Чт, 2024-11-21, 17:54


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2011 » Вересень » 3 » Тимошенко: Янукович встановив в Україні диктатуру
19:03
Тимошенко: Янукович встановив в Україні диктатуру
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Колишній прем`єр-міністр України і лідер опозиції Юлія Тимошенко вважає, що Президент України Віктор Янукович створив механізми, що асоціюються з диктатурою радянського зразка. Про це вона пише у спільній статті з колишнім віце-прем`єром Григорієм Немирею, опублікованій в американській газеті Wall Street Journal у п`ятницю, переклад якої публікує ИноСМИ.Ru.

Видання зазначає, що чернетка цієї статті була підготовлена Тимошенко у камері СІЗО у Києві, де її утримують у ході судового процесу за звинуваченням у перевищенні службових повноважень.

"Прийшовши 19 місяців тому до влади, Янукович створив механізми, що асоціюються з диктатурою радянського зразка. Сьогодні він має необмежений вплив на виконавчу, законодавчу і судову гілки влади. Парламент перетворився на його слухняний гумовий штемпель, а спецслужби за його вказівкою придушують інакомислення", – пишуть автори статті.

На їхню думку, ключовим моментом у цьому стало одностороннє рішення Януковича на самому початку президентського правління скасувати конституційні поправки 2004 року.

Крім того, у статті згадується внесення змін до Конституції, які розширили повноваження президента, а також продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Тимошенко і Немиря пишуть також про цензуру в ЗМІ і про те, що в Україні частка малого бізнесу у ВВП становить 17%, тоді як у ЄС – 57%.

"Президент також говорить про 35-відсоткове зростання прямих іноземних інвестицій у 2010 році, проте за перші три місяці 2011 року їх обсяг скоротився на 73,75%", - пишуть опозиціонери.

Вони нагадують, що Україна ініціювала переговори про укладення угоди з ЄС про всебічну вільну торгівлю, яка має бути підписана цього року.

"І хоча ми не хочемо, щоб показові політичні судилища над Тимошенко і її соратниками відволікали Україну від руху європейським шляхом, слід зазначити, що ніколи раніше Євросоюз не укладав угоду, що так далеко йде, про вільну торгівлю з недемократичною державою", - йдеться у статті.

"Наслідки відступу України можуть виявитися дуже серйозними для дуже необхідного зближення Європи зі східноєвропейськими країнами", - зазначають Тимошенко і Немиря.

"Рівною мірою події в Україні негативно позначаться і на європейських компаніях, які діють у рамках норм права при захисті своїх інтересів, включаючи справедливе, неупереджене і незалежне судочинство", - пишуть вони.

Також, на їхню думку, влада закону і захист громадянських прав будуть виключно важливі для уболівальників, які приїдуть в Україну на футбольний чемпіонат Євро-2012.

"Америка і Захід не є заступниками і покровителями України, і небагато що можуть зробити для збереження нашої демократії. Але ми благаємо читачів не вірити брехливим обіцянкам Януковича. Наша країна, наш народ і наше громадянське суспільство потребують вашого голосу, щоб почуватися впевненіше і допомагати самим собі", – резюмовано у статті.

Українці теж вважають, що в Україні панує напівдемократичний режим. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Так, на шкалі "диктатура - повна демократія" громадяни розташовують Україну посередині.

На початку вимірювань, у травні 2004 року (за часів Кучми і ще до початку президентських виборів і подій Помаранчевої революції) населення оцінило стан демократії в Україні на 4,85 бала, тобто як "проміжний", напівдемократичний статус, проте дещо ближче до диктатури, ніж до демократії.

Генеральна прокуратура звинувачує Тимошенко у перевищенні службових повноважень при укладанні "газових контрактів" з РФ в 2009 році, чим державі було завдано збитків на суму понад 1,5 млрд грн.

Суд почав розгляд "газової справи" 24 червня. 5 серпня на засіданні суду Тимошенко була заарештована. За інформацією держобвинувачення підставою стало "перешкоджання у встановленні істини".

Як ми повідомляли, генеральний прокурор Віктор Пшонка стверджує, що слідство довело провину екс-прем'єра Тимошенко у "газовій справі".

"Я, як і ви, дивлюся на весь судовий процес, і що б не коментували, кому б не хотілося якось інакше коментувати процес, але в суді те, що було здобуто слідством, підтверджується. Але остаточну свою точку процесуальну скаже тільки суд", - заявив генеральний прокурор.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 864 | Додав: admin
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ