Нд, 2024-11-24, 12:22


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Головна » 2010 » Вересень » 14 » Україна і Казахстан домовилися про відновлення транзиту нафти
15:48
Україна і Казахстан домовилися про відновлення транзиту нафти
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

  Україна і Казахстан домовилися про відновлення транзиту казахстанської нафти через територію України і збільшення його щорічного обсягу до 8 млн тонн. "Ми домовилися, що порядка 8 млн тонн ми збільшуємо транзит нафти через Україну, з яких певна частина, необхідна для українських нафтопереробних заводів, може бути вирішена за окремою угодою", - повідомив сьогодні, 14 вересня, президент Віктор Янукович на спільній з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим прес-конференції, передає УНІАН.

У свою чергу Назарбаєв також позитивно оцінив результати переговорів, зокрема в енергетичній галузі.

"До втручання Віктора Федоровича транспортування казахської нафти через територію України було призупинено. Зараз ці заборони скасовані і таке транспортування відновилося", - уточнив ситуацію Назарбаєв.

Раніше повідомлялося, що Україна веде переговори з Казахстаном про відновлення транзиту нафти. У Мінпаливенерго раніше повідомили, що в ході візиту до України президент Казахстану має підписати договір про транзит 6 млн т нафти річно.

У Кабміні розраховують, що це підштовхне Росію до підписання міжурядової угоди про транзит нафти. Але експерти вважають, що Росія може перешкодити домовленостям України і Казахстану, піднявши тарифи на транзит сировини через свою територію.

Про те, що питання відновлення транзиту казахської нафти обговорюватиметься в ході візиту Назарбаєва до України, повідомив посол цієї республіки в Україні Амангельди Жумабаєв. За його словами, країна зацікавлена у відновленні щорічно транзиту в обсязі 6 млн т нафти.

Транзит казахської нафти через Україну зупинився у лютому, коли компанія "КазТрансОйл" відмовилася від транзиту нафти до Східної Європи південною гілкою нафтопроводу "Дружба", переорієнтувавши постачання на Польщу через Бєларусь. У прес-службі компанії пояснили, що це було зроблено у зв'язку з тим, що український оператор "Укртранснафта" перевів тарифи на прокачування нафти з долара в євро, що збільшило їхню вартість на 20-25%. У результаті за підсумками семи місяців цього року транспортування нафти через територію України зменшилося на 23,9% і становило 17,2 млн т.

Зараз ситуація змінилася, і в Мінпаливенерго розраховують на відновлення транзиту. "На початку року євро був дорожчим за долар. Але потім долар зміцнився, а євро впав, і зараз різниця тарифів порівняно з минулим роком становить лише 4%. Це цілком прийнятний для казахстанської сторони рівень", - вважає джерело в Мінпаливенерго.

Підписання угоди з Казахстаном важливе ще і в контексті переговорів України з Росією, яка відмовляється підписувати міжурядовий договір про транзит нафти. "Ми сподіваємося, що, коли з'явиться конкуренція їх нафти "в трубі", позиція Росії зміниться", - говорить високопоставлене джерело в Кабміні.



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1120 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ