Пт, 2024-04-26, 14:41


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2013 » Червень » 26 » ПАРЄ визнала корупцію серйозною проблемою в Україні
21:44
ПАРЄ визнала корупцію серйозною проблемою в Україні
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/
Парламентська асамблея Ради Європи визнала корупцію серйозною проблемою в Європі, що створює загрозу верховенству права, у зв'язку з чим закликала держави-члени РЄ посилити боротьбу з цим явищем.

Про це йдеться в резолюції ПАРЄ "Корупція як загроза верховенству права", яку ухвалили в середу в Страсбурзі на пленарному засіданні ПАРЄ.

У резолюції зазначено, що корупція ставить під загрозу нормальне функціонування державних установ та відволікає державну діяльність від свого призначення, яка полягає в служінні суспільним інтересам.

Сама резолюція має загальний характер, без зазначення конкретних країн і прикладів, закликаючи держави-члени ратифікувати міжнародні документи у сфері боротьби з корупцією, тісніше працювати з міжнародними організаціями.

Резолюція також закликає національні парламенти зробити свій внесок шляхом створення конкретних парламентських процедур контролю. Тільки в пояснювальній записці доповідача до резолюції вказані конкретні країни з посиланням на індекс корупції.

"У 2012 році індекс сприйняття корупції Transparency International вказав п'ять держав-членів Ради Європи після сотні в списку 174 держав: Вірменія (105); Албанія (113); Росія (133), Азербайджан (139) і Україна (144)", - апелює доповідач.

У підрозділі пояснювальної записки "Корупція у виконавчих органах та органах міліції" доповідач вказує Україну через корупцію в міліції, навівши за приклад справу Олексія Пукача, який був "визнаний винним у вбивстві журналіста нібито за схваленням покійного міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка".

У підрозділі "Корупція в судовій системі" доповідач також називає Україну у зв'язку зі справою судді Верховного Суду Олександра Волкова, звільненого з посади з порушенням Європейської конвенції прав людини та поновленого рішенням Європейського суду з прав людини.

Україна згадується ще тільки в підрозділі "Засоби для боротьби з корупцією" у зв'язку зі справою екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Багато що ще належить зробити в цьому плані, але випадок з Україною, в якій антикорупційні заходи були використані в політичних цілях, також показує, що до цих питань слід ставитися обережно й обачно", - йдеться в резолюції.

"Звинувачення у "зловживанні службовим становищем, висунуте проти Тимошенко, насправді є прикладом, який демонструє, що жорсткими положеннями кримінального права, яке покликане боротися з корупцією, можна зловживати для політично вмотивованого, вибіркового переслідування провідних членів опозиції", - вважають у ПАРЄ.

Зазначимо, що раніше Україна посіла третє місце з-поміж європейських країн за корумпованістю серед бізнесменів. Про це свідчить дослідження, проведене консалтинговою компанією Ernst & Young. Як заявили в компанії, хабарництво залишається серйозною проблемою для європейської економіки. Так, 39% менеджерів визнали, що корупція є типовим явищем для їхньої країни.

У той же час керівник контактної групи міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency International в Україні Олексій Хмара заявляє, що організація має намір з 1 червня розпочати проведення кампанії з перевірки стилю життя міністрів, губернаторів і мерів міст. "Ми починаємо з 1 червня перевіряти стиль життя чиновників вищого рангу", - сказав Хмара.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 895 | Додав: adminA | Теги: корупцію серйозною проблемою в Укра, ПАРЄ
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ