Пт, 2024-04-26, 11:29


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Грудень » 21 » Пакистан залишився найнебезпечнішою країною для журналістів
12:38
Пакистан залишився найнебезпечнішою країною для журналістів
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/

Пакистан, як і торік, визнано найнебезпечнішою країною для журналістів - там при виконанні службових обов'язків загинуло семеро репортерів. Як повідомляється в доповіді нью-йоркського Комітету захисту журналістів, найбільше журналістів - 18 - у минулому році загинули в країнах Близького Сходу та Північної Африки. Всього в світі 2011 року жертвами насильства стали 43 журналісти.

До країн, в яких журналістська діяльність пов'язана з найбільшим ступенем ризику, належать також Лівія та Ірак, де зареєстровані по п'ять випадків загибелі журналістів, і Мексика, в якій загинули три представники ЗМІ, передає ИТАР-ТАСС з посиланням на дані організації.

У 2011 році, за статистикою комітету, загинули 44 журналісти. В даний час комітет розслідує ще 35 смертельних випадків, що сталися в 2011 році, щоб визначити, чи були вони пов'язані з професійною діяльністю загиблих.

За даними комітету, в характері загибелі журналістів відбулися значні зміни: число адресних убивств скоротилося, а смертність під час виконання небезпечних завдань досягла рекордних показників. Так, при виконанні небезпечних завдань загинуло 16 журналістів, причому багато з них - в ході висвітлення заворушень, що охопили арабський світ.

У ході бойових дій в році, що минає, загинули вісім журналістів, причому більшість з них - під час революції в Лівії. Як наголошується в доповіді, в 2011 році загинуло особливо багато фотожурналістів: на фотографів та операторів припало близько 40% всіх смертей.

Протягом року також вбито вісім онлайн-журналістів. Зокрема, однією з жертв стала мексиканська репортерка Марія Елізабет Масіас Кастро, чиє обезголовлене тіло було знайдено недалеко від міста Нуево-Ларедо разом із запискою, в якій йшлося, що 39-річна журналістка була убита за висвітлення новин на сайтах соціальних медіа. Як зазначають у комітеті, це перше в світі вбивство, безпосередньо пов'язане з журналістськими публікаціями в соціальних мережах.

Комітет веде облік числа загибелі журналістів з 1992 року. Відзначимо, що його дані не збігаються зі статистикою інших подібних організацій. Так, ще у вересні базований у Відні Міжнародний інститут преси (IPI) повідомляв, що за 9 місяців року під час виконання своїх службових обов'язків загинули вже 82 журналісти.

Нагадаємо, у 2010 році в світі було вбито 102 журналісти. Про це йдеться в опублікованій у Відні доповіді Міжнародного інституту преси. А у 2009 році - 99.

Найнебезпечнішою країною для представників ЗМІ став Пакистан, де в 2010 році було вбито 16 журналістів. На другому і третьому місцях - Мексика і Гондурас.

Всього від 1992 року було вбито більш як 800 журналістів. Попередній сумний рекорд був встановлений нещодавно, в 2007 році: 67 вбитих журналістів, але тримався він зовсім недовго, зокрема тому, що в 2009-му на Філіппінах була влаштована різанина, в якій загинув одразу 31 представник преси.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 839 | Додав: adminA | Теги: Пакистан
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ