Ср, 2025-03-19, 08:24


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Лютий 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Головна » 2025 » Лютий » 21 » Про надра і чому послаблень для росії не буде - як США і Україна "покращують" угоду
13:15
Про надра і чому послаблень для росії не буде - як США і Україна "покращують" угоду
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Адміністрація президента США Дональда Трампа презентувала Україні оновлений проєкт угоди щодо корисних копалин, після того, як український президент Володимир Зеленський відхилив первісний варіант, повідомляє портал Axios із посиланням на українського та американського чиновників, а також ще на три джерела.

Співрозмовники з обох сторін кажуть, що підписання угоди стає все більш імовірним. За їхніми даними, США представили Україні оновлену версію угоди, в якій врахували деякі побоювання Києва.

"В останньому проєкті зробили значні поліпшення, і він відповідає українському законодавству", - вказало джерело.

За словами іншого джерела, деякі статті, які викликали занепокоєння в України, зокрема про те, що угода підпадає під юрисдикцію нью-йоркського суду, були вилучені.

За словами одного з джерел, помічники Зеленського переконували його підписати оновлений документ, щоб уникнути подальшої конфронтації з Трампом.

Радник із національної безпеки Білого дому Майк Волтц заявив у четвер, що Зеленському необхідно повернутися за стіл переговорів щодо питання про корисні копалини.

"Це переговори. А в переговорах потрібно домовлятися. Україна хоче вести переговори про корисні копалини, і ми говоримо про це", - сказав представник Білого дому.

Волц також додав, що адміністрація Трампа розглядає цю угоду "як шанс для України".

 Держсекретар США Марко Рубіо додав, що президент США дуже засмучений через президента Зеленського, і це якоюсь мірою справедливо".

"Ми турбуємося про Україну, тому що це має наслідки для наших союзників і, зрештою, для всього світу. Тут має бути якийсь рівень вдячності", - заявив він в інтерв'ю журналістці Кетрін Геррідж.

Він також підкреслив, що Трамп готовий працювати над досягненням миру, "тому що йому небайдужа доля України".

"І він сподівається, що Зеленський буде партнером у цій справі, а не кимось, хто робить повідомлення у відповідь, намагаючись запудрити нам мізки. Це не буде продуктивним", – резюмував Рубіо.

Рубіо також заявив, що сам він "був засмучений", коли Зеленський заявив, що відхилив угоду зі США щодо цінних металів.

Україна готова до сильної угоди з США - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський прийняв 20 лютого у Києві спецпредставника президента США Кіта Келлога.

Після зустрічі, що відбулася на тлі вкрай різких заяв Трампа і Зеленського на адресу одне одного, оголошень для преси не було.

Сам Зеленський вказав, що розмова з Келлогом була "хорошою" та містила багато деталей. Також він подякував США за надану Україні допомогу.

"Це важливо для нас і для всього вільного світу, щоб американська сила відчувалася, - написав Зеленський. - Детально обговорили ситуацію на полі бою і те, як повернути всіх наших бранців, а також дієві гарантії безпеки".

Щодо можливих мирних переговорів із росією, на яких наполягає адміністрація США, український президент висловився так: "Україна з першої ж секунди цієї війни прагне миру, і ми можемо та мусимо зробити мир надійним і довготривалим, щоб росія більше ніколи не змогла повернутися з війною".

Український лідер також наголосив, що Україна готова до "сильної, дійсно корисної угоди" з президентом Сполучених Штатів щодо інвестицій і безпеки.

"Ми запропонували найшвидший і конструктивний шлях досягнення результату. Наша команда готова до роботи 24/7", - заявив Зеленський.

Що відомо про "надрову" угоду України із США

Ідею про залучення США до розробки українських цінних мінералів вперше озвучив сам Зеленський у своєму плані восени 2024 року. Проте США на чолі з Трампом захотіли отримати практично всі українські сировинні ресурси та навіть контроль над портами.

На початку лютого Трамп заявив, що хоче отримати доступ до українських корисних копалин в обмін на допомогу Україні. За його словами, українська "територія має величезну цінність з погляду рідкісноземельних металів".

"Я хочу, щоб наші гроші були в безпеці, тому що ми витрачаємо сотні мільярдів доларів", — заявляв Трамп.

Минулого тижня під час візиту до української столиці міністра фінансів США Скотта Бессента Україні представили проєкт угоди про партнерство, який передбачає інвестиції в корисні копалини. Володимир Зеленський одразу заявив, що влада має намір його вивчити і не підписувати одразу.

ЗМІ повідомляли, що на Мюнхенській конференції з безпеки Зеленський також відмовився підписати документ, згідно з яким США отримали б 50% власності на корисні копалини, зокрема графіт, уран, титан і літій.

Володимир Зеленський заявив, що документ поки що не готовий до підписання. "Я не дав згоди на підписання угоди, тому що вона ще не готова", — сказав він минулими вихідними.

Пізніше українські чиновники заявили, що уряд продовжує перемовини щодо угоди з адміністрацією Трампа.

Видання The Telegraph писало про те, що вимога Дональда Трампа щодо "відшкодування" 500 мільярдів доларів допомоги Україні виходить далеко за межі контролю США над корисними копалинами країни. Угода охоплює все - від портів та інфраструктури до нафти та газу та інших ресурсів України.

Видання назвало умови контракту, який тиждень тому потрапив до офісу Володимира Зеленського, "економічною колонізацією України з боку США", юридично закріплену на невизначений термін.

19 лютого Володимир Зеленський під час брифінгу назвав угоду США щодо рідкісноземельних копалин нечіткою, в якій не було нічого про гарантії безпеки. Втім у документі було зазначено, що Україна має віддати 50% від того, що перераховано в ньому.

Раніше ЗМІ писали з посиланням на джерела, що Білий дім може спробувати укласти з Україною спрощену угоду, а пізніше обговорити детальні умови договору.

Відповідаючи на запитання, чи продовжуватимуть американські чиновники добиватися укладення угоди, один із радників Трампа на умовах анонімності сказав: "Безумовно, нам потрібно повернути цього хлопця до реальності".

Різкого перезавантаження відносин із кремлем не буде?

Тим часом New York Times із посиланням на власні джерела пише, що Держсекретар США Марко Рубіо після зустрічі з російськими переговірниками в Саудівській Аравії намагався запевнити європейських союзників, що різкого відходу від американської політики щодо кремля не буде, як багато хто боявся.

За даними видання, переговори були першим кроком у перевірці, чи серйозно кремль налаштований на укладення угоди, сказав Рубіо в телефонній розмові з дипломатами Британії, Франції, Німеччини та Італії.

Рубіо нібито запевнив європейців, що адміністрація Трампа не планує нав'язувати Україні та Європі умови будь-якої двосторонньої угоди з росією.

Він, як пише NYT, також зазначив, що США не зніматимуть санкції проти росії за відсутності помітних змін у поведінці москви, хоча й допустив обмежене пом'якшення деяких обмежень, якщо росіяни почнуть вживати заходів, яких прагне адміністрація Трампа.

Держсекретар США вказав, що адміністрація Трампа отримала дані про те, що росія могла спробувати використати переговори, щоб посіяти розбіжності між західними країнами або полегшити свою ізоляцію на міжнародній арені, додають журналісти.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 431 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ