядів: 435 | Додав: admin | Теги: Зірка, вивчення, сонце, апарат, космос, Punch
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ