Пн, 2024-12-23, 08:08


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2015 » Вересень » 18 » Перелік вимог до перевезень на таксі в Україні можуть розширити
12:02
Перелік вимог до перевезень на таксі в Україні можуть розширити
Інші останні Автоновини: авто та транспорт на сайті holosUA.com/

Верховна Рада України може розширити перелік вимог до автомобільних перевізників, що надають послуги перевезень на таксі.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів за замовленням та інформаційно-диспетчерських служб" зареєстрували 15 вересня у Раді нардепи Андрій Гордєєв, Андрій Вадатуський (БПП) та Олег Медуниця ("Народний фронт").

Згідно з пояснювальною запискою до документа, чисельність осіб, задіяних у таксомоторних перевезеннях в Україні, становить близько 200 тис. і приблизно такою ж є кількість транспортних засобів, що використовують у цьому виді перевезень. Грошовий обіг зазначеного ринку надання послуг у масштабах країни становить понад 20 млрд грн на рік.

"Водночас, слід зазначити, що близько 85% учасників ринку перевезень на таксі в Україні здійснюють свою діяльність поза межами правового поля. Крім того, серед інформаційно-диспетчерських служб, діяльність яких у переважній більшості випадків нерозривно пов'язана з послугами таксі, лише 10% зареєстровані в установленому законодавством порядку як суб'єкти господарювання, що надають відповідні послуги", - зазначається в ній.

У результаті сформованої ситуації, бюджети різних рівнів недоотримують (або взагалі не отримують) належних податкових платежів, значна кількість працівників офіційно непрацевлаштовані, порушуються вимоги безпеки перевезень, споживач не отримує послуг належної якості тощо.

Зважаючи на це, цей документ розроблено з метою впорядкування господарської діяльності у сфері перевезень на таксі, легковими автомобілями на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб, введення державного регулювання, що надасть можливість створити в цій сфері прозоре конкурентне середовище та забезпечення дотримання всіма учасниками цього сектора економіки вимог законодавства.

З метою досягнення цієї мети запропоновано: доповнити законодавство новими поняттями, зокрема, "організатор перевезень на таксі", "інформаційно-диспетчерська служба" та "перевезення на таксі", удосконалити визначення "стоянка таксі", "таксі"; покласти організацію перевезень на таксі на органи місцевого самоврядування відповідних населених пунктів, а в аеропортах, які мають статус міжнародних, та розташовані за межами населених пунктів, – на органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (відповідні обласні ради).

Запропоновано також надати можливість організаторам встановлювати додаткові вимоги до автомобільних перевізників, автомобільних самозайнятих перевізників, що здійснюють перевезення пасажирів на таксі, їхніх водіїв, інформаційно-диспетчерських служб, зокрема за їхніми візуальними ознаками, технічним вимогам до обладнання; визначити основні принципи діяльності інформаційно-диспетчерських служб виклику таксі; доповнити перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, договору про інформаційно-диспетчерське обслуговування (в окремих випадках) та документами, що підтверджують страхування пасажира та цивільно-правової відповідальності.

Також запропоновано збільшити розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про перевезення на таксі та легковими автомобілями на замовлення; впровадити більш дійовий вид контролю, ніж наявні – контрольну закупівлю.

Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури України в 2013 році пропонувало посилити контроль над функціонуванням вітчизняного ринку таксомоторних перевезень, розробивши відповідний проект закону "Про перевезення на таксі".

Він передбачав створення прозорої системи роботи на ринку таксомоторних перевезень; нормативне урегулювання, гармонізацію та системне вдосконалення процедур видачі документів дозвільного характеру на перевезення пасажирів та/або їхнього багажу на таксі; видача дозволу на перевезення на таксі, видача дозволу на роботу ІДС, забезпечення обміну однієї ліцензійної картки на один дозвіл таксі.

Крім цього, документ передбачав визначення чітких вимог до автомобіля-таксі, обладнання таксометрами і банківськими терміналами; визначення типового договору між ІДС та автомобільним перевізником на таксі; формування реєстрів дозволів таксі та дозволів ІДС; обов'язкове формування мережі стоянок таксі; визначення чітких вимог безпеки водія і пасажирів таксі, а також низку інших норм, зокрема й штрафи. Однак цей законопроект так і не був ухвалений.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Автоновини: авто та транспорт | Переглядів: 892 | Додав: adminA | Теги: Україна, перевезення, вимоги, Таксі
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ