Пт, 2024-11-22, 04:11


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Головна » 2013 » Лютий » 19 » Нарешті заборонили рабство в американському штаті Міссісіпі
11:19
Нарешті заборонили рабство в американському штаті Міссісіпі
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/
Один з колишніх осередків Конфедерації часів громадянської війни в США, штат Міссісіпі, став останнім з 50 американських штатів, який офіційно скасував рабство. Це відбулося через 148 років після набрання чинності відповідної поправки до американської конституції. Що цікаво, формальне існування рабовласницького ладу в цьому південному штаті помітили випадково - завдяки Голлівуду.

Той факт, що в Міссісіпі в XXI столітті з юридичної точки зору дозволено мати рабів, зауважив співробітник Медичного інституту Університету Міссісіпі, професор Ранджан Батра. Подивившись в кінці минулого року голлівудський блокбастер Стівена Спілберга "Лінкольн", що оповідає про життя одного з найвидатніших президентів США, діяча часів Громадянської війни, він зацікавився документами тієї епохи. І на свій подив виявив, що в архівах штату відсутні дані про ратифікацію місцевими влади 13-ї поправки, передає Fox News.

Професору, вихідцю з Індії, котрий лише в 2008 році отримав американське громадянство, вдалося з'ясувати, що голосування щодо ратифікації прийнятої Конгресом США ще в 1865 році поправки в Міссісіпі проводилося в 1995 році. Що цікаво, деякі народні представники штату від голосування тоді утрималися. Втім, проти теж ніхто не проголосував.

Однак формально рішення місцевої влади не набуло чинності через якісь бюрократичні зволікання. "Міссісіпі ратифікував поправку, але відповідним чином не повідомив Архів США", - свідчила довідка, знайдена індійцем в офіційних документах, передає Clarion Ledger.

До вишукувань професора підключився його колега по університету Кен Салліван, на якого, за його власним визнанням, фільм "Лінкольн" теж справив сильне враження. Салліван дійшов до сенатора від штату Міссісіпі Хілмана Фрезіера. Останній - чорношкірий демократ - був шокований, дізнавшись про стан справ з рабством у його штаті. І ініціював завершення всіх бюрократичних процедур, пов'язаних з ухваленням законодавчих актів.

На початку лютого резолюція по ратифікації поправки була, нарешті, відправлена по всім потрібним інстанціям, зокрема, занесена в державний регістр. У відповідь в Міссісіпі прийшла довідка про те, що в штаті відтепер офіційно скасовано рабство.

"Ми в Міссісіпі люди неквапливі, - зазначив сенатор Фрезіер в бесіді з журналістами. - Але добре, що з цим нарешті розібралися".

Згадаймо, в червні один з дублікатів прокламації президента США Авраама Лінкольна від 1863 року про звільнення рабів продали в Нью-Йорку на аукціоні Robert Siegel Auction Galleries за більш ніж 2 мільйони доларів.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 944 | Додав: adminA | Теги: Рабство, американський штат Міссісіпі
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ